Awaria centralnego zamka...

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
roman344
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2010, 22:25
Czym jeżdzę: kia sportage1.7 Peugeot 407SW 2HDI, Smart Fortwo

Awaria centralnego zamka...

Postautor: roman344 » 14 paź 2011, 22:09

...od wczoraj żaden pilot nie chce mi zamykać dźwi. Słychać tylko po nacisnięciu pilota wydaję się, że dźwi się rygluja (bo wydają jakiś tam dźwięk ale posekundzie dźwięk się powtarza i dżwi są otwarte. Kluczykiem normalnie zamykam samochód. ....zatem co ta moja Kijanka chce???
1.7 L 1/2"skóra"

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: oovoo » 15 paź 2011, 14:36

Myślę że jest uparta i chce dalej jeździć :rotfl: :haha1:
A tak poważnie jak problem to chyba serwis i już

Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: Zajonc » 15 paź 2011, 16:25

roman344 pisze:wydają jakiś tam dźwięk ale posekundzie dźwięk się powtarza i dżwi są otwarte. Kluczykiem normalnie zamykam samochód. ....zatem co ta moja Kijanka chce???


może banalne - jesteś pewien że wszystkie drzwi są prawidłowo domknięte?
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

Awatar użytkownika
seth
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 22 kwie 2011, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0CRDI 184KM 4WD XL AT, dach kluczyk18-alu
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: seth » 15 paź 2011, 19:28

A po zamknięciu kluczykiem możesz otworzyć z pilota czy też nie?

roman344
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2010, 22:25
Czym jeżdzę: kia sportage1.7 Peugeot 407SW 2HDI, Smart Fortwo

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: roman344 » 16 paź 2011, 10:43

...po zamknięciu z kluczyka normalnie otwieram pilotem.
1.7 L 1/2"skóra"

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: wentyl » 23 paź 2011, 21:55

Najpierw sprawdź jak radzi Zajonc domknięcie klapy bagażnika. Objawy są takie jakby nie była domknięta. Zamkniesz wtedy auto z kluczyka, ale przy zamykaniu z pilota zamek odbija. Może to być także problem samego pilota. Spróbuj drugim zestawem kluczyków. Zamek chyba sprawny jest.
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

roman344
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2010, 22:25
Czym jeżdzę: kia sportage1.7 Peugeot 407SW 2HDI, Smart Fortwo

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: roman344 » 06 kwie 2012, 16:44

...przez zimę męczyłem się zamykając drzwi kluczykiem, centralny z pilota raz zamykał a raz nie. Wczoraj byłem na przeglądzie po 30 tys km i zgłosiłem usterkę nie zamykających się z pilota drzwi. Serwis wgrał nowe oprogramowanie i powiedzieli, że wszystko OK. Po przyjechaniu do domu centralny znów odmówił zamykania z pilota :cry: ....czy ktoś z was wie co może być przyczyną???
1.7 L 1/2"skóra"

Lukassta
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2010, 13:22
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: Lukassta » 12 lip 2012, 21:14

W moim samochodzie od kilku dni jest identyczny problem jak opisany powyżej - tzn. sporadycznie auto nie zamyka się z pilota - próbowałem obu pilotów - i oba nie zamykały samochodu (natomiast z kluczyka auto zamyka się normalnie). Również domykanie wszystkich drzwi + klapy nie pomagało. Jestem umówiony na wizytę w serwisie - odezwę się - gdy coś więcej będę wiedział.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: Zibi70 » 12 lip 2012, 22:38

Oprogramowanie nowe wgrali? [zdziwko]
A może by tak sprawdzili sygnalizację z zamków slave albo sprawność samego sterownika? Na chłopski rozum - któryś z zamków slave nie podaje właściwego sygnału i master odbija bo "jest przekonany", że któryś zamek jest nie zamknięty. Nie sądzę by było to uszkodzenie softu.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: michal55yh » 13 lip 2012, 10:19

W pewnej marce aut problem był podobny. Tam najczęściej niesprawna była krańcówka drzwi. Może warto sprawdzić, czy wszystkie dobrze działają? Może któraś jest ułamana lub ma słaby styk?
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: yanekoktagon » 13 lip 2012, 16:04

to czy sie domykaja wg systemu drzwi lub klapa bagażnika można łatwo sprawdzić
a. jeśli po krótkiej chwili od zamknięcia drzwi gaśnie światełko w środku tzn że wszystkie drzwi są domknięte, bagażnik również
b.KS ma w zegarach kontrolkę niezamkniętej klapy bagażnika i chyba także drzwi, wystarczy zerknąć na zegary, zresztą gdyby to był problem z zamkiem drzwi że auto pomimo zamknięcia drzwi nadal by "uważało" ze są niedomknięte to w czasie jazdy przecież by się świeciła kontrolka...

Awatar użytkownika
luk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 05 maja 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1.7M

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: luk » 15 lip 2012, 19:23

Dziś dokonałem odkrycia.

Pół roku temu na wyjeździe miałem problem z działaniem pilota kluczyków. Auto stało zaparkowane w podziemnym garażu u znajomego. Po nocy nie mogłem otworzyć drzwi pilotem! Bateria sprawiała wrażenie rozładwoanej. Udało mi się je otworzyć dopiero ręcznie. Sytuacja stresująca, ale na szczęście od tamtej pory spokój.

Dziś będąc ponownie na wyjeździe i ponownie parkując auto w tym samym garażu.. zgadnijcie co - pilot znowu nie chciał zadziałać!

Wniosek jest taki, że pewne czynniki z zewnątrz w jakiś sposób zaburzają pracę zamków. Dowiedziałem się również później, że w innych autach też zdarzały się podobne historie w tym garażu. Ciekawe co jest przyczyną?

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: ZygJe » 15 lip 2012, 19:33

Silne pole elektromagnetyczne np: nadajnik, transformator, kabel energetyczny wys. napięcia etc.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: dealer » 15 lip 2012, 20:17

kamery monitoringu miejskiego, jeśli wysyłają sygnał radiowo (czy jakoś, tak na pewno bezprzewodowo) także lubią zakłócać centralny zamek, mam jedno takie miejsce w mieście, w którym przebywam i za każdym razem jak stanę w tym miejscu to nie mogę zamknąć lub otworzyć samochodu.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: kasia_mm » 15 lip 2012, 20:42

najlepszy test- zaparkować bezpośrednio pod Pałacem Kultury w W-wie, co drugie auto się nie zamyka bądz nie otwiera bądz wyje chociaż nie powinno:) cudny nadajnik tv na iglicy:) chociaż muszę przyznać moja KS parę razy tam parkowana i problemu nie było - a Ceed zawsze "czuł" te nadajniki... widać kwestia ustawienia alarmu :)

Lukassta
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2010, 13:22
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: Lukassta » 15 lip 2012, 21:53

Lukassta pisze:W moim samochodzie od kilku dni jest identyczny problem jak opisany powyżej - tzn. sporadycznie auto nie zamyka się z pilota - próbowałem obu pilotów - i oba nie zamykały samochodu (natomiast z kluczyka auto zamyka się normalnie). Również domykanie wszystkich drzwi + klapy nie pomagało. Jestem umówiony na wizytę w serwisie - odezwę się - gdy coś więcej będę wiedział.


W serwisie, po wstępnym przepytaniu mnie oprzez serwisanta o rodzaj niesprawności, dowiedziałem się, że mieli już klika identycznych przypadków. Wg zaleceń producenta samochodu - konieczne staje się przesmarowanie stacyjki, której zacinanie się przy wyjmowaniu kluczyka - powoduje, że nie załącza się po opuszczeniu pojazdu moduł od centralnego zamka. To co zauważyłem od razu po odbiorze samochodu z serwisu to to, że teraz po wyjęciu kluczyka ze stacyjki słychać bardzo głośne "kliknięcie=stukot" w stacyjce. Auto na razie zamyka się. Mam nadzieję, że na tym zakończy się ten problem.

magda
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2010, 09:37
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 L 2WD

Re: Awaria centralnego zamka...

Postautor: magda » 02 sie 2012, 13:36

U mnie po przesmarowaniu stacyjki w serwisie problem nadal pozostał, wiec czeka mnie kolejna wizyta. Podobno będą rozkręcać stacyjkę.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot]

Sitemap