Kia Sportage 2013 Kamera w Lusterku wstecznym wewnętrznym

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
msek
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2015, 17:44
Czym jeżdzę: Taczka

Postautor: msek » 09 lut 2015, 13:20

Mam nowe lusterko i kamerkę ze Scenic w NTSC. Podłączone wdg pinow i po podaniu +12V na reverse zaczyna mi mrugać zielona dioda (zresztą bez sygnału też) . Lusterko prawidłowo się rozjaśnia ale wyświetlacz nie reaguje. Jakieś pomysły panowie?

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Kia Sportage 2013 Kamera w Lusterku wstecznym wewnętrzny

Postautor: Kwarcu » 09 lut 2015, 13:57

Dioda jest tylko od ściemniacza. Zielona - włączony, czerwona - wyłączony.
Ale podłączyłeś lusterko zgodnie z pinami dla Renówki czy tak jak schemat do lusterka KIA? Bo piny mogą się różnić. Nie wiem jak lusterko w Reno, ale to ze Sportka nie miga nigdy diodą. Miganie diody może oznaczać jakiś błąd.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kia Sportage 2013 Kamera w Lusterku wstecznym wewnętrzny

Postautor: MarekA » 09 lut 2015, 16:14

Sprawdź najpierw kamerę. Podłącz ją do jakiegoś TV/monitora z wejściem AV - obraz musi być.
Dopiero potem sprawdzaj dalej z lusterkiem

msek
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2015, 17:44
Czym jeżdzę: Taczka

Postautor: msek » 09 lut 2015, 16:34

Dioda sygnalizuje sciemniacz. Oczywiście podłączyłem zgodnie z pinami Kia. Wszystko robie na biurku a nie w aucie. Kamera jest ok na 100% bo chciałem jej użyć w Lagunie i tam działała.

msek
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2015, 17:44
Czym jeżdzę: Taczka

Postautor: msek » 09 lut 2015, 16:36

Nie chce mi się wierzyć że kamera w Kia różni się masakrycznie od innych kamerek.
Szkoda, że nikt nie ma takiego lusterka w swoim aucie. Byłoby łatwiej gdyby było wiadomo jakie napięcie przełącza ekran itd.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Kia Sportage 2013 Kamera w Lusterku wstecznym wewnętrzny

Postautor: Kwarcu » 09 lut 2015, 19:55

To, że dioda sygnalizuje ściemniacz to wiem i to napisałem przecież... Ale ona nie powinna mrugać tylko świecić się ciągle i jeśli cały czas mruga to może być oznaka, że jest jakiś error w instalacji (mówimy o lusterku ze Sportage, jak lusterko z Reno się zachowuje jeśli chodzi o diodę to nie wnikam).
Ja już Ciebie nie rozumiem. To jakie Ty w końcu podłączyłeś lusterko i kamerę? Skoro piszesz teraz, że podpiąłeś lusterko ze Scenica to masz inne lusterko, więc dlaczego podpinałeś je zgodnie z pinami dla KIA? Przecież piny mogą być inaczej rozsadzone.

Uporządkuj w końcu co masz z czego, bo naprawdę nie wiadomo już nic.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kia Sportage 2013 Kamera w Lusterku wstecznym wewnętrzny

Postautor: Thomaster » 09 lut 2015, 21:12

To ja podsumuję bo próbujemy rozgryźć ten sam problem:
- lusterko oryginalne od KIA Sportage
- kamera - testowane przynajmniej 3 różne kamery w tym pracujące w różnych systemach (PAL i NTSC)
- podłączenia zgodne ze specyfikacją

Efekt - właściwie brak efektu. Działa automatyczne ściemnianie oraz jego wyłączenie po podaniu sygnału z biegu wstecznego. Wydawało się logicznym, że po podaniu sygnału video na piny lusterka opisane VIDEO+ i VIDEO - oraz wrzuceniu biegu wstecznego (aktywny sygnał "reverse") wyświetlacz w lusterku się uruchomi i pokaże obraz z kamery. Niestety logika zawiodła i po podaniu wszystkiego co możliwe oraz każdej praktycznie kombinacji wyświetlacz pozostaje ciemny.
Uszkodzeie lusterka również raczej wykluczone - testowane na trzech różnych egzemplarzach. Pozostaje jedynie opcja, że kamera w sportage'u wystawia jakiś dzwiny sygnał, który budzi do życia lusterko, ale jak analogowe wideo może zawierać coś takiego to nie wiem...
Ostatnio zmieniony 09 lut 2015, 21:37 przez Thomaster, łącznie zmieniany 1 raz.

msek
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2015, 17:44
Czym jeżdzę: Taczka

Postautor: msek » 09 lut 2015, 21:15

Dokładnie to samo co kolega z tą różnica, że po podaniu sygnału wstecznego dioda mruga.
Renault mam tylko kamerkę i ona działa poprawnie i na biurku i w drugim aucie ale nie w lusterku Kia (tez mam ciemność) .

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kia Sportage 2013 Kamera w Lusterku wstecznym wewnętrzny

Postautor: Thomaster » 09 lut 2015, 21:31

Z tego co kojarzę to u mnie też mruga. Dodatkowo po pierwszym podaniu sygnału z biegu wstecznego na pinach lusterka opisanych jako CAMERA POWER pojawia się napiecie 6,7V, które utrzymuje się na nich pomimo rozłączenia sygnału biegu wstecznego. Tak jak napisał @msek - trzebaby znaleźć kogoś z orginalną instalacją kto byłby w stanie pomierzyć sygnały pojawiające się na pinach lusterka...

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kia Sportage 2013 Kamera w Lusterku wstecznym wewnętrzny

Postautor: MarekA » 09 lut 2015, 21:54

Kamera w Sportage nie wystawia żadnego "dziwnego" sygnału -jest standardowy . Pisałem że mam ją podłączoną równolegle do zestawu audio, gdzie działa również każda "standardowa chińska" kamerka.
Jakie napięcie podajecie na pin revers?

Niektóre monitory włączają sie poprzez wykrycie sygnału video na wejściu - niepotrzebny wtedy sygnał reverse ( kamera włączana przez wsteczny bieg a sygnał video , włącza monitor)

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kia Sportage 2013 Kamera w Lusterku wstecznym wewnętrzny

Postautor: Thomaster » 09 lut 2015, 22:48

Napięcie na pin revers podaję standardowo +12V. Działa tez przy niższym - próbowałem podawać 6,7V z camera power - efekt ten sam - murga dioda, lusterko rozjaśnia się, ale wyświetlacz pozostaje martwy.
Odnośnie sygnału zarówno z podanym sygnałem video jak i bez niego sytuacja się nie zmienia. Pewną wskazówką mogą być opinie osób, którym padła oryginalna kamera - z tego co opisywali to efekt jest taki sam - wyświetlacz w lusterku pozostaje ciemy - to by wskazywało na sterowanie załączenia wyświetlacza sygnałem video...

msek
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2015, 17:44
Czym jeżdzę: Taczka

Postautor: msek » 10 lut 2015, 13:00

Na koniec tygodnia jak wrócę do domu będę szukał lokalnie kamerki od Kia. Jak znajdę podjadę i poproszę o test. Jak zadziała to kupię jak nie to oddaje lusterko i niestety zarzucam temat na podzespołach Kia.

msek
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2015, 17:44
Czym jeżdzę: Taczka

Postautor: msek » 13 lut 2015, 19:04

Poddaje się. Odsyłam lusterko. Nikt nie ma kamery od Sportage. A już w ogóle nikt w normalnej cenie i bez klapy w prezencie;)

msek
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2015, 17:44
Czym jeżdzę: Taczka

Postautor: msek » 16 lut 2015, 21:30

Lusterko odesłane. Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc. Odmeldowuje się. Pozdrawiam

Krishouk
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2014, 12:26
Czym jeżdzę: Sport 1.7

Re: Kia Sportage 2013 Kamera w Lusterku wstecznym wewnętrznym

Postautor: Krishouk » 30 sty 2022, 16:38

Witam wszystkich walczących z kamerą cofania we fabrycznym lusterku kia z wyświetlaczem. Według mnie lusterko działa prawidłowo tylko z fabrycznymi kamerami kia. Zanim moje lusterko ruszyło (podłączenie wg schematu jak wyżej) próbowałem podłączyć 2 różne kamery (uniwersalny chińczyk dedykowany z lampką nad tablicę rej. i drugą z wyjściem RCA i NIC, ale miałem też Oryginalną kamerę z Sportage IV. Podłączyłem wszystko wg schematu łącznie z zasilaniem kamery (uniwersalne chińczyki są na 12v więc zasilane były zewnętrznie a kamera oryginał na 6,7V !! zasilana z lusterka) wszystko HULA. Podłączona na krótko po podaniu sygnału wstecznego zielona dioda migała ale lusterko się rozjaśniało, a po instalacji w aucie już nie miga- nie wiem dlaczego ale jest ok. Obraz jest bardzo wyrazny bez zakłóceń w porównaniu z uniwersalną nakładką na lusterko i chińską kamerą + filtr.
Lusterko GNTX-830 ze Sportage III

guttti
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 18 sty 2022, 11:34
Czym jeżdzę: 1.6 sportage 3

Re: Kia Sportage 2013 Kamera w Lusterku wstecznym wewnętrznym

Postautor: guttti » 30 sty 2022, 20:20

Też jestem zainteresowany tym tematem. Ktoś pomoże?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Kia Sportage 2013 Kamera w Lusterku wstecznym wewnętrznym

Postautor: automaciek » 31 sty 2022, 09:27

Czym dokładnie jesteś zainteresowany, bo jak tematem to go przeczytaj


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap