Wycieraczki przedniej szyby

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
rypka64
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:08
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL biała
Lokalizacja: Warszawa

Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: rypka64 » 27 gru 2011, 16:45

Podczas wypadu świątecznego, jadąc w padającej mżawce zaobserwowałem że wraz z wzrostem prędkości wycieraczki przedniej szyby coraz głośniej pracują, a ich skok wydaje się być "szarpany". Podczas postoju wycieraczki pracują bezszelestnie, nawet pomimo suchej szyby. Problem pojawia się podczas jazdy, tak powyżej 100km/h. Wygląda to tak jakby silniczek wycieraczek nie dawał rady oporom powietrza. Ten "szarpany" skok jest mocniej widoczny na wycieraczce znajdującej się po stronie kierowcy. Czy ktoś z Was zaobserwował podobny problem?

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: mint » 27 gru 2011, 18:23

Jechałem w poniedziałek do wawy z prędkością powyżej 100 km/h w deszczu i nie zaobserwowałem takiej pracy wycieraczek [zdziwko]
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: diselboy » 03 sty 2012, 11:23

na zjawisko przeskakiwania lub jak inni tonazywają "popiredywania" wycieraczki wqpływ ma jej ustawienie względem szyby (kąt pod jakim ramie wycieraczki (bez pióra) dolega do szyby, powinno to być cirka max 10 stopni, w serwisach mają specjalny wzornik do tego, można samemu podgiąć ale można przegiąć w drugą stronę, ostatnio robiłem u siebie we fiacie bo mnie wq...wiało, teraz Valeo Silence są naprawdę ciche , nie przeskakują nawet na suchej szybie.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: excile » 03 sty 2012, 12:03

to moze byc problem z ktorym moj serwis walczy juz czas jakis (czytaj ponad rok) Otóż silnik wycieraczek czasami nie potrafi wrocic z wycieraczkami na miejsce spoczynku. Ma to miejsce szczegolnie po spryskaniu szyby. Przy wiekszych predkosciach moje wycieraczki dzialaja jakby wolniej
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: diselboy » 03 sty 2012, 12:19

excile pisze: Otorz silnik wycieraczek czasami nie potrafi wrocic z wycieraczkami na miejsce spoczynku. Ma to miejsce szczegolnie po spryskaniu szyby. j

to może być objaw tzw. "choroby sciekłych wycieraczek" znanej z forum Fiata Stilo, dostają szału i popierniczają bez ładu i składu po szybie i w najbardziej nieodpowiednim momencie stają gdzie im sie podoba. problem leży w przekładni silniczka wycieraczek a dokładnie w stykach jakie tam są umieszczone, we Fiacie dostaje się tam smar i skutecznie blokuje dopływ prądu czego skutkiem jest wariactwo wycieraczek (fabrycznie wciśnięto tam zbyt rzadki smar), oczyszczenie styków i wymiana na ciut gęstszy pomaga. dodam że przez 3 lata od zakupu Stilona nie miałem z wycieraczkami we fiacie problemu a później "ocipiały" ASiO bez problemu zlokalizowało i usunęło w 10 minut , skutecznie , problem, już 7 rok od naprawy działa bezproblemowo. może u Ciebie jest identiko.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: excile » 03 sty 2012, 13:52

hmm nie mam pojęcia a silnik wycieraczek miałem wymieniany na gwarancji i problem nadal istnieje...
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
mega_danio
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 16 gru 2011, 01:16
Czym jeżdzę: 1.7CRDi
brązowy-metalic- Sand Track
Lokalizacja: Żory

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: mega_danio » 04 mar 2012, 02:14

Zaobserwowałem ten sam problem... Podczas jazdy z prędkością powyżej 100km/h w dodatku gdy chcę spryskać szybę mam wrażenie że strumien spryskiwanego płynu jest bardzo słaby i nie dolatuje do górnej czesci szyby. [zlolta] [zlolta] [zlolta]

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: Bandi » 04 mar 2012, 12:59

mega_danio pisze:Zaobserwowałem ten sam problem... Podczas jazdy z prędkością powyżej 100km/h w dodatku gdy chcę spryskać szybę mam wrażenie że strumien spryskiwanego płynu jest bardzo słaby i nie dolatuje do górnej czesci szyby. [zlolta] [zlolta] [zlolta]

Dokładnie nawet będąc przy okazji w serwisie to zapytałem czy nie można ich jakoś podregulować podnieść żeby lały trochę wyżej ale to są dysze stałe i ich się nie da regulować "ten typ tak ma" musimy się przyzwyczaić do tego.

krawcu68
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M dark gun metal
Lokalizacja: wrocław

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: krawcu68 » 04 mar 2012, 14:14

U mnie płyn dolatuje idealnie. Ze spryskiwaniem nie ma problemu, natomiast jest mały problem z włączeniem wycieraczki. Nieraz gdy nacisnę dźwignie do dołu to przesunie się do góry o jakieś 5 cm i się zatrzymuje. Trzeba ponownie nacisnąć i jest ok. Co prawda jest to sporadyczne ale troszkę wkurza :roll:

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: Bandi » 04 mar 2012, 14:57

Za pewne naciskałeś za delikatnie rączkę od wycieraczek, zauważyłem też to u siebie tylko raz ale jak naciskam dźwignie normalnie to wszystko działa jak powinno.

Awatar użytkownika
pioter90
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 21 maja 2011, 11:14
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0dohc XL.automat 4x4
Lokalizacja: .Polska Międzyrzecze,woj.slaskie

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: pioter90 » 07 mar 2012, 20:53

U mnie nie ma takiego problemu ostatnio jak wracałem do domu w Niemczech jechałem mniej wiecej 160km lekko siorpiło deszczem i wycieraczki chodziły bez problemu

gruby220
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:04
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 TGDI, GTLine, AWD, 7DCT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: gruby220 » 05 lis 2012, 11:45

Trochę nie w temacie ale czy ktoś wymieniał juz wycieraczki?
Jaki jest wybór tylko fabryczne czy jakis zamiennik?
Doczekałem się...

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: excile » 05 lis 2012, 11:53

krawcu68 pisze:U mnie płyn dolatuje idealnie. Ze spryskiwaniem nie ma problemu, natomiast jest mały problem z włączeniem wycieraczki. Nieraz gdy nacisnę dźwignie do dołu to przesunie się do góry o jakieś 5 cm i się zatrzymuje. Trzeba ponownie nacisnąć i jest ok. Co prawda jest to sporadyczne ale troszkę wkurza :roll:


Ja reklamowałem podobne przypadki. Wymieniono mi nawet raz silnik wycieraczek i nic... Wada fabryczna nieusuwalna ;)
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: morgun » 05 lis 2012, 13:53

W mieście pali tyle ile powinien - około 9-11 litrów.
Skoro Panda potrafi spalić około 7-7,5 w mieście to i tak całkiem nieźle wychodzi.
Na trasie 7,0 - 7,5 przy w miarę spokojnej jeździe.
Na autostradzie 140-160 - około 11l

średnio wychodzi 8,0-8,5.
testowałem na dystansie około 20000km.

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: cisco » 05 lis 2012, 14:43

morgun pisze:W mieście pali tyle ile powinien - około 9-11 litrów.
Skoro Panda potrafi spalić około 7-7,5 w mieście to i tak całkiem nieźle wychodzi.
Na trasie 7,0 - 7,5 przy w miarę spokojnej jeździe.
Na autostradzie 140-160 - około 11l

średnio wychodzi 8,0-8,5.
testowałem na dystansie około 20000km.


morgun, jak to się ma to tematu wycieraczek [zdziwko] :?:


U mnie też czasami zatrzymuje się wycieraczka kilka cm powyżej położenia spoczynkowego :|
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: xxrobson20xx » 05 lis 2012, 14:45

wycieraczki czasem chodza super czasem zle nie wiem od czego to zalezy, moze musi nakropic idealnie na czujnik ? Nie mam pojecia wkurzajace to troche jest :) ale co zrobic ;) jakos tam dzialaja :)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: Zibi70 » 05 lis 2012, 14:52

cisco pisze:U mnie też czasami zatrzymuje się wycieraczka kilka cm powyżej położenia spoczynkowego :|


Potwierdzam - u mnie to samo. Nawet się zastanawiałem czy to tak ma być? Jakaś pozycja "gotowości" czy coś, ale zdaje się że to hmmm... całkiem przypadkowy efekt jakiegoś błędu w sterowaniu wycieraczkami.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: morgun » 28 lis 2012, 13:41

u mnie również zatrzymuje się czasami kilka centymetrów za wysoko. tak to chyba ma:)
poprzedni post o spalaniu nie dotyczył tego wątka. coś się źle zaczytało.

Awatar użytkownika
lathael
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 27 mar 2012, 23:14
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI M 2012
Lokalizacja: Mielec

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: lathael » 10 mar 2013, 20:01

Korzystając z tematu mam pytanie o regulację pracy wycieraczek przednich.

Czy jest możliwość ustawienia pracy wycieraczek z STAŁYMI przerwami (np 3, 5 sek...)?

Tryb automatyczny nie bardzo mi odpowiada, bo nie zawsze ściera wtedy kiedy chcę (nawet mając ustawioną maksymalną czułość). Raz ściera ok a nie raz można czekać w nieskończoność aż ruszy.

Z tylną wycieraczką nie ma problemu bo jest do wyboru tryb "---", ale z przodu zamiast tego jest tryb AUTO.

PS. Mam wycieraczki typu B z instrukcji obsługi strona 94 czyli:

2
1
AUTO (zamiast ---)
0
v

I drugie pytanie: czy pokrętło do regulacji czułości i częstotliwości pracy wycieraczek przednich działa tylko w trybie AUTO? W trybie 2 i 1 nie zauważyłem żeby to pokrętło miało jakikolwiek wpływ - w zasadzie to zrozumiałe bo te dwa tryby działają bez żadnych przerw.

Awatar użytkownika
Legal
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 07 mar 2013, 22:07
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI M+SMT full LED
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: Legal » 10 mar 2013, 20:16

Popieram pytania poprzednika - mam taki sam model, też nie bardzo rozumiem po co pokrętło w innych niż auto trybach pracy?
Również w trybie AUTO nie rozumiem roli pokrętła. Czujnik działa tylko w trybie AUTO. Po co wtedy pokrętło? Czy wycieraczka włącza się przy wykryciu mniejszej lub większej ilości kropelek (w zależności od położenia pokrętła) ?
Nigdy nie wiesz wszystkiego ... Inni wiedzą więcej i mogą się tym podzielić z Tobą.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Postautor: marcinK » 10 mar 2013, 21:02

Tak mi się wydaje, że czujnik działa "od większej lub mniejszej ilości kropek". Tak przynajmniej do tej pory sądziłem .
Odebrana po 178 dniach:)


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap