Spryskiwacze reflektorów

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
pioter90
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 21 maja 2011, 11:14
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0dohc XL.automat 4x4
Lokalizacja: .Polska Międzyrzecze,woj.slaskie

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: pioter90 » 22 sty 2012, 13:25

ja tez mam wersje Xl ksenony wchodzi 5 litrów jak nic

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: marcinK » 22 sty 2012, 13:58

No to chyba rzeczywiście pojemność jest różna w zależności od tego czy ma się ksenony czy nie. Jest to nawet logiczne :):)
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: soul » 22 sty 2012, 14:46

Powinien być razem z korkiem zbiornika na płyn plastikowy bagnet i po nim można określić ilość płynu.
Tak jest w mojej KIA.
Obrazek

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: oovoo » 22 sty 2012, 20:56

soul pisze:Powinien być razem z korkiem zbiornika na płyn plastikowy bagnet i po nim można określić ilość płynu.
Tak jest w mojej KIA.

To Tobie założyli hardware z bagnetem [zlosnik2]. Ja jednak wole jak kryształki mnie informują na tablicy że brakuje czegoś [zlosnikok] I potwierdzam wersja XL wchodzi 5l jak nic :pijak:

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: jaro » 22 sty 2012, 22:12

Mam xenony, 5 litrów płynu wchodzi jak nic. Niestety nigdy nie było żadnego komunikatu na wyświetlaczu choć już pompka wyła od wsysanego powietrza.
Też wyjmę bezpiecznik, bo płyn wali tak, że myje też inne auta stojące obok na światłach.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
pioter90
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 21 maja 2011, 11:14
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0dohc XL.automat 4x4
Lokalizacja: .Polska Międzyrzecze,woj.slaskie

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: pioter90 » 22 sty 2012, 22:30

jaro a kiedy ty odbierales swój samochód mamy te same 2.0litrówki z wersja XL umnie jest taki komunikat u ciebie,i u paru innych osób niema moze to kwestia oprogramowania,ja swoja odbieralem w grudniu

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: mint » 23 sty 2012, 00:19

Kijas no mi akurat chce się zajrzeć pod maskę czy mam ten płyn i przy okazji sprawdzić stan oleju na bagnecie, tak już mam, nie powiem że robię to codziennie, wszystko zależy od tego jak często spryskuję reflektory, bo to wtedy najwięcej zużywa się płynu. W 1.6 dokładnie widać jak dużo jest płynu.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: rouman01 » 23 sty 2012, 21:03

Też mam xenony, więc i spryskiwacze reflektorów które robią przepiękną fontannę, a wersję wyposażenia trochę inną niż w Polsce, jak porównywałem to coś taka polska +/- wersja "L".

Zabiliście mnie, z tymi pięcioma litrami...
Niedawno nalewałem z kupionego w Polsce na Orlenie 4-litrowego baniaka płynu ziomowego i cały mi nie wszedł. A jestem prawie pewny, że wtedy zbiornik był pusty.
Musze ten temat u mnie dokładnie poobserwować.

Co do deski rozdzielczej to mam ją w wersji takiej jak mają w Polsce chyba "M"ki (w instrukcji obsługi "zestaw przyżądów i wskaźników" typ A) i napewno żaden komunikat o niskim poziomie płynów do spryskiwacza się nie pojawia.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: jaro » 23 sty 2012, 21:05

pioter90 pisze:jaro a kiedy ty odbierales swój samochód mamy te same 2.0litrówki z wersja XL umnie jest taki komunikat u ciebie,i u paru innych osób niema moze to kwestia oprogramowania,ja swoja odbieralem w grudniu



Odbierałem 2.12.2010r.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: ZygJe » 23 sty 2012, 21:56

U mnie komunikat jest. Natomiast do zbiornika nie wchodzi 4l płynu (?) zostaje trochę w bańce 4l stąd napisałem, że wchodzi galon (3,8l).
Może komunikat zależy od silnika? W 2,0 CRDi pod maską nie ma gdzie szpilki wcisnąć :) i zbiornika praktycznie nie widać...
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: rouman01 » 23 sty 2012, 23:30

Uff, to znaczy, że jeszcze potrafię rozróżnić baniak 4 litrowy od 5 litrowego.
No i najwyraźniej to nie jest przypadek, że 4litry u mnie nie wchodzą.

W 1.6 GDI rzeczywiście w komorze silnika jest dużo miejsca (pewnie zmieściłby się silnik dwa razy większy), ale przecież to lekka paranoja, żeby otwierać pokrywę, tylko po to, żeby sprawdzać poziom płynu do spryskiwaczy...
Zwyczajnie, przed dłuższą trasą uzupełniam płyn do pełna i psikam, kiedy trzeba.

Niemniej kontrolka niskiego stanu płynu to doskonała sprawa i szkoda, że czegoś takiego nie ma u mnie.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: jaro » 25 sty 2012, 21:17

Wyjąłem bezpiecznik - bezpiecznik 30A z piktogramem spryskiwacza w głównej skrzynce w komorze silnika. Nareszcie nie mam chmury płynu rozpylonej wokół auta. Polecam!
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

jackos
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2010, 15:51
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI XL

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: jackos » 28 sty 2012, 10:40

Doczekałem się na osłonę (zaślepkę) spryskiwacza reflektorów (niestety sprzedawana jest wraz z ok. 6 centymetrowym trzpieniem spryskiwacza w komplecie - co podraża koszty); Ogólnie koszt zaślepki z trzpieniem + lakierowanie 183 zł

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: marcinK » 28 sty 2012, 11:18

jaro pisze:Wyjąłem bezpiecznik - bezpiecznik 30A z piktogramem spryskiwacza w głównej skrzynce w komorze silnika. Nareszcie nie mam chmury płynu rozpylonej wokół auta. Polecam!

Zastanawiam się nad tym, które pomysły są lepsze. Montaż ksenonów HID, czy to co praktykują niektórzy z oszczędzaniem płynu.
To jest coś podobnego do dyskusji nad LPG do samochodów za 100k, że obciach tankować gaz. To dopiero obciach kupić samochód za 100k z ksenonami fabrycznymi i odłączyć spryskiwacze....
A na marginesie - po co kupują ludziska samochody z silnikami do traktora (sorry Diesla), wydawało mi się, że dopłacają po to żeby zaoszczędzić na paliwie ....hmm, a LPG po co...aha, przecież to obciach:)
Odebrana po 178 dniach:)

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: mint » 28 sty 2012, 12:20

Ach, szkoda że nie można jeżdzić na powietrze :lol:
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: marcinK » 28 sty 2012, 13:12

Ale jaki wstyd... :przebacz:
Odebrana po 178 dniach:)

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: mint » 28 sty 2012, 14:50

Ja zdecydowałem się na ksenony, żeby mieć czyste lampy i nie dostawać wytrzeszczu oczu podczas deszczowej jazdy w trasie, gdyby w L-ce były dostępne w opcji spryskiwacze lamp, to by mi wystarczyło, ale niestety nie ma, więc padło na xl-kę. Ale wstyd...
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: oovoo » 28 sty 2012, 17:27

No to ładnie 183 zł za kawałek plastiku trzeba będzie chyba zaspawać bo towar może być chodliwy [hihihi] i na co mi to było :wmur:

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: jaro » 28 sty 2012, 19:50

marcinK pisze:Zastanawiam się nad tym, które pomysły są lepsze. Montaż ksenonów HID, czy to co praktykują niektórzy z oszczędzaniem płynu.
To jest coś podobnego do dyskusji nad LPG do samochodów za 100k, że obciach tankować gaz. To dopiero obciach kupić samochód za 100k z ksenonami fabrycznymi i odłączyć spryskiwacze....
A na marginesie - po co kupują ludziska samochody z silnikami do traktora (sorry Diesla), wydawało mi się, że dopłacają po to żeby zaoszczędzić na paliwie ....hmm, a LPG po co...aha, przecież to obciach:)


Nie rozumiem, o co Koledze chodzi? Że niby to wstyd? O matko, ależ czerwony się zrobiłem, z tego wstydu znaczy się. [rotfl1]

A tak poważnie, to założyłbym dodatkowy zaworek z regulacją za pompką do spryskiwaczy reflektorów, by tak płynem nie waliło dookoła a jedynie na reflektory, ale niestety spód zbiornika spryskiwacza jest jakby pod zderzakiem i nie ma do przewodu żadnego dostępu.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: kasia_mm » 28 sty 2012, 20:18

fakt jest faktem, ze spryskiwacze walą po całej masce i przedniej szybie jak szybciej się jedzie i na świeżo wypucowanym aucie a do tego jeszcze ciemnym wygląda to fatalnie i szlag moze trafić
rozprysk jest ewidentnie za mocny bo nie dość ze zabrudza pół auta to zużywa za dużo płynu i w rezultacie nie spełnia pdst zadania czyli mycia reflektorów

nie wiem w czym kolega marcin widzi tu obciach gdy ktos te spryskiwacze wyłączy... ?

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Spryskiwacze reflektorów

Postautor: mint » 28 sty 2012, 20:46

Podstawowe pytanie, dlaczego do lamp ksenonowych stosuje się spryskiwacze? Gdyby nie było to konieczne, to producenci by tego nie robili. Kształt lampy powoduje to że płyn rozbryzguje się po masce, a duże ciśnienie jest chyba po to żeby brud z lampy został zmyty a nie tylko opłukać lampę, dawniej stosowano wycieraczki.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap