Wyświetlacz godziny

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
darkow2
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2011, 00:22
Czym jeżdzę: Kia Sportage III , 1,7 CRDI , L , Sirius Silver
Lokalizacja: Szczecin

Wyświetlacz godziny

Postautor: darkow2 » 03 mar 2012, 17:07

Witam.

Mam pytanie, skierowane chyba do osób, które wymieniły fabryczne radio na nawigację dedykowaną np. firmy Witson. Czy nie brakuje Wam "normalnego" wyświetlacza z aktualną godziną, normalnych wymiarów i który by wskazywał godzinę przez cały czas. We wspomnianej nawigacji zegar jest bardzo małych wymiarów i nie zawsze jest wyświetlany, w zależności jaką funkcję mamy włączoną. Chociaż nie mam osobiście porównania, bo wymieniono mi radio w salonie przed odbiorem auta, to wydaje mi się, że w fabrycznym radiu wielkość zegara jest zadowalająca. Przeglądając youtube, zauważyłem, że w niektórych Kijankach, w miejscu wyświetlacza nad radiem wskazującym zapięcie pasów i włączenie poduszek, jest wyświetlacz właśnie wskazujący aktualną godzinę. Zastanawiam się, czy można wymienić ten wyświetlacz, czy może jest to tylko sprawa oprogramowania. Osobiście bardziej byłbym zadowolony, gdyby w tym miejscu był zegar niż te wskaźniki zapięcia pasów.
Załączniki
Zrzut ekranu 2012-03-3 o 15.02.11.png
Kia Sportage III 1,7 CRDI , L , Sirius Silver

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyświetlacz godziny

Postautor: marcinK » 06 mar 2012, 18:32

No tak zdecydowanie lepiej wygląda wyświetlacz z zegarem. Sam bym wymienił na taki.
Odebrana po 178 dniach:)

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Wyświetlacz godziny

Postautor: Lorkovsky » 06 mar 2012, 19:22

Szukałem ale nigdzie nie znalazłem a też chętnie bym zmienił.

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wyświetlacz godziny

Postautor: bartdobr » 06 mar 2012, 23:27

Wymiar tej ramki jest zdaje się inny. Nie wiem jak to jest rozwiązane z nawi fabryczna w egzemplarzach aut sprzedawanych w Polsce. Zawsze można sobie do deski przyczepić mały cyfrowy zegar, na allegro jest tego pełno, sa nawet takie
co podają temperaturę..
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyświetlacz godziny

Postautor: marcinK » 07 mar 2012, 10:48

W nawigacjach niefabrycznych wymiar jest taki jak na zdjęciu z zegarem (bo to właśnie zdjęcie niefabrycznej). Więc jeśli ktoś wymienia radio na nawigację niefabryczną nie powinno być problemu z ramką. Zegarek czy termometr zawsze można "doczepić", ale jak wymienia się całość za 2000,- to i za zegarek dorzuciłbym...
Odebrana po 178 dniach:)


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap