Autoalarm fabryczny - szwankuje

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Autoalarm fabryczny - szwankuje

Postautor: color1 » 03 sie 2014, 00:49

wsiadam, uzbrajam... macham przed czujnikami, otwieram drzwi... nic nie wyje, kierunkowskazy nie migają.
od czego zacząć sprawdzanie ? czy jechać do aso mi pozostaje ? ewentualnie gdzie znajduje się reset tego czegoś ?

p/s alarm fabryczny z czujnikami ultradzwiekowymi, syrenką, itd.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: autoalarm - nie działa

Postautor: czyzyk64 » 03 sie 2014, 06:47

spróbowałbym jeszcze zamknąć auto z kluczyka w drzwiach kierowcy, wcześniej otwórz przednią szybę od kierowcy, i po zamknięciu kluczykiem ręka do środka i machnij przy czujkach. Ewentualnie całkowite odłączenie akumulatora na kilka minut. Jeżeli nie pomoże to tylko bym jechał do aso.

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: autoalarm - nie działa

Postautor: color1 » 24 lip 2015, 13:35

wracam do tematu bo jeszcze miesiąc mi został do przeglądu w aso, a nie wiem czy wytrzymam.
problem mam taki, że nie uzbraja mi się autoalarm w normalnym trybie tzn. po kolei:
- uzbrojony alarm (dioda miga),
- wyłączam z pilota otwierając auto, wsiadam, jadę sobie gdzieś,
- wyłączam silnik, wysiadam, zamykam auto z pilota ale alarm się nie uzbraja (dioda nie miga)

wiec teraz muszę z pilota otworzyć zamki, klamką otworzyć drzwi, zamknąć drzwi, i dopiero po tym z pilota przy zamykaniu zamków uzbraja się alarm, a i to przy dłuższym naciśnięciu guzika.

przerabiane wiele razy i za każdym razem tak samo jest, a nawet kilka razy muszę powtórzyć otwieranie/zamykanie z pilota, aby wreszcie alarm się uzbroił. nie wiem, może ten alarm zlicza przyciśnięcia i coś mu się nie zgadza ? ;)

czy ewentualnie ktoś wie, czy i gdzie jest ukryty przycisk resetu centralki autoalarmu ?

p/s no i też kilka/naście razy miałem odwrotną sytuację, zamknięte auto otwieram z pilota, otwieram drzwi, a tu zaczyna wyć alarm...
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Autoalarm fabryczny - szwankuje

Postautor: puder12 » 24 lip 2015, 19:31

Jak na gwarancji to do ASO. A jak nie, to szukaj czy jakiś wyłącznik krańcowy nie szwankuje (drzwi, klapa bagażnika, klapa silnika)

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Autoalarm fabryczny - szwankuje

Postautor: color1 » 04 sie 2015, 16:55

samochód na gwarancji, ale autoalarm już nie, bo mimo ze auto kupione już z tym wyposażeniem, to jest ponoć dokładany jako opcja... słabo.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap