Sygnalizacja dźwiękowa temperatur +5 i -5.

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
kradam
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:31
Czym jeżdzę: Kia 1.6 L

Sygnalizacja dźwiękowa temperatur +5 i -5.

Postautor: kradam » 06 mar 2013, 16:00

Czy komuś może udało się to wyłączyć? Sprzedawca w ASO twierdzi, że się nie da, ale może jednak. Zastanawia mnie też co miał na celu autor tego "udogodnienia"?

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Sygnalizacja dźwiękowa temperatur +5 i -5.

Postautor: Zibi70 » 06 mar 2013, 17:23

Przed założeniem wątku wskazane jest użycie funkcji szukaj.

selva pisze:Polecam lekturę instrukcji.
Jest tam wyraźnie napisane do czego kontrolka służy - mianowicie "ryzyko gołoledzi" - i ma przedeń ostrzegać i tyle.

Gołoledź występuje w zakresie od -4(albo -5) do 1 stopnia Celsjusza, gdyż przy niższej temperaturze woda nie jest w stanie napłynąć na jezdnię, a deszcz też nie napada. Przy -10 jest po prostu zimna droga i tyle.
No chyba że występuje śnieg, ale to już widać raczej, a kontrolki "możliwość śniegu" dedykowanej nie mamy, bo wówczas kontrolkę do deszczu i kontrolkę do słońca również by mogli montować :bzik:

Encyklopedia głosi, że zjawisko to powstaje wtedy, gdy deszcz (lub mgła) opada na podłoże o temperaturze około zera. Spadające kropelki rozpływają się i zamarzają. Do gołoledzi najczęściej dochodzi wtedy, gdy po mroźnej i suchej pogodzie przychodzi ocieplenie , przynoszące również opady lub zamarzania cienkiej warstwy wody pokrywającej powierzchnię.


Do znalezienia tutaj: http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?f=11&t=1344&hilit=oblodzenia&start=10
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap