Dodatkowa blokada

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Dodatkowa blokada

Postautor: choinkar » 25 cze 2015, 09:24

Witam, mam pytanie, czy ktoś z Was montował u siebie dodatkową blokadę, odcięcie (zapłonu, pompy paliwa itp)? Nie interesuje mnie co i jak od strony technicznej "złodziejki", bo wiadomo, że im mniej osób wie tym lepiej, ale jak się sprawa ma z ASO i gwarancją. Bo jak by nie było jest to ingerencja w układ. Czy można sobie zrobić to samemu, czy trzeba jechać np. do aso, żeby nie stracić gwarancji itp. Czy miał ktoś doświadczenia w tym temacie? Dzięki za odpowiedź
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dodatkowa blokada

Postautor: Thomaster » 25 cze 2015, 15:39

Wszystko zależy do ASO. Osobiście wykonałem już sporo przeróbek w aucie i mam doświadczenie z dwóch ASO.
- Opinia pierwszego - absolutnie nie można wykonywać tego typu przeróbek, zabronione, utrata gwarancji itp.
- Opinia drugiego ASO - może być jedynie problem z uznaniem gwarancji na elementy, w które stwierdzono nieautoryzowaną ingerencję, czyli np. przy montażu kamery cofania zasilanie kamery mam podpięte do lampy wstecznego. W przypadku gdy zgłoszę problem z tym, że lampa mi nie świeci naprawa może nie być uznana za gwarancyjną. Korzystałem już kilka razy z napraw gwarancyjnych obejmujących głównie elektrykę i nie miałem żadnych problemów z moimi przeróbkami, które też dotyczą głównie elektryki auta.
Najlepiej zrobisz jak zadzwonisz do ASO z którego korzystasz i otwarcie zapytasz czy możesz założyć zabezpieczenie w innym warsztacie niż ich własny.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap