LEDy nie zawsze się włączą !!!

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: morgun » 29 wrz 2011, 08:10

nie gasną. brakuje brzęczka, który by o tym informował... :cry:

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: selva » 29 wrz 2011, 09:26

U mnie światła mijania wyłączają się same (zgodnie z instrukcją auta) po ok. 30 sek od wyjęcia kluczyka.
Dzienne gasną od razu
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: excile » 29 wrz 2011, 09:45

potwierdzam światła mijania gasną same. Jednak w tym wątku chodzi o LEDy i ciekaw jestem czy tylko dwie osoby maja ten problem opisany przemnie czy jest to bardziej popularne


pzdr
dc
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

wolwo
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2010, 18:20
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI M

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: wolwo » 29 wrz 2011, 09:57

Z ledami mam to samo.

Krzysiek415
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 22 lis 2010, 00:39
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI, M Dark gun metal (E5B)
Lokalizacja: Kraków

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: Krzysiek415 » 09 gru 2011, 00:22

Jeśli chodzi o ledy też mam ten sam problem. Wymieniałem dziś amorki (stuki) i zwróciłem uwagę na problem z ledami. Panowie z serwisu twierdzili że nie słyszeli o takiej sytuacj ale pobawili się trochę i faktycznie ledy nie zawsze się zapalały ( u mnie dosyć często), sprawdzili inny samochód (nie wiem czy klienta czy dealera) - problem też wstępuję. Będą kombinować z wymianą przełącznika (dopiero za miesiąc jak przyjdzie część). Dam znać co i jak po wymianie.
Kia Sportage 1.6 GDI, M Dark gun metal (E5B)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: kasia_mm » 09 gru 2011, 06:43

u mnie jest odwrotnie - nie wiem czemu (a szyby i auto zawsze mam czyste raczej)- pogoda ok, świeci słońce, jestem tradycyjnie na funkcji AUTO czyli zalączaja się ledy - jadę, jadę - nagle zapalają się światła mijania. Słońce moze walić wprost na auto - nie ledy a swiatła się palą. Wystarczy na chwilke wyłączyć je całkowicie i znowu działają tylko ledy. Na pewno to zgłoszę na pierwszym przeglądzie - teraz w zimie mało tego problemu jest z racji pogody ale w lato nie ma sensu żeby się te żarówy wypalały ...

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: xxrobson20xx » 09 gru 2011, 08:07

identyczny problem mam. Jade se na funkcji auto, wjezdzam do tunelu pala sie swiatla mijania, wyjezdzam i dalej to samo. Od tego jest funkcja auto zeby same swiatla sie zmienily nie ?

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: kasia_mm » 09 gru 2011, 08:08

no dokladnie! może to kwestia za bardzo wyczulonego czujnika? generalnie i tak mam zawsze "zgryz" jak jadę na ledach bo zawsze znajdzie się ktoś, kto mi na CB (jadąc za mną) krzyczy, że nie mam świateł :)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: aBARTh » 09 gru 2011, 11:33

Ja będąc w Warszawie na Barbórce ciągle miałem mrugane przez innych kierowców, że jadę bez świateł.

Zastanawiam się już nad zakupem naklejki na tylną klapę " JADĘ NA DZIENNYCH !! NIE MRUGAJ !! "

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: mint » 10 gru 2011, 13:35

Ludziska muszą się przyzwyczajić że nowe auta które mają światła do jazdy dziennej nie mają włączonych tylnych i tyle, nie ma co się tym przejmować. U nas nie występuje problem nie zapalania się ledów, dziś wjeżdżałem do króciutkiego tunelu pod trasą AK i światła mijania włączyły się automatycznie a po wyjeździe po około 100 metrach się wyłączyły. Działa tak jak należy :D
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

makler111
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2011, 07:20
Czym jeżdzę: 1,6 GDI

problem z ledami światłami ledowymi w Kia Sportage

Postautor: makler111 » 26 sty 2012, 11:46

Dzień dobry,
Zgłaszam problem ze świeceniem świateł led -świateł do jazdy dziennej, jaki wykryłem w moim kia sprawdzcie w swoich sportagach
Otórz przy wyłączaniu swiateł mijania (świateł używanych podczas zmierzchu, nocy) oczywiście przy załaczonym silniku np. podczas jazdy,lub postoju, nie za każdym razem zapalają się światła ledowe do jazdy dziennej. W takim wypadku niespełnia się przepisów Kodeksu drogowego bo jadąc podczas przechodzenia nocy w dzien i wyłączeniu świateł mijania nigdy niewiadomo, czy zapaliły się światła ledowe czy też nie.
Zgłaszałem ten problem w serwisie Kia w Katowicach w Euro-kas, ale tam stwierdzono, że to jest wina błędu oprogramowania w Sportagach i jestem nr 1 który to wykrył :P .
Jeżeli tak jest w rzeczywistości wszyscy uzytkownicy kia sportage niedlugo powinnismy spotkamy sie w serwisach na modyfikacji oprogramowania świateł ledowych.
pozdrawiam
I co macie ten sam problem z ledami?

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: problem z ledami światłami ledowymi w Kia Sportage

Postautor: AldenteSaba » 26 sty 2012, 14:27

No numer jeden to z całą pewnością nie jesteś.
Zanim założysz nowy wątek warto skorzystać z wyszukiwarki. Ten wątek już jest i dość szeroki.
Moje ledy - odpukać - ale świecą bez zarzutu.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: problem z ledami światłami ledowymi w Kia Sportage

Postautor: mint » 26 sty 2012, 16:48

W moim sportku nie ma żadnego problemu z ledami, załączają się bezproblemowo i także święcą bez żadnych problemów gdy załączają się światła mijania., bądź gdy przałączam na postojowe.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: soul » 26 sty 2012, 17:17

Wątki scalono a kolegę maklera proszę aby używał wyszukiwarki bo mnoży niepotrzebnie tematy które już istnieją.
Obrazek

makler111
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2011, 07:20
Czym jeżdzę: 1,6 GDI

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: makler111 » 31 sty 2012, 10:38

w załaczeniu tłumaczenie serwisu kia :

Witam,
Uprzejmie informujemy, że opisana przez Pana sytuacja może mieć miejsce przy gwałtownym przekręceniu manetki przełącznika świateł.

Przy normalnej szybkości przełączania problem nie występuje. Nie jest to więc usterka i nie może być powodem do naprawy gwarancyjnej.

Z poważaniem,
Rafał Wróblewski
Infolinia KIA Motors Polska Sp. z o.o.
0801 542 542

Niniejsza wiadomość została przesłana w imieniu KIA Motors Polska Sp. z o.o. przez Polskie Centrum Marketingowe Sp. z o.o.

Takie łumaczenie winno znaleść sie conajmniej w teleexpresie
Swoją drogą ciekawe, jak określa się szybkość przełączania manetki przez servis kia.
Z drugiej strony czemu nie opisują sposobu przełączania świateł w instrukcji obsługi samochodu, typu przełanczać wolno światła manetką, gdyż szybkie przełączanie powoduje, że światła nie swiecą !!! Niezłe, takie numery to tylko w kia !!!

ale pewnie kia już lobbuje by zmienić kodeks drogowy, i wogole zrezygnować z ledow :D

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: xxrobson20xx » 31 sty 2012, 14:22

no nie zartuj ze oni Ci cos takiego wysłali hahahahahah! sory ale to jest kpina... ;/

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: oovoo » 31 sty 2012, 21:56

Ja bym napisał do Rafała aby podał zalecaną prędkość obrotu przełącznika np w stopniach na sekundę :lol:

makler111
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2011, 07:20
Czym jeżdzę: 1,6 GDI

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: makler111 » 01 lut 2012, 15:07

Myślę, że to powinna być reklama Kia "tylko masze manetki potrzebują czułości by działały - nie zabieraj sie za nie za szybko"
lub "Samochód dla flegmatyków" [papa]

Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: Zajonc » 15 lut 2012, 15:35

no i jak też mam ową przypadłość w swoim sportku :( ostatnio jak jechałem zaczęli mi mrugać - chyba 5 samochodów na odcinku 200m, jedna kobieta nawet coś rękoma pokazywała :) aż się wystraszyłem że coś się może koleboce i odpaść ma zamiar :lol: wysiadam, patrzę a tu rzeczywiście - światła nie działają [zly2]
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: ZygJe » 15 lut 2012, 19:17

Ja wczoraj zauważyłem Sportka któremu świeciła się tylko jedna (!) lampa - dzienne. Na światłach powiedziałem to kierownikowi :) Zjechaliśmy na bok, wyszedł popatrzył - wyłączył stacyjkę, włączył i.... cudownie ożyło! już świeciły się oba!
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: LEDy nie zawsze się włączą !!!

Postautor: desto » 15 lut 2012, 22:27

ZygJe, może kierowca ten, podążając tokiem rozumowania KMP, w trakcie wyłączania świateł dziennych zmienił prędkość przekręcania przełącznika- najpierw wolno, potem prędko. Stąd problem :lol: :lol:
A tak serio też to mam, zauważyłem przy wjeżdżaniu do garażu. Czyli czwarty problem w kijance (kluczyk/immobilizer, odpadł nawiew na nogi - znalazłem go pod fotelem pasażera, odbarwienie lakieru na słupku, teraz włączanie się LEDów). Super. 1/7 okresu gwarancji za mną, ciekawe co jeszcze odpadnie lub przestanie działać....
Techno Orange 1.7 crdi


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap