Wymiana halogenów

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
multimichal20
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 07 lip 2015, 12:50
Czym jeżdzę: 2,0 T GDI

Wymiana halogenów

Postautor: multimichal20 » 12 lip 2015, 14:58

Witam :-)
Czy może mi ktoś podpowiedzieć, czy w Kia Sportage III 2014 mogę wymienić mało atrakcyjny halogen na ten , który dodaje sporego uroku ??? W załączniku przesyłam zdjęcie tego który jest aktualnie ( ciemne auto ) i tego, które chciałbym żeby było.Chodzi mi głównie o elektrykę i o to, czy koniec końców wszystko będzie działać. Z góry dzięki za pomoc !!!!
Załączniki
images.jpg
images.jpg (7.13 KiB) Przejrzano 5065 razy
1.jpg

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana halogenów

Postautor: saber » 12 lip 2015, 19:23

Co do elektryki to na dwoje babka wróżyła :) Lepszy halogen ma dwie żarówki, ta druga bardziej zewnętrzna to doświetlenie zakrętów (włącza się przy włączonych światłach i kierunkowskazie- mam ten bajer ale nie jestem pewien czy nie załącza się powyżej jakiejś prędkości). Można spróbować zrobić tak:
- rozebrać obecny halogen i sprawdzić czy są we wtyczce zasilającej jakieś nadmiarowe kable
- jeśli są to nie wykluczone że ten nadmiarowy kabel daje zasilanie na doświetlanie zakrętu
- podpiąć na kabelkach ( (masa + ten wolny kabelek) dla testów żarówkę i przykleić na taśmie niech sobie wisi na zderzaku :) - następnie przejechać się (skręt na włączonych światłach + kierunkowskaz) - druga osoba niech obserwuje czy żaróweczka zaświeci
- jeśli zaświeci to elektryka ogarnięta :)
Może to zadziałać, bo ktoś opisywał w innym wątku temat np: tempomatu - że dokupił manetkę z tempo, podpiął i .... miał tempomat :) Jakaś funkcja nie działała, ale nie tak, że całkiem nie działał. Doświetlanie zakrętu przy tym wydaje się drobnostką :) Warto sprawdzić.

Mechanicznie nie powinno być problemu - w najgorszym wypadku trzeba będzie sprawę ogarnąć pilnikiem :) albo dokupić zaślepkę pod "lepszy" halogen.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Wymiana halogenów

Postautor: ZygJe » 12 lip 2015, 19:47

Chmmm.... Zderzak i światła zarówno p mgłowe jak i główne jednoznacznie wskazują na auto z rynku USA/Kanada. Jednak tam silnik 2.0 jest oferowany wyłącznie w wersji turbo 2.0TGdi 270KM. Jeśli masz wolnossący to coś tu jest nie tak..
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Wymiana halogenów

Postautor: listomek2014 » 12 lip 2015, 19:58

Nie wiem czy tu będzie tak samo ale miałem kiedyś auto wersji amerykano i jak kupiłem cały zestaw lamp to była taka końcówka kabla (przejściówka) między USA a PL po podłączeniu wszystko działało jak ta lala bez żadnych przeróbek
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

multimichal20
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 07 lip 2015, 12:50
Czym jeżdzę: 2,0 T GDI

Re: Wymiana halogenów

Postautor: multimichal20 » 12 lip 2015, 22:02

Samochodu fizycznie jeszcze nie mam, dopiero do mnie płynie,faktycznie ze Stanów . Według raportu VIN, to jest to dokładnie taki silnik 2.0L I4 DI Benzyna. Czy to możliwe, że on ma 270 koni ? Dziękuję za pozostałe odpowiedzi....

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wymiana halogenów

Postautor: puder12 » 12 lip 2015, 22:23

Wg katalogu 260 kM. Pochwal się pozostałymi zdjęciami autka. Co będziesz naprawiał?

multimichal20
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 07 lip 2015, 12:50
Czym jeżdzę: 2,0 T GDI

Re: Wymiana halogenów

Postautor: multimichal20 » 12 lip 2015, 22:45

i ot cała naprawa :-)
Załączniki
12.jpg
14.jpg

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wymiana halogenów

Postautor: puder12 » 12 lip 2015, 23:09

Byle nie w ASO. Naprawa podobnie uszkodzonego przedniego błotnika i wymiana zderzaka kosztowała w serwisie 7 tys PLN :lol:

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Wymiana halogenów

Postautor: ZygJe » 13 lip 2015, 20:54

Jeszcze dolicz lampy tylne w zderzaku (kierunkowskazy), nie wiem czy będą pasowały do zderzaka (ale raczej nie więc i tylny zderzak), oraz lampy przednie wymiana lub przeróbka bo są symetryczne. Zużycie paliwa min. 12l, na LPG brak szans. Poza tym silnik ma kopa i będziesz miał banana na twarzy. Sugeruję wymianę hamulców i McPhersonów z przodu na europejskie, bo hamulce ORI są ledwo spowalniaczami a zawieszenie koszmarnie miękkie (najlepiej kupić kpl. kolumny ze zwrotnicą i kpl hamulców np. na ale drogo). Obowiązkowo do wymiany opony - zobaczysz sam dla czego:-)
Czy to auto sam widziałeś (lub ktoś zaufany)? Czy bazujesz na zdjęciach? Niestety ostatnio zaczęli oszukiwać i nie podają wszystkich uszkodzeń, a zdjęcia robią tak, żeby nie wszystko wyszło... Dodatkowo notorycznie okradają auta w transporcie. Masakra. Mam nadzieje, że Ciebie to ominie, a ja tylko niepotrzebnie kraczę.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2015, 08:29 przez ZygJe, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

multimichal20
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 07 lip 2015, 12:50
Czym jeżdzę: 2,0 T GDI

Re: Wymiana halogenów

Postautor: multimichal20 » 14 lip 2015, 08:25

Super !!!! Wielkie dzięki za rady :-) Liczyłem się z dodatkowymi kosztami, ale samo auto kupiłem w dobrej cenie, więc koniec końców i tak powinienem być mocno do przodu :-)

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Wymiana halogenów

Postautor: ZygJe » 14 lip 2015, 08:33

Akurat jak pisałeś, to ja zrobiłem małą edycję, trochę dopisałem (wczoraj pisałem na smartku w pędzącym Pędziolino :-) ), przeczytaj jeszcze raz :-)
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

multimichal20
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 07 lip 2015, 12:50
Czym jeżdzę: 2,0 T GDI

Re: Wymiana halogenów

Postautor: multimichal20 » 14 lip 2015, 08:43

Tak, auto sprowadzam przez mojego dobrego kolegę, więc jestem spokojny. Co do zdjęć, to raczej są autentyczne, ponieważ auto kupiłem od ubezpieczyciela. Jeżeli chodzi o kradzież elementów, to faktycznie, już nie mam rolety bagażnika, bo ktoś sobie ją przytulił... Mam nadzieję, że jakieś dodatkowe nieprzyjemności mnie ominą, ale tego dowiem się pod koniec miesiąca, bo wtedy mam mieć już auto u siebie :-)

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Wymiana halogenów

Postautor: ZygJe » 14 lip 2015, 09:19

Jak sprowadzałem Sorento (też kupione na aukcji ubezpieczeniowej) to miało mieć uszkodzony tylko prawy błotnik i prawe drzwi (oba) . Jak przyjechała to okazało się, że dodatkowo miała zmasakrowane przednie zawieszenie, a w transporcie uszkodzili lewe drzwi (oba) i maskę oraz widlakiem uszkodzili prawy próg.....
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap