System Start Stop ISG nie działa

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
elteka
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 lis 2015, 22:17
Czym jeżdzę: Sportage 2013 1.6GDI XL

System Start Stop ISG nie działa

Postautor: elteka » 22 lis 2015, 23:30

Witam,
wszystkich forumowiczów. Chciałbym spytać się czy ktoś może spotkał się z następującym problemem. Posiadam Kię Sportage z asystentem parkowania równoległego, czyli czujniki parkowania z przodu i z tyłu i między innymi z systemem ISG.
Niekoniecznie będę używał tego systemu, ale chciałbym chociaż wiedzieć, że działa. Sprawdziłem wszystkie warunki zadziałania systemu, czyli:
- Pas bezpieczeństwa kierowcy jest
zapięty.
- Drzwi kierowcy i pokrywa komory
silnikowej samochodu powinny być
zamknięte.
- Istnieje odpowiednie podciśnienie w
układzie hamowania.
- Akumulator jest naładowany
wystarczająco.
- Temperatura na zewnątrz wynosi od
2°C do 35°C.
- Temperatura płynu chłodzącego silnika
nie jest zbyt niska.
a system po zatrzymaniu samochodu (na luzie) nie gaśnie i system daje komunikat AUTO STOP DEACTIVATED. Gdyby była jakaś usterka były komunikat o usterce. Sprawdziłem działanie nawet przy włączonych przednich czujnikach parkowania, wyłączonej klimatyzacji (wiatrak nie może chodzić powyżej poz. 2). Po prostu wszystko przerobiłem co znalazłem w instrukcji w rozdziale 5 o ISG. System oczywiście włączony (przycisk ISG nie świeci do momentu zatrzymania) . Może ktoś miał podobny problem?

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: System Start Stop ISG nie działa

Postautor: cisco » 22 lis 2015, 23:36

a może musi być na biegu i wciśnięte sprzęgło ?
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
elteka
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 lis 2015, 22:17
Czym jeżdzę: Sportage 2013 1.6GDI XL

Re: System Start Stop ISG nie działa

Postautor: elteka » 22 lis 2015, 23:45

Dzięki za odpowiedź, ale raczej nie, ponieważ w instrukcji jest napisane:
Auto stop
Służy do zatrzymania silnika w trybie
zatrzymania biegu jałowego
1. Obniż prędkość pojazdu do prędkości
niższej niż 5 km/h.
2. Ustaw dźwignię zmiany biegów w
pozycji N (neutralnej).
3. Zwolnij pedał sprzęgła.
Silnik zostanie zatrzymany i zielony
wskaźnik AUTO STOP ( ) w zestawie
wskaźników tablicy rozdzielczej będzie
się świecić, jeśli pojazd wyposażony jest
w wiązkę nadzorującą, powiadomienie
będzie wyświetlane na wyświetlaczu.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: System Start Stop ISG nie działa

Postautor: puder12 » 23 lis 2015, 00:14

elteka pisze:...i system daje komunikat AUTO STOP DEACTIVATED.

To może trzeba go aktywować w serwisie.
Ja np. poprosiłem o dezaktywacje funkcji Follow Me Home. Skoro można coś wyłączyć to pewnie da się i włączyć.

Marcello1994
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.7
Lokalizacja: Okolice Kedzierzyna-Kożla

Re: System Start Stop ISG nie działa

Postautor: Marcello1994 » 23 lis 2015, 13:19

Przy takich temp. jakie mamy teraz ten system nie działa i wyświetla się ten komunikat. Zrobi się cieplej to będzie działać. Jak jest zepsuty to pisze Check Auto Start/Stop

Awatar użytkownika
elteka
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 lis 2015, 22:17
Czym jeżdzę: Sportage 2013 1.6GDI XL

Re: System Start Stop ISG nie działa

Postautor: elteka » 23 lis 2015, 20:07

Dziś było u nas 5 stopni, więc nie powinno mieć to wpływu. System powinien działać od 2 stopni. Pojechałem za to sprawdzić niezbyt dobrze wyglądający akumulator. Ładowałem go kilka godzin, a na wskaźniku naładowania cały czas 75%. System może się zdezaktywować przy niskim stanie aku. Nic to nie dało, więc pojechałem do sklepu z serwisem akumulatorów w razie czego kupić nowy. Trafiłem jednak na uczciwego gościa, który wszystko posprawdzał, nawet spadek napięcia przy odpalaniu i okazało się, że akumulator to aku dobrej firmy, 2-letni i do tego żelowy. Powiedział, że jest ok. Nic tylko czekać na wyższą temperaturę, albo sprawdzić stan funkcji w serwisie.

Marcello1994
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.7
Lokalizacja: Okolice Kedzierzyna-Kożla

Re: System Start Stop ISG nie działa

Postautor: Marcello1994 » 23 lis 2015, 21:21

Mówię ci mi dziala tak do 10 C później jest lipa. (szczerze i dobrze)

Awatar użytkownika
elteka
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 lis 2015, 22:17
Czym jeżdzę: Sportage 2013 1.6GDI XL

Re: System Start Stop ISG nie działa

Postautor: elteka » 27 lis 2015, 23:00

W porządku, dziękuję wszystkim za pomoc. Faktem jest, że lampka ostrzeżenia o możliwym mrozie świeciła mi się już przy 5 stopniach na plusie. Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać do wiosny.
Mam jeszcze jedno pytanie jeśli można. Moja Kia była kupiona w Holandii, więc trochę mnie denerwował brak polskiego języka. Ściągnąłem sobie 815Mb upgradu, wrzuciłem na flasha, auto na chodziło sobie z godzinkę, zaktualizowało wszystko od bluetootha po nawigację, posiadam już wszystko w języku polskim, ale jeżeli chodzi o mapy to straszna lipa. Nie ma nawet tunelu pod torami w mojej miejscowości, który był wybudowany ponad rok temu.
Czy mapy aktualizuje się jakoś specjalnie? Tylko w serwisie? Z jakieś konkretnej strony?

Marlive 69
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 16 sty 2016, 12:54
Czym jeżdzę: KIA Sportage 3 2011 1.7

Re: System Start Stop ISG nie działa

Postautor: Marlive 69 » 06 maja 2017, 19:21

Mam Kia Sportage 1.7 diesel 2011 I mam problem z systemem start stop. miesiac wczesniej czasem dzialal czasem nie ale teraz juz Nie dziala. Malo tego to jak np na 6 biegu wcisne Gaz do konca nagle zeby sie zebral to wtedu wlacza sie kontrolka auto stopu I pisze, sprawdz auto stop. Jeszcze jedno pytanie jak dzialal auto stop to automatycznie auto odpalalo sie po 60s a Nie jak w innych autach po wcisnieciu sprzegla. Czy wie ktos moze co jest Nie tak z moim autem, jak to naprawic ? Dodam ze bylem w serwisie I powiedzieli mi ze to zalezy od wielu czynnikow np akumulator, klimatyzacja itp , gdzie akumulator jest dobry jesli 2 tygodnie auto stalo na parkingu I Nie mialem zadnego problem z odpaleniem.

Czy jest mozliwosc zeby zmodyfikowac system auto stop zeby Nie byl zalezny od tylu czynnikow ? Jesli tak to czym I jak.

Zajacnm
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 31 maja 2016, 00:38
Czym jeżdzę: Sportage III 1,7 crdi
Optima 1,7 crdi
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą

Re: System Start Stop ISG nie działa

Postautor: Zajacnm » 06 maja 2017, 21:54

Mam ten sam model, z tego samego roku, również z systemem start stop i zdarzyło mi się może 2 razy, że system zadziałał. Za każdym razem kiedy teoretycznie powinien zgasić auto, zapala się kontrolka dezaktywacji systemu, po ruszeniu ze skrzyżowania kontrolka gaśnie. Wcale nie tęsknię za tym systemem, dlatego nie szukałem do tej pory przyczyny. Chętnie jednak dowiem się co może być nie tak i jaka jest przyczyna.

Marlive 69
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 16 sty 2016, 12:54
Czym jeżdzę: KIA Sportage 3 2011 1.7

Re: System Start Stop ISG nie działa

Postautor: Marlive 69 » 06 maja 2017, 22:23

bylbym wdzieczny, a masz moze taki przypadek jak np na 6 biegu wcisne Gaz do konca nagle zeby sie zebral to wtedu wlacza sie kontrolka auto stopu I pisze, sprawdz auto stop I jeszce mam cos takiego ze obroty ida do gory tak jakby zredukowal bieg nizej (zaznaczam ze to manual) a odczucie jak by sprzeglo slizgalo?

Zajacnm
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 31 maja 2016, 00:38
Czym jeżdzę: Sportage III 1,7 crdi
Optima 1,7 crdi
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą

Re: System Start Stop ISG nie działa

Postautor: Zajacnm » 07 maja 2017, 13:24

Odczucie slizgania sprzęgła miewam przy wdepnieciu gazu w podłogę jadąc na obrotach poniżej 1500, po chwili, jak auto się bujnie wszystko wraca do normy. Czyli gwałtowne przyspieszanie z niskich obrotów na zbyt wysokim biegu. Potrzebna redukcja, podał i dopiero zmiana biegu na wyższy przy odpowiednich obrotach. Nie dzieje mi się nic z kontrolką na 6 biegu.

Marlive 69
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 16 sty 2016, 12:54
Czym jeżdzę: KIA Sportage 3 2011 1.7

Re: System Start Stop ISG nie działa

Postautor: Marlive 69 » 29 maja 2017, 17:16

Auto stop zaczął prawidłowo działać po uzupełnieniu freonu w klimatyzacji .


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot]

Sitemap