wycieraczki i czujnik deszczu

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
PolonusTM
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2011, 13:09
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M, biała
Lokalizacja: Szczecin

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: PolonusTM » 05 lut 2012, 20:11

może właśnie chodzi o inną interpretację działania AUTO w przypadku wycieraczek i czujnika deszczu.

Zamiast AUTO - wyczuwaj, kiedy należy włączyć wycieraczki i reguluj ich częstotliwość pracy

powinniśmy w praktyce uznać za prawidłową interpretację:

AUTO - automatycznie dobieraj prędkość wycieraczek jak już je użytkownik ustawi w ten tryb

Pierwsza opcja to rozbudowany algorytm sensowności pracy - druga opcja to racjonalna realizacja tego udogodnienia.

Spotrek
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2017, 15:54
Czym jeżdzę: Kia sportage 1.7 crdi M

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: Spotrek » 21 sie 2017, 22:27

Witam, Miałem podobny problem z cyklem wycieraczek po włączeniu stacyjki.
Dodam ze miałem pęknięcie 10 cm na dole szyby, równolegle z wycieraczkami(prawie niewidoczne jak wycieraczki nie pracują),rozwiercone na końcu pęknięcia by dalej nie poszło. Niestety pewnego dnia autko postało na słonku i szrama dalej poszła. Postanowiłem wymienić szybę i co...? ucieszyłem się, że po przekręceniu kluczyka nie było cyklu wycieraczek :hihi:
Moja radość trwała do pierwszego deszczu,gdy stwierdziłem ze automat wycieraczek nie działa [zdziwko]
Pojechałem z reklamacja, a że mu się spieszyło powiedzieli mi bym poczytał w internecie(jak narazie nic).
Rozważam powrót do niego by powtórnie spróbował podłączyć ten czujnik(może to jest przyczyna).
Obawiam się że może powrócić mój stary problem tzw.testowy cykl wycieraczek ;) .
I koło się zamyka, czy może jednak nie? :galy: :idea:

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: Owca007 » 21 sie 2017, 23:02

Używaj proszę polskich znaków. Coś czuję, że przy wymianie szyby coś z czujnikiem spartoli.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap