Przycisk Start/ Stop

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
spoxx2006
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2015, 10:38
Czym jeżdzę: Autem

Przycisk Start/ Stop

Postautor: spoxx2006 » 14 wrz 2015, 10:51

Witam Serdecznie,
Jestem tu nowy, okazyjnie kupiłem przycisk start/ stop do Kia Spotage z 2011 roku.
Chciałbym go zamontować w swoim aucie, ale nie dysponuję wtyczką.
Czy ktoś dysponuje schematem wtyczki przycisku start/ stop? Tzn. rozpiskę który pin do czego jest.
Będę naprawdę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.

sxill
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:42
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 1.7 CRDI, XL, Deluxe White
Lokalizacja: Poznań

Re: Przycisk Start/ Stop

Postautor: sxill » 14 wrz 2015, 10:57

A posiadasz system bezkluczykowy? Czy chcesz przycisk start/stop używać w połączeniu ze zwykłą stacyjką? Ale to chyba bez sensu.

spoxx2006
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2015, 10:38
Czym jeżdzę: Autem

Re: Przycisk Start/ Stop

Postautor: spoxx2006 » 14 wrz 2015, 11:46

Będzie połączony ze stacyjką, stacyjka jest uszkodzona i nie zawsze auto odpala. Wymiana jest strasznie pracochłonna i droga. A o ile będę posiadł rozpiskę pinów, poradzę sobie bez problemu z podłączeniem tego przycisku. Stacyjka będzie włączać tylko pierwszy stopień oraz aktywować immo. Przycisk będzie miał za zadanie tylko włączać rozrusznik. Czy można gdzieś uzyskać schemat elektryczny układu rozruchowego do tego modelu Sportage? Lub może ktoś wie, które piny to "+","-", "przełącznik do przekaźnika rozrusznika".

sxill
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:42
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 1.7 CRDI, XL, Deluxe White
Lokalizacja: Poznań

Re: Przycisk Start/ Stop

Postautor: sxill » 14 wrz 2015, 13:50

To na pewno nie jest tak proste. Przycisk Start/Stop działa inaczej niż stacyjka. Wciskasz go na chwilę, system sam decyduje kiedy przestać kręcić rozrusznikiem. Nie trzymasz go wciśniętego, tak jakbyś kręcił rozrusznikiem z użyciem kluczyka. Co więcej on pełni różne funkcje, zależnie od tego czy masz wciśnięte sprzęgło czy nie. Czyli raz wciśniesz to włącza się 1 stopień kluczyka. Drugi raz wciśniesz to włącza zapłon. Trzeci raz wciśniesz to wyłącza wszystko. Dopiero jak wciśniesz ze sprzęgłem (obojętnie w której "fazie" - nie musi być zapłonu) to odpala. Tak więc wszystkim steruje komputer i na pewno nie będzie tak, że dany pin przycisku jest od włączania zapłonu a inny od kręcenia rozrusznikiem.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Przycisk Start/ Stop

Postautor: czyzyk64 » 14 wrz 2015, 14:12

Aby to miało ręce i nogi i działało prawidłowo, to tak jak koledzy wyżej napisali, Przede wszystkim musisz mieć sterownik ( moduł ) do systemu bezkluczykowego, który zapina razem klamki , przycisk start stop, w przeciwnym razie będzie to na zasadzie druciarstwa, a tutaj bałbym się już o instalacje. Moje zdanie to , albo coś robić jak oryginał , albo dać sobie spokój.

Dario911
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 25 lis 2013, 18:29
Czym jeżdzę: KS 1.6 GDI M Limited
Lokalizacja: Stara Miłosna

Re: Przycisk Start/ Stop

Postautor: Dario911 » 14 wrz 2015, 14:15

Wymień lub napraw stacyjkę, nie rób druciarstwa. To jest dobre w Matizie za 800 zł, a nie w samochodzie za kilkadziesiąt tysięcy. Taka moja rada. Przy odsprzedaży będzie łatwiej jak jest samochód bez takich przeróbek

trocse
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 08 maja 2014, 21:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDI AT AWD XL Black

Re: Przycisk Start/ Stop

Postautor: trocse » 14 wrz 2015, 16:35

Kolega chce zastosować "przycisk" tylko do rozruchu i ma to ręce i nogi w połączeniu ze stacyjką tak jak opisał. Żaden system bez kluczykowy tu już nie ma znaczenia. Tylko dokopać się jak pyta do schematu i będzie odpalał przyciskiem tak jakby przekręcił stacyjkę w położenie start.
Obrazek
Obrazek

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Przycisk Start/ Stop

Postautor: ZygJe » 14 wrz 2015, 17:52

Trzeba spr. które piny we wtyczce są zwierane po naciśnięciu przycisku. Jest to najzwyklejszy switch
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

spoxx2006
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2015, 10:38
Czym jeżdzę: Autem

Re: Przycisk Start/ Stop

Postautor: spoxx2006 » 15 wrz 2015, 13:09

Dziękuję za wszystkie sugestie.
Okazało się w tym przycisku wbudowana jest jeszcze antena immo, przycisk nie działa zwierno/ rozwiernie na żadnym z pinów. Być może jest to problem właśnie immo, które daje sygnał- tego nie wiem. Zastosowanie tego przycisku w innym aucie okazało się niemożliwe lub zbyt pracochłonne. Odpuściłem temat z tym akurat przyciskiem.
Przepraszam za zamieszanie i temat może iść do usunięcia przez admina.
Pozdrawiam [papa]

sxill
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:42
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 1.7 CRDI, XL, Deluxe White
Lokalizacja: Poznań

Re: Przycisk Start/ Stop

Postautor: sxill » 15 wrz 2015, 14:20

Antena immo nie jest na co dzień uzywana. Ona sluzy do awaryjnego odpalenia auta jak sie kluczyk wyczerpie/zepsuje (wciskasz przycisk kluczykiem).


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap