Autoalarm w standardzie

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Autoalarm w standardzie

Postautor: Lorkovsky » 28 lut 2012, 21:52

Witam, mam takie pytanko.
Jestem posiadaczem XL 1.6 z fabrycznym alarmem. Jak się aktywuje ten alarm ? Jak do tej pory myślałem że zamykając auto z pilota włącza się autoalarm fabryczny.
Ale czy w przypadku zamknięcia auta z pilota przy założeniu że tak aktywuje się alarm i otwarciu go z kluczyka (nie pilota) nie powinien wyć alarm ?
Bo jeśli włącza się go z pilota zamykając auto to otwierając auto z kluczyka alarm powinien być nadal aktywny i powinno coś wyć a tu nic nie słychać. Co jest grane ?

REROMEK
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:49
Czym jeżdzę: sportage 1.7 crdi xl
Lokalizacja: Sztum, na Powiślu

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: REROMEK » 28 lut 2012, 22:08

też się zastanawiałem - sprzedawca podczas skladania zamówienia powiedział właśnie , że sportage ma fabryczny alarm i ten z cennika to tylko dodatek typu czujniki ruchu i nie jest niezbędny, czekam równie niecierpliwie na wieści w tym temacie, co i Ty

:oops:
lubię jeździć... kia sportage 1.7 crdi xl sand track + skóra , ta jaśniejsza

Awatar użytkownika
Crion
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 24 wrz 2011, 02:12
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL Techno Orange
Lokalizacja: Gliwice

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: Crion » 29 lut 2012, 10:28

U mnie przy inteligentnym kluczyku nie ważne jak zamknę samochód, alarm zawsze się aktywuje (fabryczny) i dezaktywuje również niezależnie od wybranej metody (kluczyk/klamka).

Jeżeli nie wiecie czy alarm się aktywował polecam prosty test. Zamknijcie żonę w środku ;) i niech otworzy go właśnie od środka przy pomocy klamki, alarm się włącza :)

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: Lorkovsky » 29 lut 2012, 11:18

To co to za alarm który się dezaktywuje jeśli ktoś otworzy z kluczyka ? W poprzednim samochodzie opel astra H miałem tak że gdy włączyłem alarm z pilota i otworzyłem potem drzwi z kluczyka to się włączał. Wystarczy żeby złodziej otworzyła zamek i już nie zacznie wyć alarm hymm dziwne.

darkow2
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2011, 00:22
Czym jeżdzę: Kia Sportage III , 1,7 CRDI , L , Sirius Silver
Lokalizacja: Szczecin

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: darkow2 » 29 lut 2012, 20:30

Hmm, mnie też to zaciekawiło, no i zaraz zszedłem do garażu i sprawdziłem co z tym fabrycznym alarmem. U mnie przy normalnym standardowym kluczyku alarm działa prawidłowo, tzn. po zamknięciu auta z pilota, odczekaniu ok. 0,5 minuty, aż alarm się aktywuje, po otwarciu drzwi z kluczyka alarm się załącza.
Kia Sportage III 1,7 CRDI , L , Sirius Silver

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: Lorkovsky » 29 lut 2012, 20:36

Dokładnie. Sprawdziłem też działa poprzednio nie czekałem długo może około 10 s. i dlatego nie zdążył się aktywować Teraz już jestem spokojny wszystko działa.

Awatar użytkownika
Legal
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 07 mar 2013, 22:07
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI M+SMT full LED
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: Legal » 10 mar 2013, 20:26

Lorkovsky pisze:... w przypadku zamknięcia auta z pilota przy założeniu że tak aktywuje się alarm i otwarciu go z kluczyka (nie pilota) nie powinien wyć alarm ?
Bo jeśli włącza się go z pilota zamykając auto to otwierając auto z kluczyka alarm powinien być nadal aktywny i powinno coś wyć a tu nic nie słychać. Co jest grane ?


Też mnie to zastanawiało, bo niewiele na ten temat powiedziano mi podczas sprzedaży.
Otóż testy wykazały, że alarm uzbraja się przy zamykaniu pilotem i rozbraja przy czynności odwrotnej.
Jeśli otworzymy auto kluczykiem i następnie otworzymy ręcznie drzwi lub otworzymy mechanicznie drzwi ze środka (nie wyłączając wcześniej pilotem) - będzie słychać przerywany sygnał klaksonu i widać migające kierunkowskazy.
A więc podstawowa funkcja alarmu - reakcja na otwarcie drzwi (pewnie również klapy przedniej i tylnej) działa. Bez oceny pozostawiam samą skuteczność takiej sygnalizacji w dzisiejszych czasach ...

Nie sprawdzałem tylko, ile czasu potrzeba na uzbrojenie po zamknięciu auta pilotem.
Nigdy nie wiesz wszystkiego ... Inni wiedzą więcej i mogą się tym podzielić z Tobą.

Awatar użytkownika
kilus29
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 24 sty 2013, 18:53
Czym jeżdzę: Kia 1.6 gdi L
SLS 2012
Gadu Gadu: 1803337
Lokalizacja: Ustka/Bogatynia

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: kilus29 » 11 mar 2013, 15:20

U mnie po aktywowaniu pilotem i otwarciu z klucza wyje
''Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey

Awatar użytkownika
marcin_open
Uzależniony
Posty: 166
Rejestracja: 25 sty 2014, 10:20
Czym jeżdzę: na razie bez

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: marcin_open » 13 lut 2014, 20:46

Witam,

Pytam nie o alarm standardowy ale o dodatkowy:

1. Czy opłaca się brać?
2. Czy kluczyk jest jeden do alarmu standardowego i dodatkowego?
3. Do czego służą kluczyki dołączane do dodatkowego alarmu?
4. Czy alarm dodatkowy ma czujnik żyroskopowy?
5. Czy są krańcówki na klapie silnika i bagażnika.
6. Czy felgi są podłączone do alarmu?
odebrana 08.05.2014r. Kia Sportage 2.0 GDi XL

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: Kwarcu » 13 lut 2014, 21:28

1. Każdy Ci powie co innego. Ja już w innym temacie Ci napisałem, że większego sensu nie ma. Sam musisz zadecydować, Twoje tysiąc PLNów, Twoja decyzja.
2. Jeden kluczyk scyzoryk wszystko obsługuje, po prostu dostajesz dwa kluczyki do auta(drugi jest zapasowy). Dodatkowy alarm to nic innego jak WZBOGACONY alarm standardowy, wszystko jest sterowane jedną centralką=jeden kluczyk.
3. Nie ma żadnych innych kluczyków niż te które dostaje się w standardzie, osoba która Ci to mówiła w salonie to chyba oferowała Ci w gratisie klucze do swojego prywatnego samochodu. :złosliwy:
4. W cenniku tylko napisali, że ma czujnik ruchu. Ale zapewne chodziło im o przechyłowy właśnie. Kiedyś jak pytałem o taki "lepszy" alarm do ceeda to była mowa właśnie o czujniku przechyłowym.
5. Takie coś to powinno być nawet w tym podstawowym alarmie. Nie sądzę, że o to nie zadbali.
6. Bez przesady. ;) Czujnik przechyłowy w tym wypadku powinien Ci wystarczyć. A w razie czego nakrętki-niekradki spowolnią/zniechęcą złodzieja. Inna sprawa, że kradzież kół to obecnie coraz rzadszy proceder.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: puder12 » 13 lut 2014, 21:44

marcin_open pisze:3. Do czego służą kluczyki dołączane do dodatkowego alarmu?

do wyłączenia syreny

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: Kwarcu » 13 lut 2014, 21:46

To chyba prędzej dodatkowy pilot. Ale i tak nie sądzę, aby takie coś dawali, bo i po co? Wyłączenia wyjącego alarmu dokonuje się trzymając przycisk otwierania samochodu.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: puder12 » 13 lut 2014, 21:58

Kwarcu - mam taki alarm więc wiem co piszę. !

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: Kwarcu » 13 lut 2014, 22:07

Na pewno ten sam? Czy zaoferowany przez dealera jako gratis? Bo ten dodatkowy fabryczny(montowany w fabryce, nie u dealera) obsługuje się kluczykiem scyzorykiem, żadnych dodatkowych nie dają.

Swoją drogą to żeby wyłączyć syrenę musisz zejść do auta rozumiem? Bo skoro mówisz, że kluczyk a nie pilot to coś jest na rzeczy. :bzik:

Awatar użytkownika
marcin_open
Uzależniony
Posty: 166
Rejestracja: 25 sty 2014, 10:20
Czym jeżdzę: na razie bez

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: marcin_open » 13 lut 2014, 22:50

No mi gościu teź to w salonie gadał! Trzeba zejść do auta! Czy to jest technologia xxi wieku?
odebrana 08.05.2014r. Kia Sportage 2.0 GDi XL

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: Kwarcu » 13 lut 2014, 22:55

Jeśli naprawdę tak jest to ja współczuję komuś kto ma taki alarm. Osobiście w nocy zimą w piżamie nie chciałoby mi się schodzić do samochodu, żeby wyłączyć alarm. Pomijam już wku****rzenie sąsiadów jak będą musieli chwilę poczekać zanim wyłączę syrenę... kluczykiem. [rotfl1]

Generalnie chyba się cofnęli w rozwoju, bo jak mówię kiedyś o taki dodatkowy alarm pytałem do ceeda i tam żadnych udziwnień kluczykowych nie było.

Powiedzcie mi, że ten kluczyk to żart! [rotfl1]

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: puder12 » 13 lut 2014, 23:00

Udajecie, czy naprawdę jesteście niepełnosprytni. Kluczykami wyłącza się syrenę po to by nie działała kiedy np. odłączamy akumulator lub znajdujemy się w kraju w którym obowiązuje zakaz używania głośnych alarmów.

Alarm obsługuje się standardowym kluczykiem KIA.

Awatar użytkownika
marcin_open
Uzależniony
Posty: 166
Rejestracja: 25 sty 2014, 10:20
Czym jeżdzę: na razie bez

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: marcin_open » 13 lut 2014, 23:04

No k... w przedźmierowie tak gadają! A w Wro i Lesznie że z kluczyka. Zadzoniłem na serwis do lee poznań i tam gościu mówi źe nie ma kluczyków, wiec moźe być tak jak mówisz że jak dają jako gratis (co osobiście wyegzekwowałem od dilera) to montują to badziewie z k.... Kluczykiem ! Jutro kupuje auto i dalej nie wiem... Tak mnie pewne rzeczy wkurzają że bym ich tam wystrzelał. Im jest potrzebny certyfukat iso obsługi klienta bo takie głupoty gadają że się w glowie nie miescie. Najezdzilem sie w tych dwoch tyg po salonach i tyle różnych wersji naslyszalem ze .... :w łeb: wszystkich

Sory ale ja jestem niepelnosprytny.

Mówię tutaj o salonie we Wro i Pozn
Ostatnio zmieniony 13 lut 2014, 23:20 przez marcin_open, łącznie zmieniany 1 raz.
odebrana 08.05.2014r. Kia Sportage 2.0 GDi XL

Awatar użytkownika
marcin_open
Uzależniony
Posty: 166
Rejestracja: 25 sty 2014, 10:20
Czym jeżdzę: na razie bez

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: marcin_open » 13 lut 2014, 23:05

No a gdy zacznie wyć to wtedy z kluczyka w pilocie nie odlaczysz go tylko zakładasz bambosze i lecisz z kluczykiem??....?
odebrana 08.05.2014r. Kia Sportage 2.0 GDi XL

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: puder12 » 13 lut 2014, 23:06

Stara to prawda, że:
"Kto dużo pyta - dużo odpowiedzi dostaje"

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Autoalarm w standardzie

Postautor: Kwarcu » 13 lut 2014, 23:07

Jak wyjmiesz akumulator to chyba chcesz wiedzieć jak Ci wybiją szybę albo włamią Ci się do auta, żeby coś skroić ze środka, nie?

Drugie nie ma sensu(przepis z gatunku martwych) - alarm to alarm, chodzi o bezpieczeństwo, nikt nie bawi się alarmem uruchamiając syrenę tak o. Inna sprawa, że wtedy do każdego alarmu by dawali kluczyk do "rozłączenia" syreny.

Ale jedno pozostaje jasne, że jest jak mówiłem i alarm się obsługuje tym samym kluczykiem. Jedyna dziwna sprawa to ten dodatkowy kluczyk do wyłączania syreny z obwodu alarmu. Takiego "bajeru" wcześniej nie było. Stąd to zamieszanie i nieporozumienia co do rozbrajania wyjącego alarmu. ;)


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap