Jak wyglądają zapalone światła?

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: I ja dołączyłem do grona "świecącego zadka"

Postautor: diselboy » 31 sty 2012, 20:34

korzystając z chwili wolnego czasu "zepsułem" światła w zadku Sportka.
i na wstępie przepraszam za brak fotorelacji z wykonania modernizacji, aparat odmówił współpracy, "wyszło mu zasilanie", a z telefonu to nie ma sensu zdjęć edytować.
więc krótki opis w zamian:
- auto, klapa w górę i kluczyk nasadowy 10 mm coby odkręcić lampę od pokrywy, wypiąć złączkę. (powtórzyc 2x bo lampy dwie),
- lampki do ciepłego pomieszczenia, wybieramy losowo jedną i zaczynamy,
- odpiąc kostke zasilającą od obudowy lampy, trzeba wcisnąc cienkim czymś zatrzask na kostce wchodząccej w czerwony plastik obudowy, kto chce może wyjac oprawkę z żarówą wstecznego,
- delikatnie pozbyć sie "dzyndzla" w centrum miejsca na oprawkę, ja delikatnie podciełem go nożykiem i ukręciłem kombinerkami,
(powtórzyc dla drugiego dzyndzla pod druga oprawkę),
-teraz najłatwiejsza czynnosć, dokładnie wymierzamy centrum pod ukręconym dzyndzlem, zapunktowujemy, uzbrajjamy wiertarkę w wiertełko cirka 3mm i delikatnie wiercimy, dla świętego spokoju i wprawy zacząć lepiej od dolnej żarówki, jest łatwiej,
- wiercimy etapami, ja zaczynałem od wiertła średnicy 3mm i dalej co 3 mm w górę aż do zadanej średnicy pod oprawkę, w moim przypadku 12 mm ]( na wstępie zmierzyć średnicę oprawki ),
- jeśli oprawka ma na obudowie ząbki do bablokowania przed wysunięciem trza w gnieżdzie oprawki ( czerwony plastik) wyciąć pod nie wpusty,
- dopasować oprawkę, szczególna uwagę zwrócić na otwór w lustrze, w zasadzie skończone, może trzeba będzie delikatnie dopasować,
- terza gorzej, górna oprawka jest trudniejsza do wykonania i wymaga precyzji żeby końcowy efekt był zadowalający,
- dzyndzel urwany więc od razu do wyznaczenia punktu pod wiertło,
- inaczej jak przy dolnym otworze teraz wiercimy tylko w czerwonym plastiku i to w miare delikatnie po przejściu wiertła, tak aby tylko delikatnie drasnąć tył lustra, samo wiercenie przez lustro to osobny proces, UWAGA !!! powierzchnia przylegania górnej oprawki jest pod kątem do całej powierzchni tyłu lampy co jest problemem przy wierceni w lustrze !!! ,
- jak mamy otworek na max rozwiercony, zabieramy się za lustro, drapniecie wiertłem natyle odbłyśnika pokazuje gdzie trzeba zacząć i trzeba to zrobic dokładnie i solidnie, zapunktowanie musi być solidne, głębokie,
- delikatnie cienkim wiertłem zaczynamy, odbłyśnik jest gruby w tym miejscu, trafiliśmy dokładnie w miejsce gdzie zmienia kształt i wnioskuje że oryginały z świecacą lampą maja inny kształt lustra,
_ delikatnie rozwiercamy otworek do zadanej średnicy, delikatnie bo miejsce rozwiercania jest paskudne, trafiliśmy na przejście płaszczyzn i różną grubość plastiku,
- jak przy dolnej robimy wpusty pod zaczepy oprawki, dopasowujemy oprawkę,
- została elektryka (oczywiście kabelki od oprawek mamy w różnych kolorach, znaczy np: czarny i czerwony lub inną kombinację ale nie obydwa w jednym bo zrobić możemy sobie zwarcie ), masa z auta jest czarna, i do niej dolutować trzeba masowe przewody od oprawki lampy, zauważe że KIA ułatwiła nam prace bo wyjmując styk masowy z oprawki światła cofania, łatwo można przełożyć nowe przewody przez nie do końca zaciśnięte oczko zasilania żarówki,
- trudniej z zasilaniem czyli plusem, jest w środku oprawki, doprowadzony ( u mnie żółtym) przewodem, najfachowiej to założyć "pin" do środowego styku w kostce, ja dobrałem ze starej wtyczki od mikrofali, jednak z esklepu moto bedzie lepszy,
- na sucho jak kto może sprawdzić jak świeci, wystarczą dwa kabelki aku od wiertarki i podłanczanie sie do pinów,
- zakładamy oprawke od wstecznego, wpinamy wtyczke w miejsce jej należne,
- bierzemy lampki pod pache ido auta,
- przykręcamy, podłanczamy wtyk,
- otwieramy drzwi kierowcy , przekręcamy dzwigienkę od świateł, idziemy na tył i podziwiamy pracę,

jak zrobiliśmy wszystko perfect to będzie cacy, ja miałem pecha i musiałem poprawiać jedną lampę w górnej oprawce, ciut słabiej świeci, żle sie ułozyło przy przewiercaniu lustra.
słabo widać bo jasno było, na ciemno jest lepiej, do górnych dam chyba 10 watowe żarówy.
o tak:
Załączniki
IMGP1323.JPG
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Gery
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:32
Czym jeżdzę: Biała GDI XL, dach itd...
Lokalizacja: Kielce miasto w Koronie

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: Gery » 01 lut 2012, 09:56

Powiem szczerze że mnie to co widzę na tym zdjęciu się wogóle nie podoba. Takie świetlne nierówne plamy ( w dodatku w innym kolorze niż oryginały po bokach)zamiast równomiernie rozświetlonych lamp. Może lepiej by to wyglądało gdyby tam wprowadzić taśmy ledowe....???
Biała GDI XL+SRN+SRK+CP1 odebrana 20.01.2012.

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: Preccel » 01 lut 2012, 14:44

Przyznam się szczerze, że też myślę nad taśmami led. Co prawda po zmierzchu efekt jest bardziej zadowalający ale za dnia ... ??
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

LUCKYYYY
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 07 kwie 2011, 15:10
Czym jeżdzę: Zamówiona KS 1,6 GDI XL czarna perła.
Lokalizacja: ŁOWICZ

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: LUCKYYYY » 01 lut 2012, 15:20

Za dnia przecież używa się tylko ledy z przodu chyba, że ktoś jeździ cały czas na światłach mijania.
Oczekuje na KS 1.6 GDI XL black pearl. Zamówiona 10 maja 2011. Odebrana 23.11.2011

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: kasia_mm » 01 lut 2012, 16:14

mi się podobają ledy w Q5 - tez tak bym chciała zamontowac u siebie :) tzn zeby taki efekt byl -w Audi swiatła są w calości na klapie bagażnika u nas dzielone
Załączniki
C17018295_4.jpg
C17018295_4.jpg (8.5 KiB) Przejrzano 7902 razy

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: marcinK » 01 lut 2012, 17:17

Kasia puść filmik staremu i niech z garażu nie wychodzi dopóki Ci nie zrobi dobrze....z tyłu....Sportka :)
http://www.youtube.com/watch?v=6OcrLl24 ... re=related
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: kasia_mm » 01 lut 2012, 19:16

problem polega na tym, ze nie mam garażu :(
co do linku to podoba mi się efekt punktowych światełek w naszej "nieczynnej" częsci tylnich lamp - natomiast te wszystkie dodatki jakie zamontowali (np kierunki na dole w listwach czy te pionowe podswietlenia) to juz taka lekka wiocha...

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: marcinK » 01 lut 2012, 21:09

No zgadza się. Audi światła jakby w mieście robione...
Odebrana po 178 dniach:)

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: xxrobson20xx » 01 lut 2012, 21:15

sa do kupienia takie LEDy z tylu ?

Awatar użytkownika
mariuszeks
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 21 lis 2011, 21:02
Czym jeżdzę: KS 1,6 GDI/L/D2A/SRK....
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: mariuszeks » 01 lut 2012, 21:22

tak w salonie AUDI [zlosnik2] razem z załącznikiem [rotfl1]

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: marcinK » 01 lut 2012, 22:38

Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: diselboy » 01 lut 2012, 23:18

Gery pisze:Powiem szczerze że mnie to co widzę na tym zdjęciu się wogóle nie podoba. Takie świetlne nierówne plamy ( w dodatku w innym kolorze niż oryginały po bokach)zamiast równomiernie rozświetlonych lamp. Może lepiej by to wyglądało gdyby tam wprowadzić taśmy ledowe....???

przeca napisałem ,że " na ciemno wygląda lepiej"
za dnia jak już ktoś zauważył tył się nie świeci bo z przodu dzienne działają,
zdjęcie z nocy, jedna się przepaliła :devil: (dzień po robocie), jest więc porównanie roboty na jedną lub dwie, prawa troche słabo doswietla górę, to ta co się przy nawieracaniu omskła, musze nad nia popracować. a mnie chyba pogięło :niewiem: coby latać przy -20 zrobic jedno zdjecie.
Załączniki
tyl.jpg
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

LUCKYYYY
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 07 kwie 2011, 15:10
Czym jeżdzę: Zamówiona KS 1,6 GDI XL czarna perła.
Lokalizacja: ŁOWICZ

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: LUCKYYYY » 01 lut 2012, 23:45

Na górę dałem 10W żarówki, lecz jedna też mi się przepaliła dość szybko chyba jest jakiś tego powód dlatego wszędzie dałem jednak 5W.
Oczekuje na KS 1.6 GDI XL black pearl. Zamówiona 10 maja 2011. Odebrana 23.11.2011

Gregor76
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 07 sty 2011, 00:35
Czym jeżdzę: Fiat Ducato 2.3 MJT i Opel Vectra 1.8 16V, Astra H 1,6 115km

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: Gregor76 » 02 lut 2012, 00:03

LUCKYYYY pisze:Na górę dałem 10W żarówki, lecz jedna też mi się przepaliła dość szybko chyba jest jakiś tego powód dlatego wszędzie dałem jednak 5W.


... może 10W mają za "duszno" ?

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: marcinK » 02 lut 2012, 09:43

Albo źle znoszą -20. I się nie dziwię, mało kto to toleruje.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
Gery
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:32
Czym jeżdzę: Biała GDI XL, dach itd...
Lokalizacja: Kielce miasto w Koronie

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: Gery » 02 lut 2012, 11:20

Piszecie że "w nocy wygląda to lepiej" no może rzeczywiscie troche lepiej tylko że ja np. w takiej czarnej nocy jeżdze niewiele, duzo zaś przy szarówce czy to z rana (dojazd do pracy) czy popołudniu / wieczorem i nie wiem jak wam ale mi na automacie przy szarówkach poranno/wieczornych ząłaczają sie światła mijania ( i dobrze bo bezpieczniej zwłaszcza rano gdy połowa jezdzi z zaszronionymi szybami) dlatego 70-80% czasu jazdy na mijania bym miał z tyłu "brzydko" a tylko jakieś 20-30% "troche lepiej" dla mnie to troche bez sensu. Poczekam na pioniera pasków Ledowych i sie zoabaczy :D
Biała GDI XL+SRN+SRK+CP1 odebrana 20.01.2012.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: MarekA » 02 lut 2012, 13:39

Gery brzydko to wygląda na zdjęciach. W rzeczywistości niezleżnie czy dzień czy noc klosze sa podświetlone w całości.
To poprostu umiejętność zrobienia zdjecia świecących lamp - ja musiałbym poświęcic trochę czasu aby ustawić dobrze aparat co przy - 16 jest średnio przyjemne :D

Awatar użytkownika
bielas
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:26
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: bielas » 02 lut 2012, 20:14

Ja bym chciał jednolite świecenie, tak jak tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=KNfHBnvAJQQ ...

Awatar użytkownika
mariuszeks
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 21 lis 2011, 21:02
Czym jeżdzę: KS 1,6 GDI/L/D2A/SRK....
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: mariuszeks » 02 lut 2012, 20:21

SZOK!!! [zdziwko] - szkoda że u nas nikt się czymś takim nie zajmie profesjonalnie - myślę, że chętnych kilku by się znalazło :bajer:

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Ale BAJER !!!

Postautor: diselboy » 02 lut 2012, 20:23

1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Jak wyglądają zapalone światła?

Postautor: kijaS » 02 lut 2012, 22:42

No ja przepraszam, ale jak temu ludziowi z linku bielasa, ktoś w :doopa3: wjedzie, bo nie zauważy stopu, to chyba tylko do siebie będzie mógł mieć pretensje. Dobrze, że choć ten trzeci stop działa, ale jak padnie :shock:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap