Problem z klimatyzacją sportage ll

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
czolgo
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2014, 16:21
Czym jeżdzę: Kia Spotrage 2.0 CRDI 2005

Problem z klimatyzacją sportage ll

Postautor: czolgo » 12 lip 2014, 19:54

witam wszystkich serdecznie. W mojej kia pojawil się problem z klimatyzacją -mianowicie w ostatni weekend nagle przestala dzialac. Podjechalem do serwisu nabijajacego sprawdzili ilosc czynnika i szczelnosc wyszlo ok. Klima podczas jazdy załącza sie na 2sekundy i wyłącza po min znów to samo. A dzis juz przestala dzialac w ten sposób. podpielismy samochód do kompa u znajomego mechaniora i spod niego dalo sie ja wlaczyc-dzialala normalnie i chlodzila tylko w tym programie akurat do tego modelu nie bylo pelnej diagnostyki tylko opcja włącz. ale tylko pod kompem dzialala po odpieciu problem powrocil. klima dzialala bez problemow przez ostatnie miesiące. jakies pomysly co moze byc nie tak forumowicze? Tydzien do wyjazdu nad morze i taki zonk. Pomocy
Czolgo

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Problem z klimatyzacją sportage ll

Postautor: ZygJe » 12 lip 2014, 21:27

Możliwość włączenia z diagnostyki dobrze rokuje. W ten sposób możesz włączyć sprężarkę z pominięciem zabezpieczeń czyli czujnika temp. zewnętrznej czujników ciśnienia czynnika itp. najprawdopodobniej któryś padł lub tylko jakiś kabelek/wtyczka. ... podjeďź do ASO lub kogoś kto może to zweryfikować. Jeśli masz klimatyzację automatyczną problem może sprawiać sterownik.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

czolgo
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2014, 16:21
Czym jeżdzę: Kia Spotrage 2.0 CRDI 2005

Re: Problem z klimatyzacją sportage ll

Postautor: czolgo » 17 lip 2014, 17:57

Witam. Byłem u jednego magika sprawdzał drożność, podpinał pod kompa i niby wszystko ok ale nadal nie działa a raczej działa na 1 sekundę i się sprężarka wyłącza. Ciśnienia ok. Zastanawia mnie ten czujnik temperatury zewnętrznej, który jest za grillem przed chłodnicą - niby na wyświetlaczu pokazuję temperaturę ok, ale po potraktowaniu go suszarką temperatura się nie zmienia. Może on jest przyczyną?
:wmur:
Czolgo

czolgo
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2014, 16:21
Czym jeżdzę: Kia Spotrage 2.0 CRDI 2005

Re: Problem z klimatyzacją sportage ll

Postautor: czolgo » 06 paź 2014, 21:47

ZygJe pisze:Możliwość włączenia z diagnostyki dobrze rokuje. W ten sposób możesz włączyć sprężarkę z pominięciem zabezpieczeń czyli czujnika temp. zewnętrznej czujników ciśnienia czynnika itp. najprawdopodobniej któryś padł lub tylko jakiś kabelek/wtyczka. ... podjeďź do ASO lub kogoś kto może to zweryfikować. Jeśli masz klimatyzację automatyczną problem może sprawiać sterownik.

Witam. Problem rozwiązany, szkoda że po wakacjach :( Przyczyną był czujnik temperatury parownika - przekłamywał (zaniżał) temperaturę o 30 stopni - komp myślał że chłodno i nie załączał klimy. Koszt czujnika 74 pln. Wizyty przed wymianą w 5 warsztatch bezcenne:) :czujnik:
Czolgo


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap