Ocena xenonów w Sportage

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Ocena xenonów w Sportage

Postautor: jaro » 29 gru 2010, 21:30

Od odbioru auta miałem wrażenie, że świecą tak sobie. Dziś w ASO okazało się, że reflektory były bez żadnej regulacji od chwili zamontowania ich w fabryce, gość z serwisu nawet próbował mi wmówić, że coś przy nich robiłem :puk: bo oni je ustawiają podczas zerowego przeglądu :haha1: .
Jednak nawet po ich regulacji nie są rewelacyjne, natężenie światła jest takie sobie. Mam więc takie pytanie - ktoś może ma wersję XL i może się podzielić swoimi wrażeniami? A jeszcze super by było, gdyby był z Warszawy, chętnie bym porównał dwa auta pod tym względem "w realu".
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: aBARTh » 29 gru 2010, 22:47

powiem Ci, że znajomy miał takie cos w Megane II. Tyle, że u niego problemem był system poziomowania lamp, który ciągle wykrywał sztuczne obciążenie samochodu i spuszczał lampy w dół. A że auto nie było obciążone to świeciło krótko i nawet wymiana na nowy sterownik nie pomogła. Dopiero rozwiązaniem było jakaś ingerencja mechaniczna i stałe ustawienie położenia lamp i odłączenie samopoziomowania. Nie wiem jak i co dokładnie.

W przypadku słabego światła winne mogą być albo żarniki albo przetwornica daje złe napięcie. Faktycznie najlepiej porównaj to z innym egzemplarzem i jak coś żądaj wymiany lamp.

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: Meduzes » 30 gru 2010, 10:57

Mam wersje XL i na xenony nie mam co narzekać :D świecą bardzo ładnie, autopoziomowanie działa bez zarzutu ... uśmiech na twarzy pojawia się w momencie włączenia długich halogenowych żółtych reflektorów ... przepaść między xenonami a halogenami jest potężna :D
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: jaro » 30 gru 2010, 20:36

Szkoda, że tak daleko mieszkasz, chętnie bym porównał z moim. Ale mam pomysł - pojadę do salonu wieczorem i porównam z testówką.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

dopson
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 05 lis 2010, 00:46
Czym jeżdzę: samochodem

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: dopson » 03 sty 2011, 18:03

Potwierdzam, że xenony są słabe. Nie ma problemu z natężeniem światła i jego barwą, jest dość jasno, droga jest dobrze oświetlona. Problemem jest jednak zasięg, który jest dość krótki. Jestem z Warszawy, także możemy porównać reflektory naszych aut.

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: wentyl » 03 sty 2011, 21:49

A ja podobnie jak Meduzes nie mogę narzekać na lampy ksenonowe w Sportage. Wydaje mi się, że świecą przyjemnym jasnym światłem i przyzwoicie daleko (a testowałem te światła na mocno zaciemnionych drogach). Może mogłyby rzucać mocniejszą wiązkę bliżej samochodu, ale chyba się czepiam. Zawsze można przecież włączyć przeciwgielne na wertepach. Natomiast na szosie ksenony wyłapują znaki drogowe z bardzo daleka. Jeździłem ostatnio Grand Vitarą z ksenonami i właściwie cały czas musiałem włączać drogowe, bo prawie nic nie widziałem na ciemnej, wijącej się drodze. W porównaniu do nich to Sportage świeci jak sklep z lampami :lol: Jedyny zarzut (estetyczny) jaki mam to temperatura światła, która gdyby była zimniejsza (niebieskawa) to lepiej współgrałaby z LEDami. Ale barwa światła jaka jest teraz z kolei bardziej zbliżona jest do światła naturalnego. Reasumując moja ocena ksenonów w Sportage jest bardzo pozytywna :idea:
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: Meduzes » 04 sty 2011, 11:07

w normalnych światłach halogenowych światło jest dość mocno rozpraszane .. natomiast w xenonach wiązka jest mocno skupiona .. różnica taka że zaraz za granicą sięgania świateł xenonowych robi się totalna ciemnica a w normalnych halogenówkach przejście jest o wiele łagodniejsze ...

lewa część drogi w xenonach rzeczywiście jest oświetlana dość krótko i blisko ale za to prawa oświetla zdecydowanie dalej ... także bez problemu widać idącego pieszego czy też wszelkie zagrożenia na poboczu z prawej strony drogi ...

jedyne co warto zmienić to barwę żarówek od świateł długich ... bo przeskok z fioletowych xenonów na totalnie żółte światła do jazdy dziennej jest obciachowy [zlolta]
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
darjejek
STEFEK BURCZYMUCHA
Posty: 56
Rejestracja: 09 lis 2010, 08:55
Czym jeżdzę: Kia New Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: KR

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: darjejek » 04 sty 2011, 12:40

Meduzes pisze: ... bo przeskok z fioletowych xenonów na totalnie żółte światła do jazdy dziennej jest obciachowy [zlolta]


Wystarczy na lusterku zawiesić dla wersji S płyte CD, M płyte DVD dla L i wzwyż płytę Blu-ray. Nie dość, że odbija fale radarowe, to jeszcze rewelacyjnie skupia uwage obserwujących odciągając ją od koloru świateł.

Pzd.
KS 1600 M Oliwkowy

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: Meduzes » 04 sty 2011, 13:29

napisałem "światła jazdy dziennej" ... a chodziło o różnice między krótkimi xenonami a długimi ;) przepraszam za przejęzyczenie
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

stefex
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:45
Czym jeżdzę: 1.7XL navi półskóra
Lokalizacja: KRK

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: stefex » 07 sty 2011, 02:15

Wg mnie xenony święcą ok , jakby świeciły dalej to były by już szkodliwe dla innych kierowców , bardziej drażnią mnie spryskiwacze , mam nadzieję że w serwisie da się to jakoś wyregulować . Za każdym razem gdy chcę spryskać szybę reflektory , maska i błotniki dostają szprycę pod ciśnieniem . Dziasiaj pierwszy raz umyłem auto :) i bardzo ucieszyłem się gdy zobaczyłem ociekający przód z zimowego płynu . W poprzednich autach to się włączało albo co 3-5 raz albo po dłuższym przytrzymaniu dźwigni .
Ostatnio zmieniony 11 sty 2011, 10:50 przez stefex, łącznie zmieniany 1 raz.
1.7 XL

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: jaro » 10 sty 2011, 21:53

dopson pisze:Potwierdzam, że xenony są słabe. Nie ma problemu z natężeniem światła i jego barwą, jest dość jasno, droga jest dobrze oświetlona. Problemem jest jednak zasięg, który jest dość krótki. Jestem z Warszawy, także możemy porównać reflektory naszych aut.


Chętnie skorzystam z propozycji. Jaka dzielnica?
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: Dezet » 15 lut 2011, 22:19

Odgrzeję temat.
Czy mógłbym prosić o wrzucenie nocnych fotek z wnętrza pojazdu jak świecą xenony w KS?
Pozdrawiam Dezet

Roxyx
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:20
Czym jeżdzę: Audi A4 1.6

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: Roxyx » 27 lut 2011, 13:02

A ja mam jeszcze jedno pytanie co do ksenonów, czy są to same ksenony czy bi ksenony?

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: jaro » 27 lut 2011, 20:50

Same ksenony, czyli tylko krótkie na lampach wyładowczych, długie zwykłe halogenowe.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: kasia_mm » 27 lut 2011, 22:41

Jaro i zrobiliscie to porównanie? jak wyszło?

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: jaro » 15 mar 2011, 22:23

Nie zrobiliśmy. Ale u mnie się okazało, że z salonu dostałem auto z nieustawionymi reflektorami. Po regulacji świecą tak jak powinny świecić ksenony :oki:
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: recento » 15 mar 2011, 23:40

Nie zamówiłem opcji z ksenonami,bo sam dealer mi odradził- twierdzi ,że po roku sa do wymiany ,przynajmniej tak wymienia w swojej kijance/chyba magentisie/.Moze teraz robią lepsze?

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: jaro » 17 mar 2011, 21:21

Co za bzdury, trwałość lamp wyładowczych wynosi ok. 3000 godzin. W moim poprzednim aucie po 2,5 roku eksploatacji nawet nie zaczęly gorzej świecić. Ludzie dziwne rzeczy mówią, by sprzedać to, co im odpowiada.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: recento » 17 mar 2011, 22:38

Mam kolegę ,który musiał wymieniać ksenony w Toyocie,nawet nie pytaj o cenę bo można wymięknąć.Akurat dealerowi ,który mi to mówił nie zależało która wersje sprzeda,/a znam goscia i mówił to na podstawie swojego doswiadczenia z samochodami Kia i na pewno nie 2,5 roku/ ,bo sprzedawca w jego salonie namawiał mnie właśnie na ksenony ,ale nie potrafił powiedzieć jaki jest koszt wymiany./Na osram-owskich zarówkach energoszczednych pisze 8ooo h i ciekawe czy będa tyle świecić/

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: kasia_mm » 17 mar 2011, 22:44

jaro pisze:Nie zrobiliśmy. Ale u mnie się okazało, że z salonu dostałem auto z nieustawionymi reflektorami. Po regulacji świecą tak jak powinny świecić ksenony :oki:



chłopaki ja w sobotę odbieram samochód - czego mam zażądać od dealera - jakiegoś wydruku z regulacji xenonów? jak ja mam to biedny żuczek sprawdzić, że ustawili zanim pojade 250 km do domu???

cosmodzik
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 04 lis 2010, 23:35
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 xl

Re: Ocena xenonów w Sportage

Postautor: cosmodzik » 17 mar 2011, 23:08

recento pisze:
jaro pisze:Co za bzdury, trwałość lamp wyładowczych wynosi ok. 3000 godzin. W moim poprzednim aucie po 2,5 roku eksploatacji nawet nie zaczęly gorzej świecić. Ludzie dziwne rzeczy mówią, by sprzedać to, co im odpowiada.


Mam kolegę ,który musiał wymieniać ksenony w Toyocie,nawet nie pytaj o cenę bo można wymięknąć.Akurat dealerowi ,który mi to mówił nie zależało która wersje sprzeda,/a znam goscia i mówił to na podstawie swojego doswiadczenia z samochodami Kia i na pewno nie 2,5 roku/ ,bo sprzedawca w jego salonie namawiał mnie właśnie na ksenony ,ale nie potrafił powiedzieć jaki jest koszt wymiany./Na osram-owskich zarówkach energoszczednych pisze 8ooo h i ciekawe czy będa tyle świecić/



W Toyocie nie był problem z żarówkami, ale z zabrudzeniem powłoki odbijającej światło w lampie. mój brat miał taki problem. Wymiana żarówek nic nie dała. Miał dwa wyjścia - albo wymiana lamp albo je wymontować i wysłać do Poznania gdzie jest specjalistyczny serwis. Oczywiście wybrał ten drugi wariant. Koszt to około 300 zł.
Niestety nie ma samochód doskonałych. Jak ktoś nie wierzy, niech poczyta w serwisach internetowych o chińczyku i o jego lamborghini. W każdym bądź razie nie wielkie z niego zostało:)


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap