XENONY KIEPSKIEJ JAKOŚCI???

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
krzysztof-pat
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2012, 19:44
Czym jeżdzę: 2.0crdi xl 184 A/T CZARNY

XENONY KIEPSKIEJ JAKOŚCI???

Postautor: krzysztof-pat » 23 paź 2012, 15:58

Witam kolegów i koleżanki proszę o pomoc wczoraj w nocy jechalem w cztery osoby KS i stwierdziłem i nie tylko ja że światła krótkie ksenonowe świecą za blisko tak że nie da rady jechać z prędkością do 90 km/godz bezpiecznie strasznie mnie to zirytowało i pojechałem dziś na stację diagnostyczną facet podstawił mi maszynkę i mnie woła - mówiąc że światła ma pan ustawione wręcz idealnie i nie podlegaja podniesieniu mówie panie nie da rady jechać nocą nie ma szans a on mi że nic się z tym nie zrobi ludzie takie auto z takimi światami żona jeździ hyundajem i20 i jadąc nim w nocy nie musze włączać długich naprawdę nie oślepiając nikogo z naprzeciwka - pytanie moje do was może jest uszkodzone samopoziomawanie czy jak - i czy tak jak np w audi mercede czy vw nasze xenony po uruchomieniu silnika powinny sie obniżyć i następnie podnieść tak miałem w mercedesie bo u mnie w KS po włączeniu silnika tylko się zaświecą i nie zmieniają swojego położenia - prosze o radę bo jazda noca będzie koszmarem - pozdrawiam Kris

Awatar użytkownika
pioter90
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 21 maja 2011, 11:14
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0dohc XL.automat 4x4
Lokalizacja: .Polska Międzyrzecze,woj.slaskie

Re: XENONY KIEPSKIEJ JAKOŚCI???

Postautor: pioter90 » 23 paź 2012, 16:04

witam
w mojej xsenony swieca poprawnie,w nocy swieca bardzo dobrze,na pustych drogach nie włanczam długich bo nie ma sensu,xenony same sie reguluja, jak wyłączysz auto na zapalonych swiatłach to powinienes uslyszec takie bzzz.... swiatła powracaja do sutawienia na "zero" bynajmniej umnie tak jest

pozdrawiam

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: XENONY KIEPSKIEJ JAKOŚCI???

Postautor: soul » 23 paź 2012, 17:16

No to wracają czy nie bo "bynajmniej" to zaprzeczenie.
Napisałeś , że u Ciebie na pewno, wręcz kategorycznie nie wracają.
Obrazek

Awatar użytkownika
pioter90
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 21 maja 2011, 11:14
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0dohc XL.automat 4x4
Lokalizacja: .Polska Międzyrzecze,woj.slaskie

Re: XENONY KIEPSKIEJ JAKOŚCI???

Postautor: pioter90 » 23 paź 2012, 17:26

u mnie wracają byłem przed chwilka patrzalem i jest ok..

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: XENONY KIEPSKIEJ JAKOŚCI???

Postautor: puder12 » 23 paź 2012, 20:38

Ja też uważam Że ksenony w KS świecą gorzej niż w moim Seacie Toledo. No ale to pewnie kwestia gwałtownego odcięcia światła. W zwykłych żarówkach mamy tyle odblasków, ze wydaje się nam iż światła świecą dalej niż w ksenonach.
Dla mnie większym problemem jest jazda we mgle. Biała światło powoduje jedynie zwiększenie "gęstości" zamglenia a światła przeciwmgielne nie pomagają wogóle.

krzysztof-pat
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2012, 19:44
Czym jeżdzę: 2.0crdi xl 184 A/T CZARNY

Re: XENONY KIEPSKIEJ JAKOŚCI???

Postautor: krzysztof-pat » 23 paź 2012, 22:30

no to napiszcie czy jak zapalacie auto to światła się podnoszą i od razu opadają do odpowiedniego ustawienia czy po prostu się zapalają i świecą w ( w innych markach samochodów jest cos w rodzaju testu xenona czyli po zapaleniu auta lampa idzie do góry i się sama ustawia ) A w KS po prostu jak zapalę auto to się zapalają xenony i świecą czy tak ma być czy to jest wada w KS . - dzięki

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: XENONY KIEPSKIEJ JAKOŚCI???

Postautor: puder12 » 23 paź 2012, 22:48

Się zapalają i świecą

pjj
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2012, 22:07
Czym jeżdzę: E320 CDI ,
SX4 4x4, Sportage XL 2.0 CRDi 184KM

Re: XENONY KIEPSKIEJ JAKOŚCI???

Postautor: pjj » 24 paź 2012, 09:31

U mnie po włączeniu ksenonów wiązka światła podnosi się na moment i opada do właściwej pozycji.
Poziomowanie działa.
I tutaj chciałbym napisać, że poziomowanie dobrze działa ale ugryzłem się w język.
Mianowicie zauważyłem pewne zjawisko.
Otóż, jadąc w 4 osoby bądź w 5 osób i z bagażem w bagażniku zaobserwowałem, że wiązka świateł opada nieco niżej na skutek poziomowania, niż jeżdżąc w 2-3 osoby.
Faktycznie trochę to przeszkadza na autostradzie, bo efekt jest taki, że światła niżej świecą. Trochę to denerwuje gdyż prędkość jest większa a światła oświetlają drogę na bliższą odległość.
Wygląda na to, że mam podobną obserwację/doświadczenie, co krzysztof-pat.
Wg. mnie poziomowanie nie działa proporcjonalnie do różnicy w położeniu tylnej i przedniej osi (tak jakby poziomowanie było "nadgorliwe".).

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: XENONY KIEPSKIEJ JAKOŚCI???

Postautor: marcinK » 24 paź 2012, 09:46

Może jest jakaś regulacja czułości tego urządzenia samopoziomującego, bo przecież to ma działać tak, że niezależnie od obciążenia światła świecą w to samo miejsce czyli na taką samą odległość a nie zapalać się i świecić....
Odebrana po 178 dniach:)

krzysztof-pat
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2012, 19:44
Czym jeżdzę: 2.0crdi xl 184 A/T CZARNY

Re: XENONY KIEPSKIEJ JAKOŚCI???

Postautor: krzysztof-pat » 24 paź 2012, 19:42

Dokładnie myśle tak jak Marcink po to jest to poziomowanie żeby w momencie obciązenia auta czy to bagażem czy kilkoma osobami czy nawet 200 kilogramami ziemniaków w bagażniku xenony powinny świecić w to samo miejsce w mercedesie miałem osobny potencjometr na wahaczu tylnym i można było dokonać pewnych regulacji a jeśli chodzi o KS to zastanawiam się czy ten problem z naszymi autami jest do przeskoczenia w serwisie czy powiedzą że >ten typ tak ma< - pozdrawiam
p.s jak się w....ie to podkręce je na silniczku tylko szkoda kierowców z naprzeciwka [angry]

pjj
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2012, 22:07
Czym jeżdzę: E320 CDI ,
SX4 4x4, Sportage XL 2.0 CRDi 184KM

Re: XENONY KIEPSKIEJ JAKOŚCI???

Postautor: pjj » 26 paź 2012, 09:58

marcinK: dzisiaj się położę pod samochodem i postaram się znaleźć czujnik samopoziomowania. A jak już go znajdę... to sprawdzę czy ma jakiś potencjometr i nim trochę pokręcę. :D


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap