Domykanie szyb z pilota

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: gasewo » 24 maja 2013, 10:35

Przemek1472 pisze: Ale po co kamery ? Z tyłu zdaje się jest...


Z tyłu jest tylko kamera cofania bez możlwiości nagrywania i bez możliwości (oryginalnie) podglądu cały czas. A koledze Pudrowi chodziło o kamerkę do nagrywania jazdy cały czas, czyli dodatkową. A po co kamery? A chociażby po to, żeby mieć dowód w razie gdyby jakiś baran miał wątpliwości, ze to jego wina. Dodatkowo kamerki te mają możliwość nagrywania podczas postoju z wyłączonym zapłonem, więc będziesz miał zarejestrowane gdyby ktos niechcący przytarł zderzak na parkingu etc.
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: diselboy » 24 maja 2013, 16:54

Puder, wybierasz się na wschód ???
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

tapsik_w
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2013, 09:33
Czym jeżdzę: 2,0; benzyna; 4x4; automat; L
Lokalizacja: W-wa

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: tapsik_w » 09 lip 2013, 10:19

Witam,
a wracając do tematu - robił ktoś domykanie szyb z pilota w Wawce/okolicy? Gdzie? Za ile? W Carserwisie powiedzieli, że nie zrobią a w CarDroomie chcą 1000 zł za szyby i dach. Pozdrowienia
Pozdrawiam WZ-T.

Awatar użytkownika
gulsoon
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 22 gru 2011, 19:55
Czym jeżdzę: 2.0 CRDi 4WD, AT, 1K, XL + SLS, AW8, SRK
Lokalizacja: Warszawa

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: gulsoon » 10 lip 2013, 18:12

Również chętnie się dowiem czy można to zrobić w Wawce w sensownych kwotach

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: paolo82 » 24 wrz 2013, 23:15

witam jak ten temat sie ma, montował ktos alarm z domykaniem szyb ,szyberdachu ze składanymi lusterkai ?

TYTUS32
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2013, 19:13
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: TYTUS32 » 29 gru 2013, 13:59

Kolego Puder czy mógłbyś mi podać adres gdzie zakupiłeś i zamontowałeś moduł domykania szyb w trójmieście?? Jestem z Ustki wiec mialbym nie daleko by tam podjechać. A swoją drogą to miałem to w poprzednim autku i to bardzo fajna sprawa jest z tymi szybami. Podam ci maila na który możesz mi podeslac dane kontaktowe by tam się udac i zalozyc ten modul. Mail : kondrat09@onet.eu Dziekuje i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: puder12 » 29 gru 2013, 14:38

Moduł domykania szyb produkuje DOWONTEC a sprzedaje Shark Racing. To i kilka innych pierdółek montowałem w ASO w Starogardzie Gdańskim, ale akurat moduł szyb przestał działać po tygodniu. Nie wiem czy to wina modułu czy montażu, więc ich nie polecam.

TYTUS32
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2013, 19:13
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: TYTUS32 » 30 gru 2013, 20:37

Dzięki, że napisałeś o tym module że padł. Dzwoniłem do ASO w Krakowie i powiedzieli że to może być przyczyną utraty gwarancji bo jest ingerencją w elektrykę pojazdu.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: puder12 » 30 gru 2013, 21:47

Dlatego montowałem to w ASO i mam na to papiery.

Zbigniew Nowak
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2014, 17:11
Czym jeżdzę: 2,0 crdi

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: Zbigniew Nowak » 29 sty 2014, 12:27

A ja jestem zadowolony z tego, że okna się nie domykają z alarmu w mojej Kijance.Już wyjaśniam dlaczego. Mam również seata Altea gdzie szyby się domykają. I co mi się przytrafiło ?- Położyłem kluczyki na krawędzi bagażnika i przez nieuwagę zatrzasnąłem klapę. Klapa spadając uderzyła tak niefortunnie w kluczyk ,że nacisnęła guzik zamykania i kluczyki wpadły do bagażnika. Było jeszcze niedomknięte okno które próbowałem przytrzymać ręką i spróbować dosięgnąć klamki od wewnątrz ,ale się nie udało.No i samochód się zamknął.Pech chciał,że byłem daleko od domu i od ludzi (nad jeziorem) i zostałem na lodzie.Jest to śmieszna sytuacja ,ale dlatego wolę niedomykane okna :D
Wędkarz

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: diselboy » 29 sty 2014, 12:36

a nie zadziałała funkcja automatycznego otwierania okna gdy miedzy szyba a ramką drzwi siedza przeszkody ?
w Stilo odbije mi szybe do dołu, a brak tego w Kijance też mi nie doku, zbedny duperel, może ze 3 razy tego użyłem.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

TYTUS32
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2013, 19:13
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: TYTUS32 » 10 wrz 2014, 22:19

Witaj Puder. Prosilbym Cie abyś podesłał mi namiar gdzie mogę zakupić moduł do domykania oraz przewietrzania szyb sterując z pilota. Szukam tego modulu lecz nie go nie ma. Podeslij mi namiar proszę na maila: kondrat09@onet.eu

Pozdrawiam.

TYTUS32
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2013, 19:13
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: TYTUS32 » 10 wrz 2014, 22:25

Już zauważylem posta wcześniejszego odnośnie szyb. To mówisz Puder, ze nie warto montować tego modulu?

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: Navkol » 07 sty 2015, 07:23

Userzy,

każdemu to co się podoba. Ja akurat jestem "ZA" [hihihi]
Jednakże liczyć się należy, że po montażu 3 szyby będą chodzić "w automacie", natomiast okno kierowcy niestety nie [angry] .
Jako że strasznie mnie to zafrapowało - zmuszony byłem do "przekopania" zasobów NET'owych i... chyba się udało [zlosnikok]
Zresztą oceńcie sami:
--------------------------------------------------------------------------------------
Kupując moduł domykania szyb dla naszej KS III na Aliexpress może się okazać, że po jego podłączeniu działają tylko 3 okna, co jest bolączką powszechnie opisywaną na forach :chore: .

W takim przypadku po jego podłączeniu 3 okna (oprócz kierowcy) automatycznie domykają się po zamknięciu samochodu oraz zyskują funkcję AUTO (nie trzeba trzymać przycisku żeby je zamknąć/otworzyć). Okno kierowcy pozostaje (w swej funkcjonalności) w trybie „fabrycznym” i nie domyka się samoczynnie po zamknięciu samochodu.

Dodatkową funkcją modułu jest „przewietrzanie”, gdy po wciśnięciu odpowiedniej kombinacji na pilocie szyby się lekko opuszczają umożliwiając wentylację samochodu, przy czym zamki drzwiowe pozostają zamknięte.

Okazuje się, że za brak sterowania oknem w drzwiach kierowcy winny jest moduł, z którego na sterowanie oknem kierowcy wychodzi (+), natomiast sam podnośnik sterowany jest sygnałem ().
Wynika to z faktu, że oferowane moduły są (w swej konstrukcji) uniwersalne i w zależności od konkretnego modelu samochodu doposaża się je w okablowanie (różne wtyczki i złącza) oraz zapewnia odpowiednie „zestrojenie” właśnie różnego rodzaju „zworkami”.
Badając dogłębnie sprawę natrafiłem w sieci na :idea: 2 :idea: rozwiązania:
(1) poprawy modułu poprzez przelutowanie zworki oraz
(2) dołożenia przekaźnika.

1. Najprostszym rozwiązaniem jest sprawdzenie w zakupionym module położenia „zworki” wg. opisu podanego na RUS forum, gdzie user Fordjjik „wkleił” rozwiązanie ze źródła w USA:Rys. 1 (widok płytki) oraz Rys. 2 (zbliżenie).

[…]The US versions require a ground signal to the BCM control rather than a +12v. Remove the PC board from the module and on the back side in the upper right (away from the connectors)there is a pad located between two labels, GND and 12V. If there is a solder connection between the pad and 12V, unsolder this connection. Solder the connection between the pad and GND[…].

Wolne tłumaczenie:
W amerykańskiej wersji wyposażenia sterowanie realizowane jest poprzez podanie masy (–) a nie (+) 12V na moduł sterowania BCM.
Celem sprawdzenia (i poprawienia) należy otworzyć moduł i wyjąć płytkę drukowaną.
Na odwrocie, w jej prawym górnym rogu (po przeciwnej stronie do złącz) jest „zworka” (od strony WYJ) pomiędzy
2-ma oznaczeniami: GND lub 12V. Jeśli zworka jest zlutowana pomiędzy COM a 12V należy połączenie to rozlutować a następnie połączyć COM z GND
.

Tutaj przedstawiona jest inna wersja płytki modułu (w zależności od jego producenta) i pokazane są miejsca zworek do przelutowania (też z RUS forum).

2. Kolejne rozwiązanie pojawiło się na ESP forum klubu KS III i polega na dołożeniu przekaźnika (jeśli ktoś nie chce otwierać modułu) wg. tego schematu.


Oba powyższe rozwiązania sprowadzają się do tego samego: uzyskania () sygnału na wyjściu układu sterującego, do podania na silnik elektrycznej szyby.

IMHO w pierwszej kolejności warto spróbować rozwiązania nr 1, gdyż nie wymaga ono dokładania „gratów”.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Cały opis (w wersji *.pdf na 2-ch stronach) do pobrania za free TUTAJ [zlosnikok]

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: Navkol » 08 sty 2015, 09:30

Nie mogłem edytować już powyższego posta więc dokładam: dodatkowe info na ITA forum. Znajdziecie tam szczegółowo rozpisane zworki w zależności od wersji wyposażeniowej samochodu [zlosnikok]

Awatar użytkownika
szklasty
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 09 kwie 2017, 17:49
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2011 1,6 GDI

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: szklasty » 17 cze 2017, 14:07

Witajcie.Dotarły do mnie moduły automatycznego składania lusterek i domykania szyb.O ile z modułem lusterek nie ma problemu to jeśli chodzi o moduł szyb mam pewną niejasność:chodzi o różowy przewód który opisany jest jako "Connected with the brake line".Nie wiem gdzie to podłączyć.Reszta w sumie jasna:lock,unlock,12V,i ten różowy...

moduły.jpg
Moduły


Wg tego schematu brake line to pedał hamulca ale jak i po co??

Window closer Sportage.png


Może ktoś z was to rozgryzie i pomoże...
BTW ciągnęliście osobne zasilanie (w zestawie jest bezpiecznik w obudowie) czy można się podłączyć gdzieś do 12v w drzwiach-zdaje się ze lusterka mają ciągle napięcie bo składają się bez zapłonu.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: czyzyk64 » 17 cze 2017, 16:43

rozwiń ten moduł od okien i pokaz ile masz luźnych kabelków i jakie to kolory. Powinny być cztery luźne, i podłączone tak. Pamiętaj , że w pewnych modułach był problem , że jedna szyba od strony kierowcy nie podnosiła się , ale na to tez jest sposób. Powyżej masz wszystko opisane przez Navkola
Załączniki
ad4fbf4s-960.jpg
a50fbf4s-960.jpg
f697bf4s-960.jpg
f697bf4s-960.jpg (74.42 KiB) Przejrzano 9661 razy

Awatar użytkownika
szklasty
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 09 kwie 2017, 17:49
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2011 1,6 GDI

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: szklasty » 21 cze 2017, 06:18

To są te kable z opisami na moim zdjęciu powyżej.Trzy kolory zgadzają się natomiast czwarty powinien być niebieski a u mnie jest różowy i opisany connect with the brake line...

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: Navkol » 21 cze 2017, 08:21

Szczerze - jestem zaskoczony :shock:
1) A co niby miałby mieć wspólnego hamulec z domykaniem szyb?
2) Skąd w drzwiach miałbyś mieć sygnał z hamulca?

A może po prostu małe chińskie rączki pomyliły się w naklejkach?
Spróbuj podłączyć traktując Twój różowy tak jak u innych niebieski i zobacz co będzie się działo.
Raczej niczego nie spalisz. Albo będzie hulać albo d_OO_pa zbita :klutnia3:

Awatar użytkownika
szklasty
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 09 kwie 2017, 17:49
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2011 1,6 GDI

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: szklasty » 21 cze 2017, 10:21

Może ktoś ma możliwość sprawdzić z którego pinu wychodzi niebieski przewód...wyjaśniłoby to sprawę bo moja płytka jak porównywałem że zdjęciami z forum jest taka sama u mnie wg schematu ten różowy brake to pin nr.5.

Awatar użytkownika
szklasty
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 09 kwie 2017, 17:49
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2011 1,6 GDI

Re: Domykanie szyb z pilota

Postautor: szklasty » 31 lip 2017, 19:29

Sprawa innego koloru przewodu wyjaśniona...wiązka przewodów nie pasuje do instalacji w samochodzie :-(-przysłał dla innego auta chyba.Płytka jest taka sama jak inne pokazywane na forum.
Zabrałem się w końcu za montaż modułów-moduł składania lusterek śmiga,moduł domykania szyb nie gada.
IMG_20170731_192306.jpg

Napisałem do myfrienda ale czuję że będzie problem bo on nic aktualnie nie sprzedaje...


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap