Lampy w podsufitce

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
dgal
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2014, 10:59
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI

Lampy w podsufitce

Postautor: dgal » 18 lut 2016, 16:13

Witam
Zona juz drugi raz rozladowala akumulator nie wylaczajac lampy w podsufitce (auto stalo ponad tydzien nie uzywane). Czy istnieje jakis sposob zaprogramowania jej, zeby wylaczala sie ona automatycznie jak np radio?
Auto to Sportage XL 2015r.

Dziekuje
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Lampy w podsufitce

Postautor: Owca007 » 18 lut 2016, 17:39

Najłatwiej to wyłączyć je z włącznika i zakazać włączać. Ale przecież jak zamknie się drzwi i pyknie kluczykiem to nawet jak w środku zostawiam włączone światło to mi po czasie gaśnie.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

dgal
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2014, 10:59
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI

Re: Lampy w podsufitce

Postautor: dgal » 18 lut 2016, 18:56

Właśnie problem w tym że u mnie nie gaśnie. Dwa razy żona zostawiła włączone światło i dwa razy akumulator był rozładowany. Auta używam głównie w weekendy więc stał kilka dni z włączonym światłem w środku.
Czyli muszę powiedzieć przy przeglądzie żeby to zmienili jak u innych się wyłącza.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Lampy w podsufitce

Postautor: Owca007 » 18 lut 2016, 23:41

Wyciąg żarówki lub zrób główny wyłącznik prądu jak to się robi w sprzęcie rolniczym terenówkach itp. i po problemie :twisted:. Byłem sprawdzić światełka mimo zostawienia wyłączają się jakoś po 10 minutach. Czyli jest jakieś coś oszczędzania akumulatora moja 2011 ten sam silnik. No i sprawdź akumulator czy zdrowy przy okazji ładowanie i czy gdzieś indziej prąd nie ucieka. Bo widzę, że dużego diesla masz to i też duży akumulatora na pokładzie 90-95Ah ale w sumie oświetlenie całego wnętrza to 25W (5W tył i 2x 10W przód chyba, że masz ledy) czyli 25W:12V= 2,08A 95Ah:2,08A= 45,67h czyli prawie dwa dni wszystko by świeciło. W przypadku żarówek led pobór spada Ci gdzieś do 5W czyli wszystko świeciłoby niecałe 9,5 dnia to też rozwiązanie :twisted:.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Lampy w podsufitce

Postautor: Edgar » 19 lut 2016, 09:20

Ja swoją zaprogramowałem tak, że jak rano wstanie to robi mi kawę. [rotfl1]
Może i tobie uda się zaprogramować aby nie zostawiała włączonego światła :idea:

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Lampy w podsufitce

Postautor: listomek2014 » 19 lut 2016, 13:09

Dobre ja jutro spróbuję u siebie zaprogramować na capucino bo kawy nie mogę nadciśnienie . :jaja:
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

artil
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2013, 21:53
Czym jeżdzę: XL 2.0 CRDi, 6AT-AWD
Lokalizacja: Kraków

Re: Lampy w podsufitce

Postautor: artil » 10 kwie 2016, 09:40

Ja odgrzebie temat. Ciekawi mnie jakim cudem koledze wyłącza się oświetlenie po 10 minutach. U mnie dzieje się dokładnie tak jak u kolegi który zadał pytanie. I co śmiesznego jest w pytaniu czy można to zaprogramować? W kazdym "normalnym" samochodzie za takie pieniądze jest moduł komfortu. Niestety koreańce dużo pooszczędzali, wspomniec można choćby doświetlenie zakrętów nie poprzez skręt kierownicy a przez włączenie kierunkowskazów...dramat jakiś.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Lampy w podsufitce

Postautor: puder12 » 10 kwie 2016, 09:45

artil pisze:...dramat jakiś.

Bądźmy szczerzy - jak często przydaje się doświetlanie zakrętów - gdy jest mega ciemno (czyli na wsi) przy małej prędkości i na krętej drodze. Odpowiedz sobie jak często jeździsz po takich drogach - skoro często to po co kupujesz Sportage - kup coś z VAG.

BTW
Koreańce zaoszczędzili na wielu drobiazgach, które umilają korzystanie z auta, ale są istotniejsze niż doświetlanie zakrętów, np. otwieranie szyb wymaga trzymania wciśniętego guziczka do samego końca (oprócz szyby kierowcy).

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: Lampy w podsufitce

Postautor: Navkol » 10 kwie 2016, 18:51

puder12 pisze:(...) np. otwieranie szyb wymaga trzymania wciśniętego guziczka do samego końca (oprócz szyby kierowcy).

No chyba że dołożysz moduł automatycznego domykania szyb - wówczas masz funkcję "AUTO" na obu przednich szybach [hihihi]

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Lampy w podsufitce

Postautor: puder12 » 10 kwie 2016, 18:57

Dołożyłem moduł który miał bardzo rozbudowane funkcje - automatycznie otwierane wszystkie okna, funkcja domykanie okien, przewietrzania auta, itp. itd. Niestety działał kilka tygodni, potem coś się popsuło i czasami potrafi sam otworzyć szybę. Moduł montowałem w ASO i jestem pewien że zrobili to zgodnie ze schematem, ale nabieram podejrzeń, że koreańskie auta (do takiego był przeznaczony zgodnie z opisem producenta) mają lekko inną instalację elektryczną. [zlosnikok]

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Lampy w podsufitce

Postautor: Kwarcu » 11 kwie 2016, 08:13

Kiedyś w Soulu koledzy z forum montowali moduł domykania szyb i... palił bezpieczniki. :czujnik: Rozwiązaniem było podzielenie domykania szyb - najpierw przednie, potem tylne. :bigok:

Także niedaleko pada jabłko od jabłoni i w Sportage też nie może być normalnie. [rotfl1]

sxill
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:42
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 1.7 CRDI, XL, Deluxe White
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy w podsufitce

Postautor: sxill » 11 kwie 2016, 10:37

Może staw żarówki ledowe. Zawsze dłużej akumulator pociągnie :)

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: Lampy w podsufitce

Postautor: Navkol » 16 kwie 2016, 20:06

puder12 pisze:Dołożyłem moduł (...) Niestety działał kilka tygodni, (...)

Kwarcu pisze:(...)koledzy z forum montowali moduł domykania szyb i... palił bezpieczniki. :czujnik: Rozwiązaniem było podzielenie domykania szyb - najpierw przednie, potem tylne(...)


Koledzy - o module domykania szyb jest oddzielny wątek TUTAJ.
Ten ściągany z Chin jest OK (domyka szyby po kolei i nie pali bezpieczników).
Proponuję nie robić OT [hihihi]


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap