Doświetlanie zakrętów

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Doświetlanie zakrętów

Postautor: ZygJe » 26 sie 2012, 00:25

gasewo pisze:Fiat Bravo również miał doświetlanie zakrętów ale zdaje mi się, że funkcję tą obsługiwała również żarówka od świateł przeciwglowych (ZygJe będzie wiedział na 100% :D ),

Wie, wie :mam:
na 100% ta sama żarówka obsługiwała i p.mgłowe i zakręty.
Ogólnie wiele f-cji w Fiacie było o wiele bardziej dopracowanych niż w KS. Choćby informacja o przepalonej żarówce (z dokładnym wskazaniem która się przepaliła) itp.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doświetlanie zakrętów

Postautor: gasewo » 26 sie 2012, 05:08

Wiedziałem, ze na Ciebie można liczyć :D A co do Bravo... powiem tak, ze wszystkich moich dotychczasowych samochodów bravolocik spisywał się najlepiej [zlosnik2] i rzeczywiście niektóre rozwiązania były bardziej przemyślane niż w KS, aczkolwiek też niektóre rzeczy bym zmienił ;)
Between two evils, I always pick the one I never tried before

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Doświetlanie zakrętów

Postautor: ZygJe » 26 sie 2012, 14:25

Zawsze można czegoś czepić się :pijak:
A pamiętasz drobiazg typu włączająca się tylna wycieraczka przy włączeniu wstecznego jeśli pracują przednie, a system AQS (czy jakoś tak) kontrolujący jakość powietrza i auto włączający obieg zamknięty, komp pokładowy z 2 niezależnymi licznikami (średnia, spalanie, czas jazdy coś tam jeszcze)....
Oczywiście to mało istotne drobiazgi, ale całkiem przydatne i szczególnie na początku brakowało mi ich w KS.
Świadczy to o doświadczeniu konstruktorów w wyciąganiu w zasadzie darmowych bonusów - bo to wszystko to w zasadzie kwestia oprogramowania - tak jak doświetlanie zakrętów przy skręcie kierownicą - te dane (o skręcie kierownicy) i tak krążą po CAN (z powodu seryjnego ESP) więc wystarczy je tylko wykorzystać.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Doświetlanie zakrętów

Postautor: gasewo » 26 sie 2012, 15:11

No masz rację. Niestety na tym polu KIA ze Sportagem pregrywa w pzedbiegach. Niby małe rzeczy a jednak. Ale np. juz K5 czyli europejska Optima jest lepiej dopracowana. A jeżeli chodzi o ten system sterowania nawiewem to rzeczywiście mi tutaj tego brakuje. Ale mamy za to jonizator powietrza ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Doświetlanie zakrętów

Postautor: Zibi70 » 26 sie 2012, 20:22

Wiem, że to nie na temat ale to nie ja zacząłem OT ;) Czy ktoś się może orientuje - można dostać filtry węglowe (chodzi o filtr kabinowy) do KS? Dotąd używam w CR-Vce i na prawdę poprawiają jakość powietrza (ograniczenie smrodku spalin z otoczenia). Skoro KS nie ma automatycznego sterowania ujęcia powietrza = zewnątrz / wewnątrz, taki filtr poprawia życie.
A może coś więcej o tej jonizacji? To działa czy raczej bajer?
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doświetlanie zakrętów

Postautor: gasewo » 27 sie 2012, 04:54

Zibi pomysł z filtrem węglowym rzeczywiście dobry. W jakims stopniu może zastąpić AQS z Bravo :) Co do dostępności to wygooglałem coś takiego: http://www.czesci24.pl/index/1625/85/43 ... -092004/id i takiego: http://kia.auto.pl/filtr-kabinowy-weglo ... -1954.html i jeszcze jeden: http://kia.totu.pl/p49103174-filtr-kabi ... a-slowacka :D Natomiast osobiście polecam Ci ten link: http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic ... le=1&wsk=O. Jest to internetowy katalog InterCars, z którego dość często korzystałem, jak chciałem wyszukać jakąs część z jej numerem itp. Naprawdę mają bardzo duży wybór. Co do ceny to pewnie można znaleźć taniej, niemniej jednak jak wspomniałem wyżej ja używałem tej strony zazwyczaj do znajdowania części.
Co do jonizatora powietrza w KS to w tym topic-u: viewtopic.php?f=11&t=889 jest wyjaśnione jak sprawdzić czy jonizator działa czy nie. Natomiast jeżeli chodzi generalnie o samą jonizację powietrza to proces ten powoduje oczyszczenie powietrza z zanieczyszczeń, dymów, alergenów, chemikaliów i drobnoustrojów, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. także prawdopodobnie jest to kolejna rzecz, oprócz samej świadomości posiadania KS, która powoduje na naszych twarzach :banana: podczas prowadzenia naszych kijanek [zlosnik2]
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Vector01
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2011, 22:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI wersja L, czarna
Lokalizacja: Kutno

Re: Doświetlanie zakrętów

Postautor: Vector01 » 12 mar 2013, 12:59

Gdzie mogę kupić filtr kabinowy do KIA Sportage rocznik 2011 ? :cry:

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doświetlanie zakrętów

Postautor: marcinK » 12 mar 2013, 15:51

Na pewno nie, za "doświetlonym zakręcie".
Odebrana po 178 dniach:)

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Doświetlanie zakrętów

Postautor: mint » 12 mar 2013, 19:45

Vector na górze strony masz reklamę kia.auto.pl , tam kupisz.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap