LEDy nie zawsze się włączą !!!

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: excile » 21 wrz 2011, 13:27

Zaobserwowałem w swoim Sportidżu następujący problem. Jadę na światłach dziennych (ledach) robi się ciemno (np. zaczyna apdać deszcz, wjeżdzam w tunel etc.) zapalam światła mijania przełącznikiem (wersja M nie ma czujnika). Gdy robi się jaśniej wyłączam światła i przełączam znowu na LEDy. Raz na kilka takich manewrów LEDy się nie zapalą. Serwis udowodnił mi, że tak zachowują się również inne Sportidże (przetestowaliśmy w salonie wersje XL z xeonami). Powodem może być pewna bezwładność elektroniki, która nie nadąża za przełącznikiem. Słowem odmówiono mi naprawy.
Nie podoba mi się takie tłumaczenie gdyż ta usterka akurat może grozić zwyczajnie mandatem.


pzdr
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

marcel05m
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:04
Czym jeżdzę: sportage 1.6gdi L
Lokalizacja: Stargard (ZST)

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: marcel05m » 21 wrz 2011, 14:01

elektronika to będzie najgorszy element zmagania się z usterkami. Serwisy będą wypinać się na takie przypadłości. Mój samochód otwiera się sam albo nie mogę go czasem zamknąć (opisane w inym wątku). Serwis usterki nie potrafi zdiagnozować w 100% co może mieć wpływ a jak nie ma konkretnego elementu podlegającego wymianie to usterka nie występuje. Ot i cała prawda o sukcesie i oficjalnej bezawaryjności aut kia.
jeżdżę 1.6 GDI L sirius silver (ZST)

Awatar użytkownika
luk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 05 maja 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1.7M

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: luk » 21 wrz 2011, 16:07

E to jakaś ściema, mi uruchamiają się zawsze, czy to na halogenach czy xenonach. Może wadliwe są płytki sterujące w reflektorach. Polecam zrobić próbę i przełożyć reflektor z innego sportka. Btw homologacja na kloszach E13 mówi sama za siebie - najgorsze buble wchodzą do Europy tą ścieżką hehehe :lol:

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: Lorkovsky » 22 wrz 2011, 08:33

Ściemę ci serwują ja mam XL i zawsze włączają się Ledy a w przypadku gdy robi się ciemniej to dotłaczają xsenony nie ma sytuacji aby nie świeciły ledy zawsze świecą w każdym przypadku.

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: excile » 22 wrz 2011, 09:21

w XL masz przełacznik zmierchowy. Wjedź do garażu i pobaw się przełącznikiem. Widziałem w salonie ten efekt w XL z Xeonami. Warunki testu. Silnik włączony i raz włączasz a raz wyłączasz ręcznie światła mijania. Za którymś razem LEDy nie odpalą. Podkreślam, że chodzi o ręczną zmianę świateł. Serwis stwierdził, że gdy przełącza się wolno to efekt nie występuje...
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: Meduzes » 22 wrz 2011, 10:05

Jeżdżę XL od roku i nie zauważyłem wyżej wymienionej wady. Za to zawieszenie tłucze niesamowicie (jadę niedługo na serwis)
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
Bodzio_s40
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:54
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE 1.7CRDI FUSION (WD)

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: Bodzio_s40 » 22 wrz 2011, 18:17

bylem wlasnie sprawdzic moja kijanke i potwierdzam,ze problem jednak jest.Ja wprawdzie mam wersje FUSION(czujnik swiatel)ale na manualu srednio co czwarte, piate przelaczenie ledy sie nie wlanczaja-czyli jest opcja jazdy bez swiatel!!!Wedle prawa samochody z rocznika 2011 nie powinny poruszac sie bez swiatel dziennych lub mijania-czyli jest usterka [zlolta] [zlolta] [zlolta] [zlolta] [zlolta] [zlolta] [zlolta] [zlolta]

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: kijaS » 22 wrz 2011, 21:33

Co to oznacza, że nie włączają się LEDy?
-Wcale się nie włączają (gasną mijania i razem z nimi postojowe)
-Nie włączają się dzienne, ale postojowe świecą
Może to nie wada, tylko wyposażenie dodatkowe? Jak jedziesz do kraju gdzie nie ma obowiązku jazdy na światłach, masz jak znalazł :lol:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: excile » 23 wrz 2011, 07:57

Moj Watsonie to proste. Po wyłaczeniu siwatel mijania czasami LEDy nie zapalą się i nawet o tym nie wiesz. Ja na ten przykład nie wiedziałem o tym całą drogę z Braniewa do Gdańska ;)


pzdr
dc
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: selva » 23 wrz 2011, 11:26

Mam dokładnie tak samo i jedyne co wymyśliłem w tym przypadku to stopniowe przełączanie ze świateł mijania na pozycję OFF (LEDy). Tak z sekundowym interwałem: mijania-> postojowe -> OFF (LEDy)

Po prostu jeśli szybko się to zrobi to zdarza się, że nic się nie świeci i nawet o tym nie wiadomo (brak kontrolki LEDów).

Szkoda, że coś takiego ma miejsce [zlolta]
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: excile » 23 wrz 2011, 14:49

to co powyzej sugerowal mi serwis twierdzac ze uklad elektroniczny "nie nadaza" Tak czy inaczej troche strach....
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: MarekA » 23 wrz 2011, 17:18

Raczej problem jest z mechanicznym przełącznikiem świateł , a układ elektroniczny to raczej zdąży

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: RobaL » 23 wrz 2011, 20:42

Tez dzis zrobilem test i u mnie nic takiego na szczescie albo na razie nie wystepuje. Z 10x probowalem auto=>ksenony i z powrotem oraz off=>postojowe=>ksenony i z powrotem. Zarowno szybko jak i wolno i zawsze LEDy sie zapalaja.

Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: morgun » 26 wrz 2011, 13:10

brakuje również jakiegoś brzęczka informującego o włączonych światłach mijania. już raz na chwilę zostawiłem tak samochód...:)

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: bartdobr » 26 wrz 2011, 13:43

Po chwili same zgasną :)
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: RobaL » 26 wrz 2011, 14:58

No wlasnie nie do konca. W weekend odpalilem auto w garazu, cofnalem troszke, wylaczylem silnik, zostawilem otwarte drzwi i kombinowalem cos w bagazniku. Dopiero po 5 min zobaczylem, ze ksenony ciagle swieca :/ Musialem zamknac auto, poczekac az zgazna i dopiero otworzyc bagaznik. Kiedys tak akumulator zalatwie.

Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: morgun » 26 wrz 2011, 15:46

mi lampy zwykłe nie wyłączyły się nawet po 20minutach....(nie Ledy tylko mijania).
a włączam je jak się robi zmierzch albo pada deszcz.szkoda, że ledy nie świecą z tyłu.

lestek
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2010, 01:30
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDi XL; Skoda Fabia 1.4 mpi Sportline

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: lestek » 27 wrz 2011, 22:56

Jak zostawiasz kluczyk w stacyjce to nigdy nie zgasną - żeby światła zgasły to silnik trzeba wyłączyć i wyjąć kluczyk ze stacyjki, wtedy po ok.40 sekundach gasną - tak przynajmniej jest u mnie (XL +xenony)

Sprawdzałem też włączanie/wyłączanie i LEDy nie gasną nigdy - jak włączają się xenony to LEDy lekko przygasają, jak xenony gasną to LEDy świecą jaśniej. Po wielu próbach LEDy nigdy nie zgasły...

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: kijaS » 27 wrz 2011, 23:21

lestek pisze:Jak zostawiasz kluczyk w stacyjce to nigdy nie zgasną

Chyba gasną po ok 1h. Gdzieś wydaje mi się, że trafiłem na taką informację, ale nie sprawdzałem. Kto się zgłasza? :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
luk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 05 maja 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1.7M

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: luk » 28 wrz 2011, 16:17

lestek pisze:Jak zostawiasz kluczyk w stacyjce to nigdy nie zgasną


Dawno dawno temu zostawiłem w czasie randki auto na światłach i po godzinie same zgasły. A potem poszedłem kupić nowy akumulator.. [zlosnik2]

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: ITI » 28 wrz 2011, 18:08

To co Wy tam robiliście? Książki czytaliście? Wszyscy wiedzą, że im ciemniej tym przyjemniej... [zlosnik2]
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap