Alarm-czy ktoś ma podobny problem

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Alarm-czy ktoś ma podobny problem

Postautor: kriss76b » 14 paź 2017, 09:42

Czy ktoś z Was ma podobny problem przy otwieraniu auta? Jak otwieram auto/dezaktuwuję alarm i otwieram drzwi - obojętnie które - to zaczyna wyć alarm. Nie zdarza sie to za każdym razem - czasami 2 razy dziennie, czasami raz na trzy dni, a czasami miesiąc jest spokoju. Wiem, że trzeba poczekać aż migną światła, ale doszło już do tego, że po mignięciu świateł czekam nawet 10sek. aż otworzę drzwi, a i tak wyje. Sytuacja taka jest już praktycznie jak odkupiłem auto (ok. 3 lat). Raz zgłosiłem w ASO i nic nie znaleźli, a teraz przy ostatnim już przeglądzie (po 7 latach) znowu zgłosiłem i jeszcze raz zaprogramowali alarm, ale i tak wyje. Pozostaje mi tylko wyłączyć go. Ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją?

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Alarm-czy ktoś ma podobny problem

Postautor: czyzyk64 » 14 paź 2017, 17:34

masz alarm oryginalny czy dokładany w serwisie.?

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Alarm-czy ktoś ma podobny problem

Postautor: kriss76b » 14 paź 2017, 17:56

Oryginalny. Ktoś wspominał kiedyś tu na forum, że też kilka/kilkanaście razy miał podobną sytuację przy otwieraniu auta, ale to było przy okazji innego tematu niezwiązane z alarmem.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Alarm-czy ktoś ma podobny problem

Postautor: czyzyk64 » 14 paź 2017, 19:43

Ja bym posprawdzał wszystkie końcówki i zakończenia gdzie alarm jest wzbudzany. Te wszystkie złączki które się załączają przy otwieraniu. Może któraś ma zwarcie lub brak przejścia. Wszystkie oczyścić , przesmarować i ewentualnie szukać dalej.

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Alarm-czy ktoś ma podobny problem

Postautor: kriss76b » 22 lis 2017, 21:23

Pisałem jakiś czas temu o włączającym się alarmie przy otwieraniu drzwi - raz na kilka/kilkanaście otwarć. Dziś już miałem dość i wyłączyłem go kluczykiem. Okazało się, że teraz też migają awaryjne za którymś tam otwarciem drzwi - tylko oczywiscie alarm nie wyje. Wynika z tego, że to chyba nie jest wina alarmu. Pewnie skonczy sie elektrykiem, ale zapytam czy może macie jakieś sugestie dlaczego tak jest?

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Alarm-czy ktoś ma podobny problem

Postautor: AdamAki » 22 lis 2017, 21:45

Wyłączyłeś tylko syrenę alarmu kluczykiem a alarm nadal działa, tak mi się wydaję.

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Alarm-czy ktoś ma podobny problem

Postautor: kriss76b » 22 lis 2017, 22:54

Hmmm...o tym nie pomyślałem. W ASO mi powiedzieli na ostatnim przeglądzie, że ponownie zaprogramowali alarm i jak to nie pomoże to jedynie mogę go wyłączyć kluczykiem jak będzie przeszkadzał dlatego myślałem, że wyłącza się go całkowicie.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap