Koła 16 czy 17 cali? Czy różnica jest odczuwalna.

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Koła 16 czy 17 cali? Czy różnica jest odczuwalna.

Postautor: aBARTh » 05 wrz 2011, 11:32

Tak jak mówi Saber, zdjęcie Sportka w ofercie aaltonena, to bankowo 18", a nie oferowane 16 :) nawiasem mówiąc na fabrycznych Hankookach

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Koła 16 czy 17 cali? Czy różnica jest odczuwalna.

Postautor: saber » 05 wrz 2011, 12:11

O, strona już działa! Kontynuując kwestię "zboczenia zawodowego" - ze szczególną ostrożnością traktuje firmy, które nie podają swoich danych adresowych: http://aaltonen.pl/form/kontakt - jest w tym trochę niekonsekwencji, bo z jednej strony pokazują swoje twarze i ładnie się tytułują, a z drugiej strony jedyny kontakt to tel, e-mail i gg. Do zakupów w sieci niczego więcej nie potrzeba, ale pozostaje kwestia zaufania ... Mały off top zrobiłem, ale jak już wspomniałem mam uczulenie na tak podstawowe błędy wizerunkowe, które są na szczycie listy "UWAŻAJ NA TEN SKLEP" ...

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Koła 16 czy 17 cali? Czy różnica jest odczuwalna.

Postautor: soul » 05 wrz 2011, 12:37

Jest to również niezgodne z obowiązującym prawem.
Brak regulaminu a w nim wymaganych ustawą informacji to naruszenie zbiorowych interesów konsumenta co kwalifikuje firmę do UOKiK.
Obrazek

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Koła 16 czy 17 cali? Czy różnica jest odczuwalna.

Postautor: aBARTh » 05 wrz 2011, 23:48

To pociągnę OT, można by poinstruować właścicieli/pracowników tejże firmy odnośnie tych "detali". Skoro podają maila kontaktowego to im wysłać informację z błędami :) Może nie odbiorą tego negatywnie. Ja na ich miejscu ucieszyłbym się gdyby ktoś mi zwrócił na takie coś uwagę.

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Koła 16 czy 17 cali? Czy różnica jest odczuwalna.

Postautor: saber » 06 wrz 2011, 00:07

aBARTh, nie sądzę aby to było zaniedbanie czy niewiedza - krótki research doprowadzić może do tej strony: http://b2b.aaltonen.pl/form/kontakt gdzie dane już są ... jest coś więcej na dole strony, co wyjaśnia "zatajenie" danych kontaktowych. Ja to odczytuje w ten sposób, że firma nie chce aby jej zawracać dupe :) Telefonu zawsze można nie odebrać, na mejla czy GG nie odpisać. Oczywiście to nie dyskredytuje od razu tej firmy, nigdy nic nie kupowałem u nich więc nie mogę się wypowiadać na temat wiarygodności. Mogę ją jedynie oceniać poprzez ich "twarz w internecie", a z tą nie chcą się do końca odkrywać - ok, ich sprawa. Ale każdy przy odrobinie chęci szybko ich odnajdzie: http://g.co/maps/va7w :)

Generalnie proponuję dać Panom spokój - z pewnością nie są w ciemię bici, skoro tak sobie wymyśli biznes ich decyzja :)

A wracając do tych opon Interstate - trafił ktoś na jakieś informacje o tym wynalazku?? Mi udało się dotrzeć do strony producenta na Panamie: http://www.interstate-tires.com/content ... ation.html, czyli tam gdzie Michael Scofield ukrywał się przed FBI :) Poza tym podobno chłopcy w polish drift series na tym jeżdżą, ze względu na pasztetową cenę :) - ładnie się przypala, a że tania to nie szkoda ...

justi_h
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:39
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL Biały
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koła 16 czy 17 cali? Czy różnica jest odczuwalna.

Postautor: justi_h » 06 wrz 2011, 18:22

Ja się nie obawiam zakupów tych kół. Jak większość firm produkcja jest w chinach, ale to że są w chinach to nie znaczy, że na technologii chińskiej. Opony są produkowane w Chinach lecz na technologii europejskiej (firma holenderska). Firma zajmuje się kilkanaście lat produkcją opon. Poza tym jest gwarancja 2 letnia jak na każde opony. Co do felg to są włoskie.
Opony są przeznaczone typowo do SUV'ów i do 4x4. Spełniają specyfikacje, zalecenia KIA więc nie wiem czego się tu bać.
Co do ceny to cena jest tylko i wyłącznie dla mnie. Jakbyście nie zauważyli wchodząc na stronę dystrybutora widnieje znaczek B2B. Dla mniej wtajemniczonych rozszyfruję skrót - otóż Business to Business. Czyli sprzedaż odbywa się między partnerami biznesowymi, dystrybutorami, dealerami, a nie klientem detalicznym.
Jak się będą sprawować zobaczę zimą.

yellow
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 01 sty 2011, 15:49
Czym jeżdzę: czekam na 2.0 DOHC XL

Re: Koła 16 czy 17 cali? Czy różnica jest odczuwalna.

Postautor: yellow » 06 wrz 2011, 19:11

Tak przy okazji - na jakich oponach dostaliscie auto? Na poczatku byly Hancocki , ale slyszalem ze teraz auta przychodza na roznych oponach,nawet na Miskach.

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Koła 16 czy 17 cali? Czy różnica jest odczuwalna.

Postautor: saber » 06 wrz 2011, 20:39

yellow pisze:... nawet na Miskach.

Takich po ryżu ? :)

A serio - z końcem lipca odbierałem na Hankookach Optimo (18")

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Koła 16 czy 17 cali? Czy różnica jest odczuwalna.

Postautor: bartdobr » 07 wrz 2011, 11:37

Miszele to chyba idą na fele 16. Btw hankooki są rewelacyje, nie spodziewałem się po nich za wiele ale jestem miło zaskoczony - świetnie hamują i małe opory toczenia
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Koła 16 czy 17 cali? Czy różnica jest odczuwalna.

Postautor: saber » 07 wrz 2011, 12:40

potwierdzam bardzo miłe zaskoczenie "hankókami" - te w rozmiarze 18" są cichutkie i nie udało mi się jeszcze zerwać przyczepności, ani przy ruszaniu, ani przy hamowaniu, ani w ostrych wirażach (robiłem kilka prób :))

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Koła 16 czy 17 cali? Czy różnica jest odczuwalna.

Postautor: aBARTh » 07 wrz 2011, 15:05

Niestety sytuacja na mokrym się diametralnie zmienia. Choć nie powiem są ciche w trakcie nawet szybkiej jazdy.

Ja może jestem zbyt przyzwyczajony do poprzednich samochodów gdzie miałem gumy typu Uniroyal Rain Sport 1, Dunlop Sp Sport 9000 czy Good Year Eagle F1 gsd3, które na mokrym trzymały jak przyklejone. Teraz to szkoda pieniędzy wymieniać nowe opony, a komplet do Sportka to ze 3-4 tys kosztuje, ale jak tylko będzie to mozliwe finansowo to będzie priorytetowy zakup

ksiuta
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 06 cze 2011, 22:28
Czym jeżdzę: rover

Re: Koła 16 czy 17 cali? Czy różnica jest odczuwalna.

Postautor: ksiuta » 07 wrz 2011, 17:17

Jeżeli ktoś potrzebuje tanio oryginalne felgi do sportka, to ja kupiłam w Euro-Kas u bardzo uczciwego Pana Krzysztofa Brodowicza.Dał mi najlepszą cenę na siedemnastki.Polecam i chwalę za solidność.


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot]

Sitemap