Jak działa tryb maksymalnego odmrażania

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
semperfelix
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2010, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage III 2011 1.6 GDI

Jak działa tryb maksymalnego odmrażania

Postautor: semperfelix » 03 lip 2017, 12:27

Witam,

Mam pewien problem ze Sportage z 2011 z klimatyzacją manualną (dodam, że 1.6 GDI). Jak Pamiętam kiedyś po wybraniu trybu maksymalnego odmrażania szyby przedniej (MAX) załączała się automatem klima, przestawiał się nawiew na zewnętrzne powietrze i zwiększała się na max prędkość wentylatora. W którymś momencie przestało działać zwiększanie siły wentylatora (sam wentylator i klima działa - choć jakby słabiej na poszczególnych biegach). Dla świętego spokoju przejrzałem jeszcze instrukcje i w wersji z manualem (oczywiście z automatem także) przeczytałem, że wentylator ma się przestawiać na silne wianie. Z tymi informacjami pojechałem do ASO a tam lekkie zdziwienie - powiedziano mi, ze układ się nigdy nie przełącza na silne wianie (że tak tylko jest w automacie). Po pokazaniu instrukcji obsługi, była lekka konsternacja ale ASO generalnie stwierdziło, że się nie przełącza a instrukcja nie jest wiążąca. Podzwoniłem do znajomych i stwierdzili, że się silne wianie się włącza ale w sumie to nie wiem czy oni wiedzą jaką klimę mają (jedna osoba twierdziła, że tak a później okazało się, że jednak jest inaczej). Czy ktoś z manualem z podobnym silnikiem może się wypowiedzieć jak to u niego jest?

Brzoza
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 24 kwie 2016, 20:39
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 CRDi AWD SLE
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak działa tryb maksymalnego odmrażania

Postautor: Brzoza » 03 lip 2017, 14:47

Cześć,
W moim sprortku też tak jest, tzn. po wybraniu rozmrażania przedniej szyby otwiera się nawiew z zewnątrz, załącza się klimatyzacja i cały nadmuch kierowany jest na szybę, ale prędkość wentylatora nie zmienia się - pokrętło od wentylatora pozostaje na tym samym biegu na którym pracowało.

semperfelix
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2010, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage III 2011 1.6 GDI

Re: Jak działa tryb maksymalnego odmrażania

Postautor: semperfelix » 03 lip 2017, 14:54

Dziękuję za odpowiedź - czyli poza faktem, że nawiew kierowany jest na szyby, to prędkość dmuchawy się nie zmienia? Oczywiście nie chodzi o fizyczne przekręcenie pokrętła (bo to się na pewno nie dzieje) ale o efekt końcowy. Mi się wydawało, że nawiew nie tyle zmieniał kierunek na szyby (bo oczywiście zmienia) co i zwiększała się siła nawiewu. No chyba, że z czasem dmuchawa już słabiej wieje i przełączenie strumienia na szybę nie daje takiego efekt jak kiedyś? Inna sprawa, że z tego co mi powiedziano w ASO kiedyś się podobno zmieniła instrukcja i obecnie już takiego wpisu (o zmianie siły nawiewu) już nie ma (z tego wynikałoby, że albo były różne wersje manualnej klimy albo w pierwotnej instrukcji był błąd).


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap