Doświetlenie wnętrza

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Doświetlenie wnętrza

Postautor: diselboy » 26 paź 2016, 17:33

Chłopaki, dobierał się ktoś do lampki sufitowej pasażera? Idzie mi o podłączenie od niej zasilania oświetlenia przestrzeni około fotelowej, chcę poprowadzić przewód zasilający od lampki do okolic foteli. Jak jest z możliwością pociągnięcia przewodu bez zdejmowania podsufitki i rujnowania plastików na słupkach.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Doświetlenie wnętrza

Postautor: Thomaster » 26 paź 2016, 19:03

Najprościej będzie zdjąć górę uszczelki przy drzwiach, nagiąć leko podsufitkę i puścić kable od lampki do otworu drzwi i dalej na dół pod boczkiem bagażnika - to o ile upierasz się przy tylnej lampce.
Sygnały w przedniej są dokłądnie te same co w tylnej, a według mnie znacznie prościej podpiąć się w wiązkę na słupku przy przedniej szybie koło kierowcy,następnie kabel na dół aż do progów i tamtędy do tylnich siedzeń.
Przy kombinacjach weź pod uwagę, że sterowanie czujnikami i włącznikami jest "po masie".

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Doświetlenie wnętrza

Postautor: diselboy » 26 paź 2016, 21:12

Konkretnej decyzji o źródle zasilania nie ma, jednak na stałe mam włączoną lampkę tylną. A którędy idzie sterowanie od drzwi tylnych, gdzie będzie kostka. Przeglądałem już post o poborze ze słupka, jak się nie da to zrobię jak wyżej. Dzięki za odpowiedź.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Doświetlenie wnętrza

Postautor: Owca007 » 26 paź 2016, 21:38

Ja mam szklany dach i zasilanie idzie od tyłu po podsufitece. Ja tam ciągnąłem kabelek bo robiłem podświetlane guziki w lampce. Najłatwiej będzie wziąć Ci prąd ze słupka z przodu mimo wyłączenia na przycisku prąd tam się pojawia.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

morfeusz
Uzależniony
Posty: 206
Rejestracja: 05 mar 2013, 00:31
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: Doświetlenie wnętrza

Postautor: morfeusz » 17 lis 2016, 15:22

Ja zrobiłem trochę bardziej "egzotycznie" z racji tego że w kostce w drzwiach mam bardzo "tłoczno" i ciężko coś było tam upchnąć pociągłem kabel do głownej lampki w podsufitce i wziąłem prąd z niej następnie słupkami zszedłem na dół, to jeśli chodzi o przód. Tył dopiero będzie ale punkt startowy już jest, łącznie z wyjściem na drzwi. Plus takiego rozwiązania jak się będzie wierzyć autko latem to przez wyłączenie podsufitki wyłączy się również podświetlanie:)

Sponsorem wiadomości jest firma S... Tapa talk i odrobina internetu


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap