Dmuchawa (wentylator) nie działa

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Tomek-L
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2018, 08:54
Czym jeżdzę: 2009 r. 2l benzyna + lpg, 2 wd, wersja wyposażenia active

Re: Dmuchawa (wentylator) nie działa

Postautor: Tomek-L » 31 maja 2018, 08:59

Witam, podepnę się do tematu. Mam taki sam problem i pewnie trzeba będzie wymienic tranzystor, mam tylko pytanie, czy dobrzebsądzę, że do silnika dmuchawy muszę się dostać od środka kabiny?
I co muszę zdemontować, aby mieć dostęp?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Dmuchawa (wentylator) nie działa

Postautor: Owca007 » 31 maja 2018, 15:02

Nic nie musisz demontować. 3 śrubki jedna wtyczka i masz dmuchawę w dłoni. Tranzystro to jedna wtyczka i kolejne 2 śrubki :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Brodaty_Biegacz
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 21 mar 2018, 19:35
Czym jeżdzę: 1.6 GDI S

Re: Dmuchawa (wentylator) nie działa

Postautor: Brodaty_Biegacz » 18 lip 2018, 10:16

Cześć , nie chce zakładac nowego tematu bo problem tez dotyczy nawiewu, a mianowicie zacina mi sie klapka od regulacji temperatury nawiewu, raz mam tylko zimne powietrze, teraz od kilku dni tylko ciepłe :/ byłem w serwisie i gość mówi że to wina czujnika temperatury zewnętrznej bo tez pokazuje złe wartości, zamówili i mam podjechac jak dojedzie :) ktos może spotkał się z takim problemem ? ja doczytałem ze to jest aktuator temperatury nawiewu, ale nie mogę znaleźć tej części na internetach, ktoś wymieniał może ?

Awatar użytkownika
rafQ
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2018, 21:32
Czym jeżdzę: 1.7 crdi 115km

Re: Dmuchawa (wentylator) nie działa

Postautor: rafQ » 17 wrz 2021, 09:12

Mam te same dane na rezystorze góra ok 20 a dół pinów 50 znaczy się to że rezystor też jest uszkodzony?, i tak samo dmuchawa na krótko działa a tak nie rusza na żadnym poziomie


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap