Jaki typ akumulatora

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
artip30
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2016, 14:16
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2012 1,7 CRDI chip147KM
Lokalizacja: Siedlce

Jaki typ akumulatora

Postautor: artip30 » 19 lis 2016, 14:33

Witam jestem posiadaczem sportka 1.7 CDRI 2012 od paru dni i pytanie jakie kieruje do was to prośba o pomoc w doborze akumulatora i typu .Obecnie w autku siedzi aku rocket 90ah ale ze względu na zbliżającą się zimę chyba będę zmuszony go wymienić . Autko odpalane i wyłączane jest przyciskiem i stąd moje pytanie czy muszę się zaopatrzyć w stosunkowo droższy aku dla systemów STRAT stop czy wystarczy zwykły akumulator 90ah . Jak dzwoniłem do jednego z serwisów to Pan powiedział ze nie posiadam systemu automatycznego gaszenia silnika na postoju wiec raczej powinien byc zwykły akumulator.
Drugie pytanie odnosnie portu USB i pendrive ze po włożeniu go usb na ekranie startuje lecz nie można odtworzyć mp3 wiec może coscik powinienem ustawic .

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki typ akumulatora

Postautor: Thomaster » 19 lis 2016, 15:29

ad 1 - Wystarczy standardowy AKU.
ad 2 - spróbuj z innym pendrivem. Miałem podobny problem z jakimś starym Kingstonem. Na innym penie miałem kiedyś taki efekti, że po każdym odpaleniu silnika startował od pierwszego utworu nie pamiętając gdzie ostatnio skonczył. Na większości pendrive'ów działa jednak normalnie.

Awatar użytkownika
artip30
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2016, 14:16
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2012 1,7 CRDI chip147KM
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jaki typ akumulatora

Postautor: artip30 » 20 lis 2016, 23:24

Faktycznie po włożeniu innego pena działa choć mp3 zgrałem nie zakładając folderu . Moze ktoś podpowie jakiej firmy były montowane akumulatory w 2012 bo u mnie siedzi Rocket ( chyba produkcji Rosyjskiej ? ) . Pytam bo chce ocenić czy siedzi jeszcze oryginalny aku czy był już wymieniany a autko było sprowadzone z Belgii.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Jaki typ akumulatora

Postautor: Owca007 » 20 lis 2016, 23:34

Oryginalnie szły akumulatory dosłownie każdej marki widziałem chyba z 5-6 rodzajów wkładali to co było pod ręką. Ja w swojej miałem Tople kolega w tym samy roku to samo wyposażenie itp. miał włożonego bannera czy jakoś tak. Czort go wie od czego to zależało. Przy kupnie nowego kupuj ten najcięższy i tyle. Ja zmieniłem na Fiama i jestem bardzo zadowolony zobaczę jak długo.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap