KIA Asistans - miłe zaskoczenie

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
jerzyk123
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2011, 08:36
Czym jeżdzę: 1,6
XL

KIA Asistans - miłe zaskoczenie

Postautor: jerzyk123 » 08 maja 2013, 12:56

Chciałem się z Wami podzielić z moim pierwszym kontaktem z KIA Asistans. W niedziele przed długim wekendem zatankowałem autko do pełna mimo że było pół baku. na drugi dzień czekał mnie wyjazd na lotnisko do Wrocławia i wylot. Odjechałem od dystrybutora 20 metrów i zerowałem w komputerze pamięć. W czasie tej czynności zgasł silnik i koniec jazdy. Ładnie kręcił z przycisku ( inteligentny kluczyk) ale chęci do pracy koniki intelgentnie odmówiły. Otwarłem silnik ale za dużo zobaczyć nie można było. Moje pierwsze podejżenia padły na paliwo, myślałem i nawet rachunek sprawdziłem czy czasami nie nalałem ON a to 1,6 benzyna, ale wszystko było dobrze. Oczywiście nie byłem przygotowany,, na takie coś ,, . Nie miałem numeru do kogokolwiek, czy ubezpieczenia czy KIA asistans. Całe szczęście że to było 3 km od domu i znajomy mnie podrzucił. Teraz mam wpisane do komórki nr. telefonów w razie takiej sytuacji. Po zadzwonieniu do KIA Asistans , miła pani spytała co jest , za godzinę była laweta, a za trzy godziny zastępcze Mondeo które oddałem na drugi dzień w wyprzyczalni na lotnisku w Wrocławiu.Pełne zaskoczenie że coś można załatwić w miarę szybko. Oczywiście Pani powiedziała że auto zastępcze przysługuje mi tylko 3 dni.
To już mniej mi się podobało bo za tydzień jak wracałem musiałem sobie zorganizować powrót na własną ręke. Po powrocie autko odebrałem , okazało się że przetarła się izolacja o nakrętke , fabrycznie niefortunnie ułożona
z prawej strony silnika wiązka od eurozłącza i zwarła do masy układ sterowania silnikiem , wybił bezpiecznik , były również problemy z blutem z tego powodu. Rada dla wszystkich miejcie przy sobie numery telefonów w razie takich sytuacji.
1,6 GDI ,XL czarna perełka,dach,navi

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: KIA Asistans - miłe zaskoczenie

Postautor: puder12 » 08 maja 2013, 13:14

Numery są na naklejkach umieszczonych na lewej tylnej szybie - no chyba że ktoś je sobie usunął. [papa]

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Odp: KIA Asistans - miłe zaskoczenie

Postautor: cisco » 08 maja 2013, 14:38

Ja nie mam tych naklejek bo przyciemniałem szyby.
Możecie zapodać te numery.:grin:
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: KIA Asistans - miłe zaskoczenie

Postautor: michal55yh » 08 maja 2013, 14:48

W książce gwarancyjnej, którą powinno się wozić w aucie jest ten numer. Dodatkowo jest aplikacja na androida, "Kia Locator" i tam wszystkie numery także są.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: KIA Asistans - miłe zaskoczenie

Postautor: Navkol » 08 maja 2013, 15:04

Qrcze [zdziwiony] - nie wiedziałem, że książke gw. trzeba wozić ze sobą :niewiem:
Obecnie cały czas jeżdżę bez niej, lecz jak pokazuje powyższy przypadek może sie przydać :aha:

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: KIA Asistans - miłe zaskoczenie

Postautor: kasia_mm » 08 maja 2013, 15:32

Nie gwarancyjnej tylko ksiazce obslugi , instrukcji:)

jerzyk123
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2011, 08:36
Czym jeżdzę: 1,6
XL

Re: KIA Asistans - miłe zaskoczenie

Postautor: jerzyk123 » 08 maja 2013, 21:18

Z naklejkami na szybach różnie bywa. Znalazłem numer telefonu w Książce Gwarancyjnej na stronie 33 nr. Obsługa Centrum KIA Asistans nr. telefonu +48 61 831 99 29.
Również w ubezpieczeniu mam asistans i chyba większość z Was, jednak nie bierze się pod uwagę tego, że samochód może odmówić i dopiero jak jest potrzeba to szuka się numerów . Może to nas spodkać w różnych warunkach terenowych, daleko od domu, poza granicami kraju.
1,6 GDI ,XL czarna perełka,dach,navi

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: KIA Asistans - miłe zaskoczenie

Postautor: color1 » 08 maja 2013, 21:26

A tak na marginesie, przez ile czasu ten kia assistance jest ważny ?
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: KIA Asistans - miłe zaskoczenie

Postautor: michal55yh » 09 maja 2013, 07:17

Aplikacja na smartfona pisze: "Kia Assistance jest darmowa przez pierwsze 36 miesięcy (od daty pierwszej rejestracji)...". Tak właśnie pamiętałem, że 3 lata.

Na marginesie, raz już korzystałem z tego gdy po tygodniowym postoju auta w garażu aku odmówiło posłuszeństwa. Nie wiadomo dlaczego go rozładowało... Godzinę czekałem na pomoc. Przyjechali, odpalili, pojechali [papa]
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: KIA Asistans - miłe zaskoczenie

Postautor: dealer » 12 maja 2013, 22:36

ja niestety miałem gorzej
swego czasu były dwa numery asistance jeden dla samochodów do któregoś października 2010 drugi od któregoś października 2010, ponieważ miałem choinkę (auto jeździło normalnie) wymyśliłem sobie, że samochód zabiorą jak dojadę do biura i zawiozą do serwisu, i podstawią zastępczy. Nic z tych rzeczy, zadzwoniłem pod numer znaleziony wcześniej w necie i tam pan po podaniu VIN stwierdził i daty rejestracji że bardzo przeprasza ale on nie może mi pomóc bo odebrałem samochód po jakiejś dacie i oni już tych nie obsługują, podał mi nowy numer gdzie na pewno mi pomogą bo są jakim wypasionym asistancem, ok dzwonię i dzwonię, tak przejechałem około 60 kilometrów próbując się dodzwonić (pracuję od 8, więc było trochę po godzinie 7), po drodze korek, minęła 8 i jest całodobowe asistance jednak pracuje od 8 pan lub pani po podaniu wszystkich danych stwierdza, że samochód odebrałem kiedyś tam i oni nie mogą mnie ściągnąć bo obsługują tylko tych wyprodukowanych po magicznej dacie.
Do serwisu dotarłem na kołach, samochodu zastępczego niestety nie udało się z wyciągnąć. W salonie stwierdzili, że nic nie wiedzą o dwóch asistance dla nowszych i starszych samochodów. Okazało się, że padł jeden z czujników ABS, serwis część miał na półce i samochód odebrałem tego samego dnia.
Może miałem pecha ponieważ ostatnim razem jak do nich dzwoniłem to już nie było cyrków z datami produkcji lub odbioru auta. chociaż postanowiłem dojechać do serwisu z choinką, w trybie awaryjnym.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap