Bezpiecznik do podgrzewania tylnich siedzeń

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Bezpiecznik do podgrzewania tylnich siedzeń

Postautor: Lorkovsky » 23 lis 2011, 10:05

Witam, mam pytanko dotyczące bezpiecznika.
Chce dezaktywować podgrzewanie tylnej kanapy. Mam małe dziecko i często zdarza się że ono lub ktoś inny przez przypadek przy wysiadaniu lub wsiadaniu wciśnie przycisk podgrzewania tylnych siedzeń.
Jak wiecie patent na to jest dziwny bo przycisk po wciśnięciu podgrzewa kanapy i pomimo wyłączenia i włączenia zapłonu zawsze już jest aktywny gdy jest wciśnięty ( nie tak jak to jest na przednich siedzeniach). Chcę odłączyć ta funkcję na tylne kanapy na stałe bo i tak dziecko jeździ w foteliku wiec jak narazie funkcja totalnie nie potrzebna. Czy jest do tego jakiś oddzielny bezpiecznik?
Podobnie rozwiązałem sprawę spryskiwaczy lamp przednich po wyjęciu bezpiecznika nie pryska mi już hektolitrami płynu po całym samochodzie gdy spryskuje szyby :).
Proszę o radę jeśli odłączenie podgrzewania tylko tylnych siedzeń jest możliwe przez wyjecie jakiegoś bezpiecznika.

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Bezpiecznik do podgrzewania tylnich siedzeń

Postautor: kijaS » 23 lis 2011, 19:51

Ponownie zagłębiłem się w księgi. I oto na stronie 67, rozdziału 7, wspomnianej księgi obsługi oczom mym ukazała się mądrość wielka. Pod numerem 35 bracia Słowacy wspomnieli o czymś co ich dziadowie nazywali "REAR SEAT WARMER". Czyż nie tego szukamy?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Bezpiecznik do podgrzewania tylnich siedzeń

Postautor: RobaL » 23 lis 2011, 21:59

Ano jest cos takiego :) Sam chetnie wyciagne ten bezpiecznik, bo tez dzieciaki w fotelikach jezdza i czasem mi wlaczaja podgrzewanie.

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Bezpiecznik do podgrzewania tylnich siedzeń

Postautor: oovoo » 24 lis 2011, 00:02

Szkoda że do tego ustrojstwa nie ma jakiejś kontrolki(zwłaszcza na tylnych siedzeniach) aby można było stwierdzić czy są włączone czy też nie . Powinni jakiś soft dołożyć do wyświetlacza ;))

Awatar użytkownika
Johny-m
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 24 maja 2011, 07:05
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDI kolor DARKGUN METAL AWD AT
Lokalizacja: Kraków

Re: Bezpiecznik do podgrzewania tylnich siedzeń

Postautor: Johny-m » 24 lis 2011, 08:38

i możliwość blokady przez kierującego, tak jak otwierania szyb, miałem coś takiego w Xsarze.

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Bezpiecznik do podgrzewania tylnich siedzeń

Postautor: RobaL » 24 lis 2011, 14:23

To pytanie za 100 punktow. Mamy gdzies w samochodzie przyczepione szczypczyki do wyciagania bezpiecznikow? Nigdzie tego nie znalazlem.

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Bezpiecznik do podgrzewania tylnich siedzeń

Postautor: kijaS » 24 lis 2011, 17:16

A gdzie szukałeś? :chytry: Ja znalazłem. :D W księdze [hihihi]
Osławiony rozdział 7, strona 59, punkt 3. Wspominają coś o "narzędziu" :o
Dawaj 100 punktów, jak znajdziesz
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Bezpiecznik do podgrzewania tylnich siedzeń

Postautor: RobaL » 24 lis 2011, 21:42

Dzieki :) Ksiazeczka widac jest niezastapiona. Juz widze na obrazku biale szczypczyki. Ale wyglada na to, ze one sa w skrzynce bezpiecznikow w komorze silnika a nie tej w kabinie. Jutro poszukam jak nie zapomne.

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Bezpiecznik do podgrzewania tylnich siedzeń

Postautor: Lorkovsky » 25 lis 2011, 08:58

Bezpiecznik wyjęty problem rozwiązany :) Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Socomek
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 13 kwie 2011, 16:18
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL 1.6
Lokalizacja: Rashyn

Re: Bezpiecznik do podgrzewania tylnich siedzeń

Postautor: Socomek » 25 lis 2011, 09:14

przy zmianie żarówki na diodową zrobiłem jakieś zwarcie i musiałem zmienić bezpiecznik... masakra, w ogóle nie ma jak złapać... szczypcy też nie znalazłem.... natomiast nowy bezpiecznik jest ciut dłuższy i można je wyjmować i wkładać bez problemu ;] co lepsze jak pojechałem na szybko do losowo wybranego serwisu i pokazałem bezpiecznik z kia powiedzieli, że to jakiś wynalazek i tylko w autoryzowanym serwisie jest ;] całe szczęście to nie prawda i zwykłe mini pasują ;]

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Bezpiecznik do podgrzewania tylnich siedzeń

Postautor: RobaL » 25 lis 2011, 13:40

Sa, sa szczypczyki. Tak jak znalazl kijaS w ksiazeczce, znajduja sie w skrzynce bezpiecznikow w komorze silnika, po prawej strone akumulatora. Wystarczy lekko podwazyc i wychodzi dekielek a w srodku sa biale szczypce i zapasowe bezpieczniki (tez dobrze o tym wiedziec).
A bezpiecznik od podgrzewania siedzen tez wyciagnalem i juz nie musze sie martwic, ze dzieciaki cos powciskaja. Lorkovsky masz plusik za pomysl ;) Bezpiecznik spryskiwaczy sobie na razie odpuszcze. Idze zima, bedzie bloto, lepiej miec czyste swiatla.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap