Wężyk spryskiwaczy przedniej szyby

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Wężyk spryskiwaczy przedniej szyby

Postautor: kriss76b » 26 sie 2017, 23:32

Witam,
Którędy biegnie wężyk spryskiwacza od strony kierowcy? Dziś zauważyłem niewielką plamę pod autem, pod osłoną silnika po stronie kierowcy. Nie była tłusta - bardziej wodna, już przysychająca. Sprawdziłem od środka i zaciek idzie spod zderzaka na wysokości końca chłodnicy do otworu w osłonie silnika. Wczoraj dolewałem płyn do spryskiwaczy i przed wlaniem jak zawsze rzuciłem okiem po silniku, osłonie i było sucho. Dziś nie jeździłem, a wieczorem zauważyłem plamę. Podejrzewam płyn, tylko nie wiem jak biegnie wężyk. Nie mam spryskiwaczy świateł, ale nie wiem czy ma to znaczenie którędy jest poprowadzony wężyk.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wężyk spryskiwaczy przedniej szyby

Postautor: Owca007 » 27 sie 2017, 00:43

Wężyk idzie od strony pasażera. Dokładnie przed kołem i pasażera jest zbiornik w nim pompka wężyk idzie do góry nad nadkolem potem pod błotnikiem i wychodzi obok zawiasu maski jak otworzysz to co widać potem podszybiem do dysz. Ot to jego cała droga :).
Obstawiam trzy wersje rozlałeś i wyciekło, zbiornik jest nieszczelny lub to nie był płyn do spryskiwaczy.

Ostatecznie panikujesz bo ta plama już tam mogła być.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Wężyk spryskiwaczy przedniej szyby

Postautor: kriss76b » 27 sie 2017, 09:31

Plamy nie było, wlewając płyn staram się nie rozlewać, a plama jest po drugiej stronie niż zbiornik. Dzięki za info o drodze wężyka.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap