Czujnik cofania- regulacja głośności

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
bjp3
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 28 lut 2013, 18:00
Czym jeżdzę: Kia Sportage, 1.6 benzyna. 135 KM

Czujnik cofania- regulacja głośności

Postautor: bjp3 » 10 mar 2013, 09:43

Witam. Od 5 dni posiadacz( oby zadowolony) Kia Sportage, poprzedni Peugeot 407. Czy ktoś wie czy i ewentualnie jak zwiększyć głośność czujników cofania, tył, typu nie znam, były zamontowane w ASO jako opcja w nowym aucie. Wyświetlacza też brak.
Pozdrawiam. bjp.
Pozdrawiam. bjp3 vel Senior

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 886
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Czujnik cofania- regulacja głośności

Postautor: michal55yh » 10 mar 2013, 11:12

Nie napisałeś jaką masz wersję ale z opisu wnioskuję, że to S lub M. Głośniczek jest zamontowany w bagażniku pod obiciem nadkola zaraz obok centralki. Nie da się zwiększyć jego głośności ale możesz go stamtąd wymontować i przeciągnąć gdzieś bliżej przodu, wtedy na pewno będzie głośniej.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

bjp3
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 28 lut 2013, 18:00
Czym jeżdzę: Kia Sportage, 1.6 benzyna. 135 KM

Re: Czujnik cofania- regulacja głośności

Postautor: bjp3 » 11 mar 2013, 09:20

michal55yh pisze:Nie napisałeś jaką masz wersję ale z opisu wnioskuję, że to S lub M. Głośniczek jest zamontowany w bagażniku pod obiciem nadkola zaraz obok centralki. Nie da się zwiększyć jego głośności ale możesz go stamtąd wymontować i przeciągnąć gdzieś bliżej przodu, wtedy na pewno będzie głośniej.


Dzięki.Wersja S. Spróbuję a może uda mi się zamienić ten głośnik na coś mocniejszego. I przy okazji. Jakiś rozsądny sposób zamocowania gaśnicy WEWNĄTRZ pojazdu? W ASO powiedzieli żebym woził w bagażniku gdzieś koło koła zapasowego. Równie dobrze mogę zostawić w garażu. Pozdrawiam . bjp
Pozdrawiam. bjp3 vel Senior

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Czujnik cofania- regulacja głośności

Postautor: diselboy » 11 mar 2013, 10:00

gaśnica pod fotelem kierowcy, dojście przez drzwi tylne.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

bjp3
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 28 lut 2013, 18:00
Czym jeżdzę: Kia Sportage, 1.6 benzyna. 135 KM

Re: Czujnik cofania- regulacja głośności

Postautor: bjp3 » 11 mar 2013, 10:10

diselboy pisze:gaśnica pod fotelem kierowcy, dojście przez drzwi tylne.


Hm. Mocowanie do fotela /Za który element i czym?/ czy do podłogi? Niezbędne byłoby wiercenie otworów a co na to ASO?
Pozdrawiam. bjp
Pozdrawiam. bjp3 vel Senior

Awatar użytkownika
kenez1
Uzależniony
Posty: 168
Rejestracja: 23 sie 2019, 01:31
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 d 2012
Lokalizacja: southampton UK

Re: Czujnik cofania- regulacja głośności

Postautor: kenez1 » 27 mar 2021, 22:48

Co prawda temat stary ale zawsze na czasie. W mojej kijance było słabo słyszalne pikanie buzera. Dobrałem się do ustrojstwa i teraz piszczy bardzo glośno. Fajnie bo gdy wrzucam wsteczny bieg jest jedno piknięcie i wiem, że jadę do tyłu. Sam buzer jest umieszczony pod plastikami w bagażniku. Jest wpięty na wtyczkę. Ja przeciągnąłem nowy kabelek do przodu i umieściłem pod osłoną słupka. Mocowanie na taśmę dwustronną. Buzer nie jest duży i spokojnie się mieści. Efekt jest super i nawet gdy gra muzyka doskonale słychać. Kamerka i dźwięk robi teraz dobrą robotę.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap