Spryskiwacze reflektorów

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: norbert_p1 » 24 lis 2015, 17:12

W instrukcji pisze, że przy włączeniu sprysków reflektorów (przy włączonych światłach mijania) następne spryśnięcie na światła jest dopiero po 15 minutach. Jeszcze tego nie sprawdzałem, ale jeśli tak jest to moim zdaniem jest jakaś oszczędność w płynie do spryskiwania.

sxill
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:42
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 1.7 CRDI, XL, Deluxe White
Lokalizacja: Poznań

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: sxill » 24 lis 2015, 19:15

Tak jest. Za pierwszym razem (o ile światła są włączone) leci na światła i szybę, potem tylko na szybę. Za jakiś czas znowu poleci na światła, więc te 15 min to zdaje się prawda.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: puder12 » 24 lis 2015, 22:19

Tak jest, ale następny strzał na światła jest wcześniej niż po 15 minutach. DUŻO wcześniej

Awatar użytkownika
bielas
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:26
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: bielas » 25 lis 2015, 00:18

Ej, ale wystarczy sobie przełączyć na pozycyjne na czas mycia szyby...:-D Bez wyjmowania bezpiecznika :)

Generalnie też się zdziwiłem, jak za pierwszym mi szybko płyn się skończył w zimie,ale trickiem z pozycyjnymi to załatwiacie bez problemu. W mieście zwykle czyszczę szybę stojąc na światłach. W trasie także zdarza mi się przełączyć na sekundę na pozycyjne (np. prosta droga, oświetlona), ale prawda jest taka, że jak jedziesz w trasie,a szybę masz brudną bo nachlapało Ci od tych jadących przed Tobą i chcesz ją wyczyścić, to najczęściej znaczy, że jednak światła też trzeba umyć.

Raz zrobiłem eksperyment i przez kilkadziesiąt kilometrów w dzień, przy deszczu, czyściłem samą szybę bez reflektorów i się potem zatrzymałem na stacji. To jednak reflektory były dość zabrudzone :) Wtedy już jednak użyłem myjki do szyb.
Także nigdy by nie wyjął bezpiecznika, bo to może być niebezpieczne...

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: puder12 » 25 lis 2015, 14:54

bielas pisze:Ej, ale wystarczy sobie przełączyć na pozycyjne na czas mycia szyby...:-D Bez wyjmowania bezpiecznika :).

Poprzełączaj tak częściej to oszczędności na płynie wydasz ze sporą nawiązką na nowe żarniki do ksenonów. ZygJe opisywał swój przypadek jazdy na ustawieniu AUTO gdy światła włączały się w tunelach itp. Szybko to doprowadziło do degradacji świateł.

Awatar użytkownika
bielas
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:26
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: bielas » 26 lis 2015, 16:19

Wiesz, zależy jak, gdzie i w jakich godzinach użytkujesz auto.
Jakbym jechał dłuższą trasą np. przez całe Alpy i ciągle by mi się te światła właczały i wyłączały, to sam bym je w końcu zapalił na stałe. Tuneli w Polsce masz niewiele i do takiego zastosowania, że jedziesz sobie na dziennych w ciągu dnia i trafiasz do jakiegoś tunelu, ten system się sprawdza. Ale tak właściwie, on głównie służy przecież do tego, by światła się włączały o zmierzchu, a nie robiła dyskoteka.

Co do deszczu, pomijam tutaj inne kwestie, jak np. to, że jeśli jadąc w deszczu, na trasie, nie siedzisz na dupie autom jadącym przed Tobą, to ta szyba wcale się tak nie brudzi. Ale z tego, co widdać na drogach, jeszcze jest sporo osób, które na to nie wpadło, że im dalej, tym więcej widać i odstęp jest bezpieczniejszy.

Awatar użytkownika
Monte Christo
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 28 gru 2016, 21:44
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI AWD
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: Monte Christo » 28 gru 2016, 22:32

ZygJe pisze:
wierzbusie pisze:witam, wyjąłem dzisiaj bezpiecznik spryskiwaczy reflektorów. Wreszcie koniec chlapania ( po przodzie) płynem spryskiwacza po świeżo umytym samochodzie. Bezpiecznik wozić będę w samochodzie. Będę go wkładać jak będę wybierać się w trasę. Wyjęcie 1 minuta- tyle samo włożenie .


Qwa, który to? gapię się i w te po d maską i w te w kabinie i ślepy jakiś jestem czy cóś :shock:


napiszcie który to bezpiecznik.......,plis? .pozdrawiam i szczęśliwego Nowego Roku

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: czyzyk64 » 29 gru 2016, 09:09

pod maska.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (399.3 KiB) Przejrzano 3558 razy

Awatar użytkownika
Monte Christo
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 28 gru 2016, 21:44
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI AWD
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: Monte Christo » 29 gru 2016, 15:46

Dzięki,..rozumiem że na fotce jest już wyjęty ? ,bo u mnie w tym miejscu siedzi 30 A

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: czyzyk64 » 29 gru 2016, 18:46

To jest tylko zdjęcie poglądowe , z zaznaczonym miejscem gdzie ten bezpiecznik siedzi. Ale tak jak napisałeś , to jest ON. [papa]

Awatar użytkownika
Monte Christo
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 28 gru 2016, 21:44
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI AWD
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: Monte Christo » 29 gru 2016, 20:45

Super o to mi chodzi właśnie. Masz u mnie piwo , jeszcze nie wiem gdzie można postawić ? Na tym forum jestem nowy , ale spoko dojdziemy i do tego, pozdrawiam.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap