Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: bartdobr » 05 lis 2011, 14:50

Na amerykańskim forum pisali o efektach po wymianie na takie żarówki. Niestety świecą dużo słabiej - zarówno skrętne jak i przeciwmgielne. Do tego zamiana jest bardzo trudna. Nie warto.
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: Lorkovsky » 06 lis 2011, 16:23

Wypowiem się jak dotrą.
Jeśli chodzi o wymianę to problemu nie może być żadnego bo maja dedykowane złącze wiec tylko plug nad play :)
Jeśli chodzi o moc świecenia to nie wymieniam przeciwmgielnych tylko skrętne, które i tak wiele światła nie dają. Zmieniam je, bo świeca na żółto a jak ma xenony wiec śmiesznie to doświetlanie wygląda. A jeśli chodzi o moc świecenia okaże się, ale akurat tym się bardzo nie przejmuję po prostu chce mieć białe światło.

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: rouman01 » 05 sty 2012, 22:30

Założyłem sobie te LEDy nad tylną tablicą rejestracyjną (białe, ładnie, jasno palą), krótko mówiąc pierwszy "tuning" auta w życiu.
Nawet zacząłem się zastanawiać czy to aby legalne, ale po obserwacji innych, tylnych tablic rejestracyjnych aut w bawarskim mieście (no, miasteczku), w którym mieszkam, okazało się, że co drugie nowe auto tak ma...

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: kijaS » 05 sty 2012, 23:32

To jeszcze tylko w ramach informacji: legalne to nie jest - lampa jest zawsze homologowana ze źródłem światła, ale w przypadku tablic chyba :?: nikt się nie powinien doczepić.
I w ramach informacji nr 2: w tej chwili dużo samochodów ma już oświetlenie tablicy wykonywane w technice LED fabrycznie, więc jeśli zerkasz na nowe samochody, może się tak zdarzyć, że trafiasz właśnie na takie.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: rouman01 » 06 sty 2012, 00:04

Jeszcze jeden argument, żeby nie jechać nocą po pijaku na stację benzynową po ostatnie 2 piwa, tudzież ostatną paczkę fajek...
Policja wszak może zatrzymać do kontroli o głupie LEDy jasno oświetlające tylną tablicę rejestracyjną.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: puder12 » 23 mar 2012, 12:50

A może podacie namiary jakie żaróweczki LED pasują w miejsce oryginałów. Chodzi mi głównie o ich długość, bo z tego co poczytałem to jest kilka rozmiarów, a tylko jeden właściwy.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: puder12 » 23 mar 2012, 12:55

Bandi pisze:Oto żarwki ledowe potrzebne do wymiany w naszych samochodach na początek te najtańsze i najpowszechniejsze :
1. Ledy Rurkowe 6x led – 36 mm: Tablice rejestracyjne 2 szt, bagażnik 1 szt, schowek 1 szt.
2. Ledy T10 9x led: posufitka oświetlenie nad radiem 2 szt.



Czy to są żarówki do instalacji Canbus ?

Jeśli nie (bo aukcji już nie widać) to czy pojawiają się błędy o przepalonej żarówce?

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: puder12 » 23 mar 2012, 13:19

Przepraszam za zamieszanie, ale nie czytałem całego wątku bo wyszukiwarka mnie przeniosła do konkretnego postu. Już wiem jakie są długości żarówek. Nadal tylko nie wiem czy mają być do CANBUSa

A tak przy okazji czy nie można edytować przez dłuższy czas swojego postu?!

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: Bandi » 23 mar 2012, 19:19

Żadne błędy nie wyskakują w naszych samochodach możesz śmiało kupić te co podałem wyżej wszystko działa jak należy.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: puder12 » 27 mar 2012, 14:19

Faktycznie błędy o spalonej żarówce się nie pojawiają. Niestety w lampkach oświetlenia tablicy muszę mieć LED CanBus, bo inne nie świeciły. Tak więc zamontowałem do oświetlenie kabiny i bagażnika zwykłe LEDy, a tablica rejestracyjna CanBus (i tu mała uwaga - wystawiona w sklepie żarówka 36 mm ma w rzeczywistości 39 mm więc trzeba lekko rozgiąć mocowania w oprawce).

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: Bandi » 27 mar 2012, 17:49

To ciekawe co mówisz o tym CanBus ja mam wszystkie zakupione ledy takie same tylko długości różne i wszystko świeci nie ważne gdzie są zamontowane podsufitka, schowek, bagażnik czy oświetlenie rejestracji, obróć tylko żarówkę na odwrót bo to jest ważne! ale to już na pewno wiesz...

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: puder12 » 27 mar 2012, 19:52

A to nie wiedziałem, że "wsadzenie" ma znaczenie :lol:
No nic przepłaciłem 3,50 zł za sztukę, ale działa

A jakie pasują do oświetlenia kabiny na przodzie?

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: puder12 » 27 mar 2012, 20:28

Wiecie może który z zestawów pasuje do naszych Kijanek a co do tego to nie wiem, bo brak fotki z lampką.

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: cisco » 13 wrz 2012, 23:40

Dzisiaj odebrałem zamówione diody LED i zabrałem się do wymiany, oświetlenie tablicy rejestracyjnej 4 śrubki i zrobione, wnętrze bagażnika też, schody zaczęły się podczas wymiany żarówki w schowku, założyłem ale nie świeciła więc cyk na odwrót i znowu nic :o myślę sobie jakaś wadliwa więc zakładam drugą i znowu to samo [zly1] wracam do standardowej żarówki a tam :doopa2:
Ponieważ się spieszyłem stwierdziłem że zajmę się tym wieczorem, wsiadam za kierownicę a tam trip wyzerowany, klima w jakimś dziwnym ustawieniu, hm o co k.....wa chodzi :?: dobra jadę [zdziwko] Dojechałem na miejsce chce zamknąć samochód, a tam pilot nie działa, centralny zamek zero reakcji nawet z kluczyka [zly2]
W tym momencie już mi się odechciało Ledów [zly1]
Co się okazało po powrocie do domu, że przepalił się jeden z bezpieczników i dlatego tak się stało, oczywiście o zakupie na stacji można zapomnieć bo nie ma tam takich bezp, objeździłem 5 stacji i nic [zly2]

Reasumując, zrobiłem jakieś zwarcie i wywalilo bezpiecznik, podmieniłem z bezp od świateł p/mgielnych tylnych i do jutra jakoś wytrzymam :lol:
Zrobiłem całe wnętrze plus ośw tablicy i moim zdaniem jest zajebiście, tylko nie wiem czy nie będzie zbyt ciemno we wnętrzu, czas pokaże :D
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: gasewo » 14 wrz 2012, 00:51

Ja u siebie też wymieniłem na LED-y ale ponieważ mam brązową tapicerkę nie prezentowało się to jakoś rewelacyjnie i straciła na swoim wyglądzie więc wymieniłem z powrotem na stare (i teraz zostały mi 3 żarówki od podsufitki). LED-y zostawiłem tylko na tablicy i w bagażniku. Kolejna rzecz to jak wspomnialem wyżej zamontowałem żarówki, które moim zdaniem nie swięcą tak jasno jak chciałem. Prawdopodobnie lepszą opcją w moim przypadku byłoby zainstalowanie wkładek ludowych (pisałem o tym w innym temacie)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Between two evils, I always pick the one I never tried before

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: mint » 14 wrz 2012, 18:16

Bo ledy to rewelacyjnie świecą na zdięciach reklamowych :D
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

pjj
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2012, 22:07
Czym jeżdzę: E320 CDI ,
SX4 4x4, Sportage XL 2.0 CRDi 184KM

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: pjj » 24 paź 2012, 11:37

Panowie, a właściwie to w jakim celu wymieniacie żarówki we wnętrzu, bagażniku, schowku na ledowe?
aby było ciemniej?
aby mniej energii pobierały z akumulatora?
aby było modniej?
Staram się zrozumieć powód bo może i ja bym się skusił.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: puder12 » 24 paź 2012, 11:44

w bagażniku żeby było jaśniej, przy tablicy rejestracyjnej żeby było ładniej i jaśniej dla kamery cofania
a we wnętrzu żeby było inaczej :D

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: MarekA » 24 paź 2012, 12:03

No jak dlaczego - mniej prądu , dla eco wszystko [rotfl1]

Masz rację to aż tak irracjonalne że trudno zrozumieć

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: gasewo » 24 paź 2012, 15:18

Akurat ekologie mam w poważaniu w tej sprawię. Ja wymieniłem w bagażniku żeby było jaśniej bo fabryczne oświetlenie to dla żartu ktoś zamontował. Przy rejestracji wymieniłem tylko i wyłącznie ze względów estetycznych, a to że obraz z kamery cofania jest lepszy w stosunku do oryginalnych żarówek to dodatkowy bonus który zauważyłem po fakcie. Natomiast tak jak pisałem wcześniej do mojej brązowej tapicerki lepiej pasuje oryginalne oświetlenie dlatego wymieniłem żarowki z powrotem. Natomiast w K5 mojego kolegi który ma czarną tapicerkę różnica jest kolosalna na korzyść oświetlenia ledowego. Oczywiście mówię tu o estetyce.

Sent from my SHW-M110S using Tapatalk 2
Between two evils, I always pick the one I never tried before

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Podświetlenie tablicy rejstracyjnej LED

Postautor: mint » 24 paź 2012, 23:20

Jeśli chodzi o bagażnik, to żeczywiście przy fabrycznym oświetleniu jest tam ciemno w porównaniu do ledowego. A jak chciałem założyć do podświetlenia tablicy rejestracyjnej, to żona zapytała mnie czy po to żeby policja w razie czego miała łatwiej odczytać numery... :D no i na razie nie założyłem.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap