Światła w Kia-moja przygoda:)

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Ania93
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2013, 18:27
Czym jeżdzę: Sportage
2.0 CRDiXL
Gadu Gadu: 8987007

Światła w Kia-moja przygoda:)

Postautor: Ania93 » 15 sty 2013, 19:05

Witam,
Postanowiłam napisać wam moją przygodę z KIA Sportage ku przestrodze i informacji, być może komuś się przyda.
Mianowicie, autko zostało zakupione w salonie Katowickim, w 2011r. Od samego zakupu, mam problem ze światłami, prawa lampa bardzo świeci na pobocze, nie skupia światła na drodze, światła świecą bardzo wysoko (oślepiam pojazdy z naprzeciwka, co jest uciążliwe), nie chodzi regulacja ksenonów. Po zakupie udałam się ze światłami do serwisu Kia w Katowicach, aby sprawdzili i ustawili światła prawidłowo. Zostało to rzekomo zrobione, jednak problem był nadal. Później zgłaszałam to dwukrotnie w serwisie Moto-Gabra, Bielsku- Białej, gdzie zbywali mnie słowami
"światła działają poprawnie". Pewien pan na Stacji Diagnostycznej uświadomił mnie, że wg niego te światła też nie działają poprawnie. Poza tym mam porównanie z innymi światłami. Postanowiłam więc oddać sprawę do Rzeczoznawcy, gdzie została wydana opinia:
" W wyniku oględzin pojazdu stwierdzono następujący stan techniczny:
1. Światła mijania są ustawione zbyt wysoko, przy czym snop światła prawego jest skierowany zbyt daleko w stronę prawą,
2. Automatyczne poziomowanie reflektorów -niesprawne, nie uaktywnia się.
Ocena ogólna i uzasadnienie: System regulacji świateł reflektorów jest NIESPRAWNY. Światła są skierowane niezgodnie z przepisami.
Poniżej załączam link z opinią rzeczoznawcy, oraz dowodem zgłoszeń sprawy do serwisu Moto-Gabra, jednak 1 wpis z ustawania świateł mam wpisany w książce serwisowej i nie mogę go zeskanować (wiadomo, za gruba)

Dziś zaniosłam dokument do serwisu Moto-Gabra, gdzie panowie oznajmili, iż wyślą to do Warszawy ale WG nich światła DZIAŁAJĄ POPRAWNIE. Jesteśmy załamani zdolnościami serwisantów KIA Moto-Gabra, zresztą to nie pierwszy raz, gdzie wykazali się brakiem umiejętności. Mało tego sprawa ciągnie się już trochę czasu. Przypomnę, że jeżdżę na niesprawnych światłach, przy czym jest to śmiechu warte, gdyż auto jest serwisowane w ASO, pochodzi z salonu. No cóż, czekam na odpowiedź z Warszawy co z tym fantem dalej :) Pamiętajcie, że mnie też wszędzie mówiono i na przyrządach sprawdzano - ŚWIATŁA SĄ OK, jednak było widać wadę dopiero na ściance.
http://zapodaj.net/0a2289220e70c.jpg.html
http://zapodaj.net/7980b638e2cf5.jpg.html
http://zapodaj.net/aad75c9cc91c7.jpg.html - najważniejsza opinia
http://zapodaj.net/30550fa9e690a.jpg.html

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: kasia_mm » 15 sty 2013, 19:32

Aniu salony jak i ludzie - są różne. Czemu nie podjechałaś do innego ASO? Jak Ci się udało przejechać 30 tyś km bez mandatu z takimi światłami?? Pal licho mandat ale bezpieczeństwo własne i innych użytkowników drogi w tym pieszych.... Dziwi mnie tylko w opinii rzeczoznawcy - że niesprawne automatyczne poziomowanie - masz wersję L więc bez ksenonów chyba więc nie ma automatyki samopoziomowania, może być tylko ręczna regulacja świateł?

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: marcinK » 15 sty 2013, 19:45

Ksenony można dokupić do wersji L za dopłatą.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: kasia_mm » 15 sty 2013, 19:47

ok ale nie ma ich w specyfikacji rzeczoznawcy:) a wypisał co ma fura baaardzo szczegółowo... dlatego się "doczepiłam" :)

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: wierzbusie » 15 sty 2013, 19:51

Ja widzę w opisie , że Ania ma wersję XL, wiec ma z "urzędu " ksenony i zestaw samopoziomujący. Pozdrawiam
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

Ania93
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2013, 18:27
Czym jeżdzę: Sportage
2.0 CRDiXL
Gadu Gadu: 8987007

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: Ania93 » 15 sty 2013, 19:55

Dokładnie, mam XL, źle się ktoś dopatrzył. Jak mi się udało przejechać? a miałam wyjście jak mi wszyscy mówili, że światła są dobre??

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: kasia_mm » 15 sty 2013, 19:55

ja widzę w opinii rzeczoznawcy że to L-ka ale skoro można ksenony dokupić i tak nei ma to już znaczenia

Generalnie - jest naprawa, nadal nie działa, opinia rzeczoznawcy z którą bym pojechała do serwisu, zażądała auta zastępczego i nie wyszła dopóki KS nie zabiorą i nie naprawią. Równolegle reklamacja do KMP. Jeśli znowu oddadzą tak "naprawione" auto to szukam innego serwisu i listem poleconym reklamacja do KMP.

Aniu nikt się źle nie dopatrzył tak Ci wpisał w opinii rzeczoznawca:)

Ania93
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2013, 18:27
Czym jeżdzę: Sportage
2.0 CRDiXL
Gadu Gadu: 8987007

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: Ania93 » 15 sty 2013, 19:57

Jak pisałam, byłam pierwsze w Katowciach, potem w B-Białej, więc gdzieś miałam szukać 3 ASO? bez przesady..
No cóż, jakoś mi się udało. Jeździłam bo mnie mamili opinią, że światła są dobre. Mam wersję XL..

Faktycznie, gdybyś nie zwróciła mi na to uwagi, sama bym nie widziała, że Rzeczoznawca wpisał wersję L ;/
Wersja to XL!! Zwróciłam się z tym do Moto-Gabra, gdzie powiedzieli mi, że jedyne co mogą zrobić to wysłać to do Warszawy i czekać na odpowiedź.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: kasia_mm » 15 sty 2013, 20:01

niestety często w salonach (nie tylko KIA to dotyczy wszystkich marek) kobiety za kółkiem traktują panowie "znafcy" jak kompletną blondynkę, której można wcisnąć każdy kit... wal Ania z reklamacją do KMP, żądaniem natychmiastowej naprawy na pdst opinii rzeczoznawcy oraz rekompensaty za stracony czas oraz narażenie na niebezpieczeństwo jazdy niesprawnym autem

Ania93
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2013, 18:27
Czym jeżdzę: Sportage
2.0 CRDiXL
Gadu Gadu: 8987007

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: Ania93 » 15 sty 2013, 20:07

Opisałam sprawę już Warszawie, poczekam do poniedziałku na odzew. Jak będzie cisza, skieruje sprawę na drogę sądową i postaram się nagłośnić jak serwisy ASO mają gdzieś klienta i to, że auto nowe z salonu ma światła niezgodne z przepisami, co niesie za sobą niedopuszczenie do ruchu.. i tak oto jeździłam półtorej roku. Często auta z naprzeciwka mrugały mi długimi, bo tak wysoko moje świeciły ale co miałam zrobić zlewana opinią, naprawiliśmy- światła są ok.. [zly1]

kristof
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 29 wrz 2012, 17:40
Czym jeżdzę: Pomarańczowa 1,7 CRDI L
Lokalizacja: Bukowno/Sztokholm

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: kristof » 15 sty 2013, 20:08

tak z ciekawości który salon w katowicach odwiedzałaś bo są dwa

Ania93
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2013, 18:27
Czym jeżdzę: Sportage
2.0 CRDiXL
Gadu Gadu: 8987007

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: Ania93 » 15 sty 2013, 20:11

jeśli dobrze wypisuję nazwę to Euro-kas na Pułku Piechoty?? jakoś tak.. tam też kupiłam sportka.

kristof
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 29 wrz 2012, 17:40
Czym jeżdzę: Pomarańczowa 1,7 CRDI L
Lokalizacja: Bukowno/Sztokholm

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: kristof » 15 sty 2013, 20:12

pewnie dobrze bo drugi to MOTO na paderewskiego

Ania93
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2013, 18:27
Czym jeżdzę: Sportage
2.0 CRDiXL
Gadu Gadu: 8987007

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: Ania93 » 15 sty 2013, 20:16

w takim razie to na pewno był Euro-Kas.. i Bielsko Moto-Gabra.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: kasia_mm » 15 sty 2013, 20:20

Aniu nie cytuj za każdym razem w całości postu na który odpisujesz :) nie trzeba :)

Daj znać co Ci odpowie KMP, bardzo jestem ciekawa... Euro-Kas to przynajmniej na naszym forum bardzo cenione ASO, ale jak widać przygody zdarzają się i najlepszym...

Ania93
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2013, 18:27
Czym jeżdzę: Sportage
2.0 CRDiXL
Gadu Gadu: 8987007

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: Ania93 » 15 sty 2013, 20:28

jestem tak przyzwyczajona z innego forum ;/ sorki :) dam znać, póki co sama jestem ciekawa

To czas się odzwyczaić a jak już to nastąpi to możesz mnie powiadomić wtedy zostaną zdjęte ograniczenia.
Mod

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: kasia_mm » 15 sty 2013, 20:39

dziewczyna w stresie,nowa na forum - można jej darować raz :) zaraz pousuwam te cytaty ..... :P

Ania93
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2013, 18:27
Czym jeżdzę: Sportage
2.0 CRDiXL
Gadu Gadu: 8987007

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: Ania93 » 18 sty 2013, 12:31

a teraz odpowiedź z Warszawy, po tym jak zapoznali się ze sprawą i dostali przeskanowaną opinie rzeczoznawcy, oraz dowód zgłaszania wady odpowiedzieli:

Szanowna Pani,

Odpowiadając na Pani zgłoszenie chcielibyśmy poinformować, że reflektory we
współczesnych pojazdach ustawia się za pomocą specjalistycznych przyrządów
pomiarowych.
Przedstawiona przez Panią opinia techniczna ogranicza się do stwierdzenia,
że reflektory nie są właściwie ustawione. Nie zawiera informacji na temat
przyjętej metody pomiarowej, ani nazwy i oznaczenia urządzenia, którym
wykonano badanie ustawienia reflektorów. Wobec powyższego nie jest dla nas
wiarygodna.
Jeśli doświadcza Pani problemów z funkcjonowaniem oświetlenia samochodu
prosimy o niezwłoczne zgłoszenie się do ASO KIA w celu przeprowadzenia
ponownej diagnostyki.

Czyli mam rozumieć że wg nich opinia rzeczoznawcy jest g** warta. Podpowiem tylko, że Rzeczoznawca ten dopuszcza FIATA do ruchu, więc wg mnie to nie był byle pierwszy, lepszy z brzegu. Coś czuje, że sprawa zakończy się w sądzie.. Ponowna diagnostyka w ASO? bez komentarza. Doskonale wiedzieli, że już 3 razy ASO ustawiało światła i dlatego poszłam do rzeczoznawcy bo wg nich jest dobrze. Ciekawe co by powiedzieli, jakby przyszło im jechać na takich światłach. Oj nie popuszczę tego ;)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: soul » 18 sty 2013, 21:11

Nie wiem czego oczekiwałaś ale przecież polecili Ci udać się do ASO i przedstawić problem.
Na spokojnie bo nie każdy jest bystry i może nie rozumieć co do niego mówisz a z reguły serwis ma swoje zdanie na wszystko bo "się zna".
Na dokładkę jak wizualnie zapierasz Panom z ASo dech w piersiach to rozum im może odbiera i takie tego skutki. :czujnik:
Bez nerw , wyluzuj, jedz, porozmawiaj, przedstaw co na rzeczy a jak stwierdzą, że "nic tu nie widzą" to jedz do innego ASO w okolicy.
Na sądy i publiczne egzekucje masz jeszcze czas-"zabić" zawsze zdążysz. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światła w Kia- PRZESTROGA!!!

Postautor: kasia_mm » 18 sty 2013, 22:00

popieram Soula w calej rozciągłości
zwłaszcza, ze jeśli trafisz do innego ASO i ustawią Ci światła prawidłowo to masz na ten sąd (o ile Ci się wtedy będzie jeszcze chciało) mega haka:ASO nr 1 nie umiało kilka razy naprawić, KMP zlało temat a jednak ASO nr 2 naprawiło czyli jednak problem był i sami sobie podcięli kolanka:)
masz o tyle dobrze, ze mieszkasz blisko dużych miast ze sporą ilością ASO.. cały Śląsk, Kraków niedaleko, od biedy Wrocek czy Lubliniec - wszystko w miarę blisko a serwisów masa :) powodzenia :)

jeszcze jedno mi przyszło do głowy - spyknać się z kimś z forum i podjechać w dwie KS-ki do tego ASO które twierdzi że jest ok - stanąc równo przed ścianą i pokazać panu mądremu jak światła się różnią :) albo zażądać eksperymentu takiego z salonową KS, na pewno mają bo Euro Kas sprzedaje ich na tony - więc XL-kę mają na bank - niech Ci panowie udowodnią, że Twoje światła tak samo świecą jak pierwszego z brzegu egzemplarza :) sama się przekonasz a im argumenty odpadną :) i jak Soul mówi - na spokojnie, bez nerwów, zabij ich opanowaniem :)

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Światła w Kia-moja przygoda:)

Postautor: maja123 » 18 sty 2013, 23:25

Ania93 popieram pomysł Kasi,masz jeszcze salon "Etrans" Łaziska Górne droga Wisła -Katowice i pomysł z porównaniem świateł w serwisie jest OK,nie będą mieli argumentów jak będzie różnica.Ja jak trzeba będzie to podjadę do porównania.
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap