Nowe żarniki D1S - jakie?

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Nowe żarniki D1S - jakie?

Postautor: norbert_p1 » 09 lis 2015, 13:20

Cześć. Czy ktoś wymieniał już u siebie oryginalnie montowane żarniki na nowe? W AŚ przeczytałem aktualny test żarników (co prawda D2S), ale bardzo dobre noty zebrały Osramy Night Breaker Unlimited Xenarc.
Wiele osób narzeka na oryginalne ksenony... Może wina leży w jakości oryginałów (jakie są w ogóle montowane "na start").

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Nowe żarniki D1S - jakie?

Postautor: Kwarcu » 09 lis 2015, 21:32

Oryginalnie prawdopodobnie siedzą palniki Philipsa (prawdopodobnie, bo żarówki H7 na długich były Philipsa, w starym Soulu fabryczne żarówki H4 też były Philipsa).
Kup jakiekolwiek palniki byle markowe Osram/Philips a nie chińczyki i jeśli zależy Ci na jak najlepszej widoczności to celuj w temperaturę barwową ok. 4300K (porządne białe światło, oczywiście jak kupisz 4600K to prawdopodobnie nie zauważysz jakiejś różnicy). Zgodnie z przepisami w UE, z tego co pamiętam, legalnie można wstawić maksymalnie palniki o temperaturze 5000K.

Narzekanie na ksenony raczej nie jest związane z samym palnikiem, to kwestia optyki reflektora i jego kształtu stąd niekoniecznie zadowalająco oświetlają drogę przed autem. Nie wiem też jakie konkretnie siedzą palniki oryginalnie, ale jak dla mnie trochę śmierdzi niebieskim odcieniem (delikatnie chłodna barwa), co by mogło wskazywać na barwę 5000K, ale to może jakieś subiektywne odczucie.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap