Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
michuV
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:40
Czym jeżdzę: Sportage III,1,6 GDI,XL,NAVI, SKÓRA,PAN.DACH
Lokalizacja: Bydgoszcz

Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: michuV » 27 paź 2011, 22:12

Wkrótce zamawiam wersję XL :P gdzie opcjonalnie mam "Autoalarm obwodowy, immobilizer"
Zastanawiam się nad dokupieniem tej dodatkowej cyfrowej wersji: dwuobwodowej z czujnikiem ruchu :idea:
Pytanie tylko czy warto dorzucić ten 1000 zł. :?:
Jakie są Wasze opinie: czy rzeczywiście zwiększa to bezpieczeństwo pozostawiania auta czy tylko za tysiaka kupujemy sobie komfort psychiczny posiadania takiego zabezpieczenia :?:
KIA Sportage III, 1,6 GDI, XL,
cassa WHITE, NAVI, FULL SKÓRA, PANORAMA DACH
Zamówiona: 9.11.11 / Odebrana 29.03.2012 / po 142 dniach oczekiwania!

Awatar użytkownika
Bodzio_s40
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:54
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE 1.7CRDI FUSION (WD)

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: Bodzio_s40 » 27 paź 2011, 22:18

:puk: komfort psychiczny
lepiej zainstaluj cos od siebie gdzies w jakims warsztacie specjalistycznm(a tak po za tym to tego nie kradna)

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: oovoo » 27 paź 2011, 22:52

Myślę że kupujesz tylko i wyłącznie psychiczny komfort. I tak pewnie weźmiesz AC w którym masz zwrot ceny fakturowej w pierwszym roku w przypadku kradzież czy innego zdarzenia całkowitej kasacji auta. Pewnie w następnym roku będzie podobnie (oczywiście cena obniżona z uwagi na czas eksploatacji ). A jak już cena spadnie tak nisko to wtedy samemu dla siebie coś zainstalować albo kupić nowe :rotfl: :) :lol:

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: rouman01 » 27 paź 2011, 22:58

Bez przesady.
Kto by chciał kraść takie piękne... KIA?

A jak przyjdzie do podpalania aut na ulicy, to i najlepszy alarm nie pomoże, szczególnie nasze benzyniaki GDI będą się pięknie palić jak pochodnie, a baki paliwa eksplodować jak zimne ognie.

Wnioski - nie ma co wyrzucać pieniędzy na auto-alarm. Lepiej na zainwestować w garaż.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: soul » 28 paź 2011, 08:20

1000pln to to raczej warte nie jest.
Jedz lepiej do jakiegoś zakładu specjalizującego się w zabezpieczeniach i zamontuj coś markowego -pewnie będzie i taniej i lepiej niż w ASO.
Obrazek

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: kasia_mm » 28 paź 2011, 08:37

oovoo zawsze mozna wykupic GAP-a za ok 1,5-2 tys zl na 3 lata i wtedy w razie kradziezy przez calt ten okres dostaniesz zwrot kwoty fakturowej:)

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: excile » 28 paź 2011, 10:16

Mnie ten komfort psychiczny kosztował mniej niz 1000 pln wraz z modułem domykania szyb. Mi nie chodziło raczej o kradzież samochodu a o to by samochód "bronił" się gdy ktoś wybije szybę i będzie chciał pomyszkować w środku. Nie decydowałem się na fabrykę ale zamontowałem alarm u dealera
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
michuV
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:40
Czym jeżdzę: Sportage III,1,6 GDI,XL,NAVI, SKÓRA,PAN.DACH
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: michuV » 28 paź 2011, 19:51

... no i po dylemacie. :spioch:
Początkowo myślałem, że przeczytam o nie wiadomo jakich zaletach tej opcji,
ale cena nie dawała mi spokoju. Jestem teraz na etapie eliminowania wszystkich wątpliwości (do konfiguracji)
bo po zamówieniu będzie ciężko o korektę. Tak więc wielkie dzięki [papa]
KIA Sportage III, 1,6 GDI, XL,
cassa WHITE, NAVI, FULL SKÓRA, PANORAMA DACH
Zamówiona: 9.11.11 / Odebrana 29.03.2012 / po 142 dniach oczekiwania!

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: AldenteSaba » 28 paź 2011, 21:18

Jak już eleminujesz zbędne dodatki to wywal z zamówienia fabryczną NAVI. Drogo jak licho a to kiszka.

Awatar użytkownika
michuV
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:40
Czym jeżdzę: Sportage III,1,6 GDI,XL,NAVI, SKÓRA,PAN.DACH
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: michuV » 29 paź 2011, 11:05

Cena rzeczywiście nie powala, ale nie decyduje się tutaj tylko na Navi, dodatkowo mam przecież:
7 calowy ekran, tych samych parametrów kamerę cofania i urozmaicony design (i tak skromnej- bo sam plastik) deski. :P
Wychodzę z założenia, że jak już to już: na jednym zaoszczędzę na drugim "stracę". [zlosnikok]
Jedyny mankament NAVI to wciąż brak polskiego softu. :(
KIA Sportage III, 1,6 GDI, XL,
cassa WHITE, NAVI, FULL SKÓRA, PANORAMA DACH
Zamówiona: 9.11.11 / Odebrana 29.03.2012 / po 142 dniach oczekiwania!

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: kasia_mm » 29 paź 2011, 11:07

szczerze mówiac to zamiast tych bajerów wolałabym 2.0 silnik... no ale oczywiście to kwestia indywidualnych upodobań/potrzeb:)

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: RobaL » 29 paź 2011, 12:09

Juz nie wspominam, ze za te pieniadze mozna kupic chyba lepsza stacje multimedialna. Poszukaj michuV na forum, bo ktos tu zakladal chyba jakiegos Kenwooda czy cos takiego. Juz nie pamietam.
Ja za to wyszedlem z zalozenia, ze jak mam miec potem problemy z ta seryjna nawigacja, z aktualizacjami map itp. to juz wole dokupic jakiegos zwyklego Garmina czy TomToma za 400zl a jak mapy beda juz nieaktualne to wyrzuce i kupie nowego. 5k za navi to lekkie przegiecie.

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: rouman01 » 29 paź 2011, 20:19

Z tym NAVI to się zgadzam - to znaczy nie mam fabrycznego NIAVI KIA, ale jestem zachwycony TOMTOMem 1000live (już prawie od roku).

Na rynku są takie fajne zabawki, że moim zdaniem naprawdę nie warto wydawać na fabryczne.

Kolejna opcja - szklany dach. Z jednej strony fajne, dziecko się z tyłu cieszy, bo szczególnie teraz, kiedy słońce nisko mam cały czas otwarte żaluzje. Świetnie działa, nic nie przecieka, po mieście wieczorem w lecie kilka razy przejechałem się z otwartym dachem ale...
Dla mnie (kierowcy) rzecz bez znaczenia, wszak nie kontempluję widoków patrząc się w sufit.
Z drugiej strony przy szybkiej jeździe powyżej 140-150km/h naprawdę huczy, trochę poprawia sytuację zasunięcie przedniej żaluzji, ale i tak przy prędkości autostradowej powiedzmy 150-160km/h jest głośno.

Nie wiem jak jest u koleżanek i kolegów bez dachu (może też jest głośno)?
Kupując KIA-S nie zamierzałem podróżować z prędkościami bliskimi światała, więc rozczarowany za bardzo nie jestem, ten szkalny dach w mieście i dla pasażerów (szczególnie z tyłu) napewno ma sporo uroku.
Ot, kwestia do rozważenia.

Pozdrawiam.

OxBown
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 28 wrz 2011, 15:49
Czym jeżdzę: Kawasaki z750, Sportage 1,6 GDI XL

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: OxBown » 30 paź 2011, 23:28

dobrze ze sie pojawil taki tenmat a propos alarmu bo tez sie zastanawialem ale skoro mowicie ze nie to trzeba poszukac czegos innego. ja za to bede znakowal samochod DNA (zona sie z punktow orlenu wyleczy).

a co do navigacji to przegiecie za 4k jak za 2 juz mozna wypas stacje kupic;D

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: MarekA » 31 paź 2011, 08:38

Ja dałem sprzedawcy "naciągnąc sie" na dodatkowy wyłącznik. Mam samochod z inteligentnym kluczykiem i teraz aby uruchomić musze wcisnąc przycisk start i ten dodatkowy ukryty włacznik.
Nie polecem mało to wygodne - a czy przed czymś uchroni :?:

Awatar użytkownika
Bodzio_s40
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:54
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE 1.7CRDI FUSION (WD)

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: Bodzio_s40 » 31 paź 2011, 14:31

MarekA pisze:Ja dałem sprzedawcy "naciągnąc sie" na dodatkowy wyłącznik. Mam samochod z inteligentnym kluczykiem i teraz aby uruchomić musze wcisnąc przycisk start i ten dodatkowy ukryty włacznik.
Nie polecem mało to wygodne - a czy przed czymś uchroni :?:


dawno temu dalem sobie zainstalowac alarm do passata-pytali sie tez o ukryty guzik czy chce(darmowa opcja) to wzialem.Kiedys wyszedlem z samochodu na 10 min i guzik uratowal moj samochod dokumenty z samochodu,dwa paszporty-zlamali alarm ale guzika nie potrafili(nie wiem jak to dziala u Ciebie ale u mnie po kazdym odpaleniu auta lub otwarciu i zamknieciu drzwi od strony kierowcy miales 10 sec na wcisniecie kodu jesli nie wcisnies lub wcisnies zly kod auto gasnie i zalacza sie alarm-super sprawa!!!
Tez mnie wkurzalo naciskanie tego guzika do czasu kiedy probowali urasc mojego paska,faktem jest ze narobili szkod(wylamana stacyjaka,rozkodowany immobilaizer,zablokowany komputer i takie tam)ale bylem dalej posiadaczem tego autka :lalala:
Moja KIJANKA miala alarm i nie bylo opcji doboru czegos specjalnego jak w PL ALE Sam sie teraz zastanawiam nad takim magicznym przyciskiem i jak tylko bede w PL to podjade do goscia,ktory mi to instalowal w passacie

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: wentyl » 01 lis 2011, 00:26

Nie tylko złodziejom takie ekstra zabezpieczenie sprawia problemy. Moja znajoma pożyczyła mi kiedyś samochód z takim dodatkowym systemem. Co się namęczyłem, żeby odpalić auto (tzn. wcisnąć właściwą sekwencję w dość krótkim czasie), a ile kasy straciłem na telefoniczną konsultację z właścicielką :lol: Być może z czasem wchodzi to w krew i człowiek nawet się nie zastanawia co i jak wciska. Ale wówczas ten wynalazek wydał mi się strasznie niepraktyczny. W mojej kijance cenię sobie właśnie to, że nie wyciagając pilota z kieszeni otwieram samochód, wsiadam, jednym palcem szybko uruchamiam silnik i jazda :kierownik: A kwestię zabezpieczenia antyzłodziejskiego pozostawiam dobrej polisie, którą zawsze warto mieć niezależnie od marki auta. Choć może jak się ma VW (kiedyś też miałem) lub Audi, to może i warto mieć również jakiś ukryty guziczek (też taki miałem :lol:
OT w sprawie fabrycznej navi - ma wiele wad (cena, przedpotopowy interfejs, mało dokładne mapy, brak j.polskiego itd.) ale GPS ma moim zdaniem świetny - błyskawicznie łapie sygnał nawet w moim garażu, gdzie inne GPSy i komórki ani zipną :)
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Bulapol
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 30 paź 2011, 10:19
Czym jeżdzę: 1.6 L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: Bulapol » 10 lut 2012, 00:15

Jak to czasem warto pogrzebac bardziej w forum przed zamówieniem :/ ja mimo tych opini zamówiłem... Bez domykania czegokolwiek... :( tyle ze za 600 zeta
Zamówiłem 8 lutego 2012, 1.6 GDI L, Navi, RSW, ALM. Odebrałem 22 czerwca 2012 :D

tomala72
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 15 sie 2011, 09:19
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184 KM XL
Kodiaq 2.0 tdi 190 KM 4x4 Style

Re: Autoalarm dodatkowy za 1000 zł. - czy warto?

Postautor: tomala72 » 09 wrz 2012, 14:07

Ja ten alarm wynegocjowałem w cenie samochodu. Próbowałem dogadać się na komplet zimówek ale sprzedawca stwierdził, że to ich przerasta. Samochód był już u dilera na placu, konfiguracja mi odpowiadała a oni pewnie ciśnienie na obrót.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap