Wyświetlacz w wersji L wariuje?

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
tomek1317
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:49
Czym jeżdzę: TGDI 1.6 M+smart. Black Pearl
2023
Lokalizacja: WPR

Re: Wyświetlacz w wersji L wariuje?

Postautor: tomek1317 » 17 gru 2016, 16:16

Na samym początku mojej odpowiedzi chciałbym podziękować z całego serca Mariuszowi (czyżyk64) oraz Andrzejowi (Zajacnm). Takich ludzi w 21 wieku to ze świecą szukać. Pomoc nieoceniona i bezinteresowna :) <brawo>
A teraz do puenty: poprawiłem słupek na minusie (klema była na maksa ściśnięta, ale mogłem ją ręką zdjąć i założyć bez problemu), założyłem blaszkę miedzianą, a na górę klemę i mocno 10 skręciłem. Efekt jest taki że już mi światła dziennie (nie ledy tylko H7) nie mrugają na światłach jak dłużej postoję. Wydaje mi się że to mogło być przyczyną resetowania zegarów (ale radio nie resetowało ustawień), chociaż pewności nie mam. Czujnik położenia biegu wstecznego popsikałem "kontaktem", ale efektów brak. Kupiłem obd2 i za pomocą możliwych programów jakie znalazłem w sieci sprawdziłem odczyty z kotki pod kierownicą. Serwisantem nie jestem, ale żadnych błędów nie było. Pozostaje mi tylko demontaż zegarów i wyjęcie wtyczki B z BCM (już miałem rozkręcony dostęp, ale miejsca mało jak cholera). Chyba tylko chińskie rączki tam się obie zmieszczą, ja z jedną miałem problem żeby złapać właściwą kostkę :(

Mam teraz ważne pytanie:
Czy ktoś z okolic Wawy (do 30 km mogę podjechać) mógłby pomóc mi w diagnozie tej usterki i podmienić na chwilę czujnik położenia biegu wstecznego. Oczywiście kilka czteropaków za fatygę stawiam z góry, ale chciałbym pomoc również w wykręceniu tego czujnika (klucz 24 - musi być nasadka). Jeżeli to okażę się być przyczyną (a przypomnę że po resecie zegarów przez 5 km jechałem do przodu, a na wyświetlaczu normalnie była bryła do cofania i nic więcej) to zamówię w serwisie. Panowie powiedzieli że to koszt 50 PLN więc spoko do akceptacji (nawet nie będę bawił się w używane). Natomiast jeśli to nie jest czujnik to zapłacę 50+80 za wymianę i nadal lipa będzie :(
Apeluję do ludzi dobrej woli z okolic Wawy, którzy chcą kilka(naście) piwek przed sylwestrem zarobić. Ja ma silnik 1.6 GDI 99kw.

I kończąc: Mariusz, Andrzej jesteście naprawdę spoko i jak będziemy mieli okazję się spotkać (co roku jeżdżę na wakacje do Helu, a w okolicach Radomia mam kupla) to stawiam czarnego Dżaka za poświęcony czas i cenne wskazówki.

Zajacnm
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 31 maja 2016, 00:38
Czym jeżdzę: Sportage III 1,7 crdi
Optima 1,7 crdi
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą

Re: Wyświetlacz w wersji L wariuje?

Postautor: Zajacnm » 18 gru 2016, 01:01

Dzięki Tomek za dobre słowo, takich ludzi na forum jest więcej i miałem okazję się o tym przekonać :) szkoda tylko, że zegary nadal fisiują. Jak nie będziesz miał skąd podmienić zapraszam do Nowego Miasta przełożymy ode mnie, tylko jak wspominałem z czasem u mnie bardzo krucho i akcję trzeba by wcześniej zaplanować.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tomek1317
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:49
Czym jeżdzę: TGDI 1.6 M+smart. Black Pearl
2023
Lokalizacja: WPR

Re: Wyświetlacz w wersji L wariuje?

Postautor: tomek1317 » 18 gru 2016, 15:06

Dzieki Andrzej za propozycję. Postaram się znaleźć pomoc bliżej stolicy, ale nie wykluczone że kiedyś wybiorę się do Ciebie jeżeli nie będę miał już innych źródeł pomocy. Dziękuję bardzo.
Pozdrawiam.

borowqa
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 20 gru 2015, 22:42
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0 CRDI
Gadu Gadu: 5863681
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Wyświetlacz w wersji L wariuje?

Postautor: borowqa » 12 sty 2017, 23:29

Witam
Dzisiaj miałem podobny przypadek. Tj po wyjechaniu z garażu na wstecznym zauważyłem że na wyświetlaczu swieci samochodzik. klawisze po lewej stronie nie działały. Przejechałem jakies 4 km i po zatrzymaniu auta żona wysiadła i wrzuciłem wsteczny i potem było już ok> (Nie wiązałbym faktu że żona auto opuściła hehehehe)
Następnie auto stało pod chmurką i nic się nie działo jak rano.
Co to może być?

Mumin
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 12 sie 2021, 22:05
Czym jeżdzę: 1.7 crdi L

Re: Wyświetlacz w wersji L wariuje?

Postautor: Mumin » 19 mar 2022, 08:54

tomek1317 pisze:Dzieki Andrzej za propozycję. Postaram się znaleźć pomoc bliżej stolicy,

Jak rozwiązałeś problem z brakiem bryły samochodu podczas cofania?

Mumin
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 12 sie 2021, 22:05
Czym jeżdzę: 1.7 crdi L

Re: Wyświetlacz w wersji L wariuje?

Postautor: Mumin » 26 mar 2022, 11:12

Podłączam się do tematu. U mnie licznik ok tylko nie wyświetla się bryła wozu podczas cofania.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap