czy otwarcie drzwi kierowcy...

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
shevu44
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2014, 20:18
Czym jeżdzę: fabia

Re: czy otwarcie drzwi kierowcy...

Postautor: shevu44 » 04 lis 2014, 20:48

Diselboy, możesz mi powiedzieć gdzie mniej więcej jest ten czujnik :D i czy jest w miarę łatwo dostępny i czy jest na wierzchu samochodu ?

I jeszcze pytanie gdzie są te czujniki i inne badziewia co wymieniliście. Chodzi mi konkretnie o te przez które nie może działać światełko w środku i czy mogę dostać jeszcze jakieś propozycje co to może być i jak wiecie to może gdzie te urządzenia są. Nie zakładam owego tematu bo nie mogę znaleźć przycisku od zakładania nowego temat . Może nowi użytkownicy nie mogą. Więc wielkie sorki za odkop. Moja kia to sportage II z 2007 roku jak to coś pomoże wam :D.

jabusko
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2020, 00:54
Czym jeżdzę: 2.7 benzyna +gaz kia sportage Ii
Gadu Gadu: 8284920

Re: czy otwarcie drzwi kierowcy...

Postautor: jabusko » 10 kwie 2020, 01:00

Mam kia sportage II. Przednia lampka oświetlenia kabiny z przełącznikiem szyberdachu ma tylko dwa przyciski, prawa lewa żarówka włącz/wyłącz. Czy ona powinna się zapalać przy otwarciu drzwi tak jak TYLNA? W tej z tyłu jest przycisk, który wyłącza tę funkcję "door". Z przodu tego brakuje stąd pytanie.

RT102
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 15 cze 2019, 11:08
Czym jeżdzę: KIa Sportage III 1.7crdi 2015r.
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy otwarcie drzwi kierowcy...

Postautor: RT102 » 10 kwie 2020, 08:54

Podłączę się pod temat.
U mnie od jakiegoś czasu pojawił się inny problem, a mianowicie przy otwartych drzwiach nie zawsze świeci przednia lampka po stronie pasażera. Kiedy włączę podświetlenie ręcznie przyciskiem (pasażera) wszystko jest ok.. Czy może to być uszkodzona dioda? Czy prąd za każdym razem przechodzi przez diodę, czy tylko przy otwartych drzwiach? Co właściwie ogranicza napięcie przy otwartych drzwiach, wtedy żarówki świecą trochę słabiej, a po wciśnięciu przycisku pełna mocą. Ze względu na obostrzenia nie bardzo chcę teraz siedzieć w aucie na parkingu i rozbierać lampkę, żeby to rozpracować.


Ok. Już namierzyłem w innym poście na forum, że winowajcą będzie dioda. W dalszym ciągu nurtuje mnie jednak co zbija napięcie przy otwartych dźwiach, jakis rezystor na przewodach, czy moduł odpowiedzialny min. za ściemnianie oświetlenia. To tak z czystej ciekawości :)

Piona51987
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2021, 12:57
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 1.7CRDI XL

Re: czy otwarcie drzwi kierowcy...

Postautor: Piona51987 » 21 paź 2021, 13:09

Kolego RT102, gdzie znajduje sie ta dioda? Bo mam ten sam problem?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: czy otwarcie drzwi kierowcy...

Postautor: Owca007 » 21 paź 2021, 15:48

W samej lampce pomiędzy ścieżkami taka czarna beczułka. Zdemontuj lampkę z auta odwróć i już masz ja jak na tacy. Oryginalnie jest zgrzewana ale bez problemu da się polutować.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap