system keyless ala renault

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
pawelplo
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 01 paź 2012, 19:31
Czym jeżdzę: 2.0DOHC XL,AWD,AT,SLS,NAVI,18'',SAND TRACK

system keyless ala renault

Postautor: pawelplo » 18 lis 2012, 20:28

Witam,

mam pytanie może ktoś z Was coś słyszał lub wie czy jest to możliwe, a mianowicie:

posiadam system keyless tzn. ten bez wyciągania kluczyka podchodzę i naciskam guzik - samochód się otwiera...

czy można przerobić ten system na ala renault tzn. różni się jednym fajnym gadżetem może nie istotnym aczkoliwiek czemu nie :) tzn. w renault auto otwiera się jak podchodzę do auta na odleglość około 1m i zamyka podobnie...

czy jest możliwa taka przeróbka naszego oryginalnego systemu kia, aby działał w ten sposób??

z góry dzięki za każde info

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: system keyless ala renault

Postautor: marcinK » 18 lis 2012, 22:25

W Renault miałem taki system, ale działał w ten sposób, że podchodząc do samochodu aktywowały się czujniki, które były pod klamkami. Samochód sam się nie otwierał z 1m. Nie wiem jak jest tu w Kia bo nie mam takowego, ale jak nacisnąć guzik bez wyciągania kluczyka??? Chyba przez spodnie :) Nie wiem o jaki guzik chodzi?
Odebrana po 178 dniach:)

pawelplo
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 01 paź 2012, 19:31
Czym jeżdzę: 2.0DOHC XL,AWD,AT,SLS,NAVI,18'',SAND TRACK

Re: system keyless ala renault

Postautor: pawelplo » 18 lis 2012, 22:44

hehe w kia jest tak, że guzik jest na klamce i trzeba nacisnąć otwierając/zamykając...

w najnowszych np. megankach jest to bez totalnie żadnej ingerencji otwiera się podchodząc, zamyka odchodząc

i o to mi chodzi :) wiem że to szczegół ale mam syna i podchodząc z nim do auta muszę albo odgrzebać w przepastnych kieszeniach komplet kluczy od wszystkiego lub lecieć do przednich drzwi nacisnąc i dopiero sadzać robaka :)

szczegóły tworzą całość :)

Awatar użytkownika
mariuszeks
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 21 lis 2011, 21:02
Czym jeżdzę: KS 1,6 GDI/L/D2A/SRK....
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: system keyless ala renault

Postautor: mariuszeks » 19 lis 2012, 08:45

Ja posiadam system SRK, otwarcie i zamknięcie pojazdu następuje poprzez naciśnięcie przycisku zamieszczonego w klamce przednich drzwi, co do automatycznego (zbliżeniowego) systemu nic nie wiem i obawiam się, że taka opcja nie jest przewidziana... cóż może wujek gooooogle coś podpowie. :)


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap