Problem z zamykaniem, otwieraniem "z kluczyka"

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Problem z zamykaniem, otwieraniem "z kluczyka"

Postautor: diselboy » 05 gru 2022, 19:10

Cześć chłopaki, dopadło i mnie. Jak w temacie, zaczęło się w sobotę nie mogłem zamknąć z kluczyka, myślę bateria zdechła. Wymieniłem , działa :D .
Dziś znowu, zamknąłem nie mogę otworzyć, dopiero z którymś tam razem zaskoczyło, od godziny nie działa, led w kluczyku miga, nie reaguje centralny w aucie, nic ani klapa ani drzwi..
Gdzie szukać, jakiś bezpiecznik czy elektrony się "wyprowadziły" i trza szukać speca od modółów.
edit: sprawdzałem wpisy na forum i gdzie się da, nic nie pasuje do mojego objawu.
Dodam,że stało się to po sprzątaniu ( odkurzanie ) niby wszystkie czujniki od zapięcia pasów działają, jest reakcja na wpięcie i wypięcie, auto odpala, drugi kluczyk tak samo nie wzbudza centralnego.
Zamykanie tylko z kluczyka, wszystkie drzwi się zamykają, nie mruga.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Problem z zamykaniem, otwieraniem "z kluczyka"

Postautor: automaciek » 05 gru 2022, 22:20

Może czujnik włożenia kluczyka do stacyjki?

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Problem z zamykaniem, otwieraniem "z kluczyka"

Postautor: diselboy » 05 gru 2022, 23:04

zasikałem kontakt spreyem, niby słychać stuk przy wyjmowaniu kluczyka. Maćku, czy problemem może być jakaś wtyczka pod siedzeniami bo sprzątając trochę tam szczotką od odkurzacza gmyrałem i przesuwałem fotele do przodu i do tyłu. Innego pomysłu nie mam.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Problem z zamykaniem, otwieraniem "z kluczyka"

Postautor: Owca007 » 06 gru 2022, 00:46

Znam gościa z forum tutaj który ostatnio z czujnikiem w stacyjce walczył bo bylo to samo. Może się ujawni i pochwali :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Problem z zamykaniem, otwieraniem "z kluczyka"

Postautor: automaciek » 06 gru 2022, 07:28

Pod siedzeniem to raczej mało prawdopodobne. Blokada kierownicy, a czujnik włożenia klucza to różne sprawy. Jeśli gaśnie Ci oświetlenie kabiny, z klucza zamyka wszystkie drzwi i masz poprawnie włożony podwójny bezpiecznik transportowy (taki podwójny plug w skrzynce bezpieczników kabiny), to zdejmij obudowę (górę - podbij ją przez otwór na dźwignię regulacji kolumny kierownicy) kolumny i po prawej nad stacyjką będzie 6 pin złącze. Rozłącz je i sprawdź czy pilot zadziała. Jeśli tak, dół obudowy out, kluczyk na ACC, albo IGN (nie pamiętam) i od spodu obudowy stacyjki jest otwór z trzpieniem. Wciskasz trzpień, wysuwasz wkładkę stacyjki, i smarujesz rzadkim olejem dźwignię idącą wzdłuż wkładki, starannie smarujesz...

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Problem z zamykaniem, otwieraniem "z kluczyka"

Postautor: diselboy » 06 gru 2022, 10:32

Dziękuję Maćku, pewnie w sobotę cek mnie dłubanko, wcześniej nie dam rady.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z zamykaniem, otwieraniem "z kluczyka"

Postautor: Thomaster » 08 gru 2022, 23:27

Owca007 pisze:Znam gościa z forum tutaj który ostatnio z czujnikiem w stacyjce walczył bo bylo to samo. Może się ujawni i pochwali :).


Tak, tak - miałem identyczne objawy. Pilot nie działa, światła nie gasną - 100% czujnik w stacyjce. U mnie wystarczyło przesmarować.
Minus taki, że kręcąc w lewo i prawo kluczykiemw stacyjce rozkodowałem sobie moduł automatycznego składania lusterek i za cholere nie mogę przywrócić go do działania...

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Problem z zamykaniem, otwieraniem "z kluczyka"

Postautor: diselboy » 09 gru 2022, 10:30

poszło WD 40, "moczyło" się dobę ( nie cierpię tego świństwa ) na dodatek wstawiłem do auta farelkę i nabuzowałem do 60 stopni wewnątrz, pomogło. Od wczoraj działa wszystko. "Nasikam" do środka jeszcze oleju maszynowego albo Gun oil'a. Zależy co mam na warsztacie.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Gawon
Uzależniony
Posty: 210
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: Problem z zamykaniem, otwieraniem "z kluczyka"

Postautor: Gawon » 14 gru 2022, 01:32

może przy okazji ktoś podpowie mi co to może być
jakiś czas temu miałem tak że wszystko działało, tylko jak zamykałem z pilota drzwi kierowcy się nie zamykały, trzeba było z kluczyka zamknąć
od jakiegoś czasu zrobiło się odwrotnie, wszystko się zamyka, ale przy otwieraniu z pilota nie otwierają się drzwi kierowcy (i bagażnik ale nie wiem czy się wcześniej otwierał)
wina zamka w drzwiach czy czegoś innego ?

XiaoMike
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2023, 21:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 2.0 DOHC

Re: Problem z zamykaniem, otwieraniem

Postautor: XiaoMike » 04 lut 2023, 21:43

automaciek pisze:Blokada kierownicy, a czujnik włożenia klucza to różne sprawy.


Mam problem z zamykaniem i otwieraniem samochodu Kia Sportage 3 z 2011 w systemie bezkluczykowy. Najpierw działało zamykanie przyciskiem na klamce, ale otwieranie już nie. Teraz nie działa ani zamykanie ani otwieranie z klamki. Nie działają też przyciski na obu pilotach. Można otworzyć tylko kluczykiem. Po włożeniu pilota do gniazda w podłokietniku normalnie działa odpalenie przyciskiem. To też może być problem z jakimś czujnikiem czy raczej moduł radiowy?

Qulpina
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 03 lis 2022, 14:28
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi XL

Re: Problem z zamykaniem, otwieraniem "z kluczyka"

Postautor: Qulpina » 05 lut 2023, 12:27

Ja mam też problem z jednym kluczykiem, jeden działa bezproblemowo, a drugi nie działa, jak zmienię baterie działa tylko chwilę i pada. Co może być przyczyną?


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap