wycieraczki i czujnik deszczu

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: fosek » 02 sty 2012, 19:42

Witam, jeżeli mam ustawione wycieraczki w pozycji automatycznej ( czujnik deszczu) to w przypadku gdy zapalam samochód to wycieraczki wykonują jeden cykl. Czy to jest normalne?. W przypadku gdyby przymarzły mogłoby to spalić silnik.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: mint » 02 sty 2012, 20:03

Mam wycieraczki ustawione na auto, ale przełącznik ustawiony w maksymalnej dolnej pozycji i nie włączają się w momencie uruchomienia silnika [zdziwko]
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: ZygJe » 02 sty 2012, 20:14

W ogóle to o co chodzi z tym pokrętłem. Jak wycieraczki są na auto to co zmienia regulacja pokrętłem?
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: kasia_mm » 02 sty 2012, 20:18

no wlasnie tez nie kumam. Zeby auto dzialalo trzeba pokretlo ustawic na pozycje auto i dziala. Jesli sie ustawi na pozycje nizej czyli wolne dzialanie czy wyzej to najszybsze to auto nie dziala.

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: fosek » 02 sty 2012, 20:45

Wydaje mi się że to pokrętło to jest tzw czyłóść czujnika deszczu, tak miałem w poprzednim aucie. Jak miałem ustawione na najniżej to mi się włączało dopiero jak dobrze poczuł krople jak w drugim położeniu to jak tylko mała kropelka spadła to sie włączył i szybciej pracował. Sprawdźcie bo ja sprawdziłem jak mam na "auto" to w jakimkolwiek położeniu tego pokrętła to przy zapaleniu autamam jeden cykl wycieraczek.

Awatar użytkownika
seth
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 22 kwie 2011, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0CRDI 184KM 4WD XL AT, dach kluczyk18-alu
Lokalizacja: Gdańsk

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: seth » 02 sty 2012, 21:06

Dokładnie - poketełko reguluje czułość. Jeśli waszym zdaniem włącza się troszkę za późno (jak już szyba mocno zachlapana) to podkręcacie do góry i reaguje wcześniej i odwrotnie w drugą stronę.

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: fosek » 02 sty 2012, 21:34

Sprawdźcie proszę czy jak macie na auto i włączacie silnik czy macie jeden cykl wycieraczek. mint pisał że tak nie ma, ja tak mam i nie wiem czy to usterka czy tak ma być.

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: wierzbusie » 02 sty 2012, 21:53

Wiem , że wiele stron w książce instrukcja obsługi, którą każdy dostaje przy zakupie jest niepotrzebnych i nie trzeba ich czytać. Ale uważam że można poczytać właśnie to co dotyczy np. wycieraczek , ich ustawiania, regulacji i wszystko będzie jasne. Powodzenia.
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: RobaL » 02 sty 2012, 22:02

Tez tak mam, ze po uruchomieniu silnika wycieraczki raz mazna szybe. Oczywiscie jesli zostawie je w trybie auto. Nie myslalem co bedzie jak przymarzna, ale faktycznie moze byc klopot. Juz nie mowie o tym, ze samo przejechanie po oblodzonej szybie moze uszkodzic piora i potem beda zostawiac slady przy wycieraniu. Dobrze fosek, ze zwrociles na to uwage.

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: AldenteSaba » 02 sty 2012, 22:43

U mnie tak samo jak u Robala. Zawsze raz przelecą szybę na sucho więc nie zostawiam na AUTO.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: mint » 02 sty 2012, 23:20

W mojej xl-ce według instrukcji włacznik wycieraczek jest typu B. Pytanie czy we wszystkich wersjach wyposażenia jest ten sam typ włącznika wycieraczek? U mnie pokrętło na dźwigni mam ustawione na auto, natomiast sama dźwignia jest ustawiona w pozycji OFF i przy uruchamianiu nie włączają się wycieraczki. Instrukcja obsługi rozdział Poznawanie samochodu 4/76.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: AldenteSaba » 02 sty 2012, 23:30

Jak sam napisałeś masz dźwignię w pozycji OFF więc nic Ci się nie włączy. Daj jeden skok w górę (to będzie AUTO) i sprawdź bo o tej pozycji jest ten wątek, a pokrętło steruje tylko czułością czujnika deszczu i nie ma funkcji włączania automatu.

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: xxrobson20xx » 03 sty 2012, 00:09

jak macie ustawione w pozycji AUTO ale dzwignie macie normalnie na dole to nie ma prawa wycieraczka sie zalaczyc. Musicie równiez dac dzwignie do góry dopiero wtedy zalacza sie wycieraczki..

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: RobaL » 03 sty 2012, 09:35

Robson, o takiej sytuacji wlasnie mowimy. Hipotetycznie: jedziesz samochodem, zaczyna kropic, przelaczasz wyciraczki w tryb AUTO. Dzialaja sobie raz szybciej, raz wolniej. Przestaje padac, wycieraczki przestaja dzialac, ale dalej sa ustawione w pozycji AUTO. Zapominasz o tym, wylaczasz silnik, po jakims czasie wracasz i go uruchamiasz a wycieraczki robia jeden ruch po szybie. W instrukcji jest napisane, ze robia test. I tu IMO jest cos skopane. W poprzednim samochodzie, po wylaczeniu silnika wycieraczki same przechodzily w pozycje OFF, mimo ze byly ustawione na AUTO. Po uruchomieniu silnika musialem przelaczyc na OFF i wrocic na AUTO, zeby dzialaly znow w trybie automatycznym. W KS pozostaja w trybie automatycznym i bez sensu robia testowy cykl po szybie.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: mint » 03 sty 2012, 16:54

Robal w poprzednim samochodzie było tak a tu jest inaczej i trzeba się przyzwyczaić do tego jak jest w KS a nie jak było w poprzednim samochodzie. Proste a takie skomplikowane [zdziwko]
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
cyberiusz
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 19 sie 2010, 14:14
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL + orange premium
Gadu Gadu: 766557
Lokalizacja: Płock

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: cyberiusz » 04 sty 2012, 21:35

Ludzie Wy na prawdę nie macie innych problemów :?: [zdziwko]
KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL (D2A) + orange premium

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: mint » 04 sty 2012, 21:38

Cyberiusz, o czymś trzeba pisać :lol:
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
irekpol1
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2010, 00:28
Czym jeżdzę: Teraz Czarna XL, 1,7 CRdi

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: irekpol1 » 04 lut 2012, 19:44

cyberiusz pisze:Ludzie Wy na prawdę nie macie innych problemów :?: [zdziwko]


Może w lecie lub jesieni gdy pada nie ma problemu, ale teraz gdy macie włączone na "auto" bo pada śnieg i wyłączacie samochód, problem sie robi i to duży rano uruchamiając jak się zapomni wyłączyć "auto", bo nagle włączają się testy i co, można uszkodzić wycieraczkę przymarzniętą, albo pióra wycieraczek.

:galy:
Sportage 1.7 CRDi XL Czarna

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: Lorkovsky » 05 lut 2012, 10:27

To wyłącz funkcje AUTO i po problemie to jest czujnik deszczu a nie śniegu i tak nie będzie działał prawidłowo bo inaczej jest jak pada śnieg a inaczej jak deszcz. Problem znika i nie ma co narzekać

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: xxrobson20xx » 05 lut 2012, 15:47

te wycieraczki dzialaja jak chca ;/ nie wiem czy cos jest uszkodzone. Czasem mam cala szybe zalana woda i wycieraczki reaguja z duzym opoznieniem a nastepnie spada pare kropel i wariuja.. :> macie moze tez tak ?

Awatar użytkownika
irekpol1
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2010, 00:28
Czym jeżdzę: Teraz Czarna XL, 1,7 CRdi

Re: wycieraczki i czujnik deszczu

Postautor: irekpol1 » 05 lut 2012, 20:01

Lorkovsky pisze:To wyłącz funkcje AUTO i po problemie to jest czujnik deszczu a nie śniegu i tak nie będzie działał prawidłowo bo inaczej jest jak pada śnieg a inaczej jak deszcz. Problem znika i nie ma co narzekać


Upraszczasz, jest to czujnik opadów, zarówno włącza wycieraczki gdy pada , deszcz, czy śnieg czy woda spod kół. Może nie jeździsz w zimie , ale tak to "auto" działa przy opadach śniegu i solance spod kół samochodu przed Tobą.
A "auto" jest aby zapomnieć o włączaniu i wyłączaniu, a nie , żeby zastanowić sie czy jest włączone i czy nie zniszczysz wycieraczki lub porysujesz szybę np w lecie po zatrzymaniu w deszczu .
Sportage 1.7 CRDi XL Czarna


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap