17" Jakie zimówki???

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: recento » 11 paź 2011, 21:36

wpisz w goglach opony zimowe nokian i wyskoczy pare propozycji /WR G2 Suv 225/60/17 od ok 580/Jak kupiłem je w czerwcu to było troche taniej [papa]

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: MarekA » 11 paź 2011, 21:40


Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: kasia_mm » 11 paź 2011, 21:45

dzięki chłopaki:) teraz bardzo "blondynkowe" pytanie - aczkolwiek alusy mam dopiero pierwszy raz.... mozna założyć te opony na alufelgi jakie mam czy lepiej kupić od razu zimówki z nowymi alusami badz jak niektórzy radzą stalowymi felgami?

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: recento » 11 paź 2011, 21:50

Ja zakładam zimówki na orginalne alusy podobno nadaja sie na zimę/ , a a lato może kupie inne/

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: ramon » 11 paź 2011, 21:50

Kasiu jest wątek 16 czy 17stki ale w skrócie - opinie są mniej więcej po połowie - jedni wolą 17 bo ładniejsze drudzy (ja do nich należę) wolę 16stki ze względu na większy "balon" co się przekłada na lepszą amortyzację przez co mniejsze zużycie elementów zawieszenia, no ale auto troszkę traci na wyglądzie. Myślę że nie bez znaczenia jest również fakt, że za komplet 16 cali felgi+opony zapłacisz mniej więcej około 3000 PLN a za 17stki około 4000zł oczywiście nie mam na myśli opon i felg z najwyższej półki w jednym i drugim przypadku. Wybór należy do Ciebie ;)
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: kasia_mm » 11 paź 2011, 21:55

dzięki Ramon:) wyczytałam ze te 16-tki to rozmiar 215/70/16 i faktycznie ceny na allegro czy oponeo są dużo mniejsze... niestety zaliczyłam ostatnio parę miesięcy bez pracy i chyba się zdecyduję ze wzgl finansowych na te 16-tki.... poza tym w nich jest większy wybór producentów:)

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: bartdobr » 12 paź 2011, 09:01

Lepiej kupic na zime same opony 17.Daje to wieksze pole manewru gdyby sie potem kupiło jednak dodatkowe alu i chcialo je wrzucic na lato. A przekładanie opon to zaden problem,no i wychodzi taniej. Kolejna kwestia - stare zimowki zwykle sa dojezdzane jako opony letnie.

Ps tez polecam nokiany
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: kasia_mm » 12 paź 2011, 14:01

po burzliwych konsultacjach z kolegami w pracy jednak 17-tki i chyba te Nokiany WR G2 które polecacie... jak mi tu zaczęli rzucać markowymi Michelin, Pirelli etc to potem cena ich mało co mnie nie zwaliła z krzesła! :) generalnie - dzięki za pomoc [papa]

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: MarekA » 12 paź 2011, 15:02

To jak chcesz o znalazłem jeszcze taniej Nokiany komplet z wysyłką 2250 i ja chyba tez tu kupię
http://www.krysmeropony.pl/nokian-wr-g2-suv-xl-225-60-r17-103v,id9009.html

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: kasia_mm » 12 paź 2011, 16:57

Marek - a te Continentale co sądzisz? http://www.krysmeropony.pl/continental- ... d3788.html

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: Preccel » 12 paź 2011, 18:10

co do NOKIAN-ów zjechałem już 3 komplety letnich (te bezwarunkowo polecam - ciche, mięciutkie, dobrze trzymają) i 1 komplet zimówek (ale niestety muszę powiedzieć że te nie zrobiły na mnie jakiegoś wrażenia pod tytułem "och"i "ach" i moim zdaniem za śliskie na mokrym) ... co prawda były to opony 14 i 15 cali i nie wiem jak będą się zachowywać 16 lub 17 ale tych nie mogę cenowo zaliczyć do opono budżetowych pod względem ceny a dlatego je do tej pory wybierałem
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: kijaS » 12 paź 2011, 18:23

A ja poleciłbym jeszcze takie:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/vredestein-wintrac-4-xtreme-225-60-r17-103-h-xl
albo takie:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-conticrosscontact-winter-225-60-r17-99-h
tylko poszukajcie sobie może gdzieś macie lepsze ceny.
Jakoś tak lepiej mi one do SUVa pasują (choćby patrząc na indeks prędkości) :geek:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: MarekA » 12 paź 2011, 19:05

Według opinii wnecie opona Continental TS790 raczej nie jest najlepsza w swojej klasie. Pozatym to raczej nie jest opona do Suva
Cytuje za opony.com
Opona Continental ContiWinterContact TS 790 V to opona przeznaczona na sezon zimowy dla samochodów osobowych o bardzo dużych mocach i pojemnościach silnika. Opona bardzo dobrze sprawdza się w samochodach klasy średniej i wyższej, które osiągają wysokie prędkości. Nadaje się zarówno do luksusowych limuzyn, jak i do aut o sportowym charakterze. Należy pamiętać, że opony Continental ContiWinterContact TS 790 V oraz Continental ContiWinterContact TS 790 nie należy umieszczać na jednej osi. Opony mają taki sam bieżnik, jednak zdecydowanie różnią się właściwościami i osiągami.


Opinie użytkownika Wilhelm o oponie Continental ContiWinterContact TS790 V: 4,0
opona owszem dobra, ale NIE WARTA SWOJEJ CENY - rownie dobre opony mozna kupic duzo taniej. Jest po prostu za droga, inne oferuja to samo taniej, chocby Firestone, Sava, Nokian, Uniroyal - takie mialem. 790-tki dobrze trzymaja na mokrym ina sbiegu, na lodzie to wiadomo, tylko wlaczenie radia Maryja pomaga dotrzec do celu hehehee :) ale za polowe tej ceny kupisz rownie dobre opony innej marki. Nie radze wyrzucac kasy na samą marke, moje nastepne to Nokiany, na tych Conti na Chopoku zeby podjechac pod gore musialem zalozyc juz lancuchy...

Opinie użytkownika dartcom o oponie Continental ContiWinterContact TS790 V: 5,0
Sprawdzone w innym aucie Audi A8 4.2 300KM, ale o rozmiarze 235/55/R17.Z uwagi na niższy profil przy +5°C miałem wrażenie jakby zeszło powietrze. Ale na tym rozmiarze sprawdzone w extremalnych warunkach, gdy wszyscy zakładali łańcuchy Ja nadal nie miałem problemów z trakcją, napewno spora w tym zasługa napędu Quattro, ale i opon też. Ogólnie rewelacja.

Opinie użytkownika dartcom o oponie Continental ContiWinterContact TS790 V: 4,0
Nie mogę nic konkretnego powiedzieć, gdyż słaba była zima.Ogólnie jest OK nawet przy prędkościach powyżej 200 km


Poza tym tam jest dostępna tylko 1 szt

Kijas, a dlaczego niby lepiej pasują Ci te co wskazałęś niż Nokian?
Ja na jakich jeździłem zimowych to pamietam Barumy jakieś i Pirelli Scorpion . Barumy to chyba takie sobie były, ale Pirelli super. Więcej nie pamietam :)

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: kijaS » 12 paź 2011, 19:53

Nokianów sam nie miałem i nigdy w żadnym samochodzie nie używałem, więc nie wypowiadam się autorytatywnie.
Nie pasuje mi w nich klasa prędkości (V). Zazwyczaj takie opony są twardsze, bo muszą wytrzymać większe obciążenia. Sam zauważasz, że TSka Ci nie pasuje do SUVa. Conti polecam bo nigdy nie miałem z żadnymi problemów (poza tym, że zazwyczaj zużywają się szybciej niż konkurencja), natomiast Vredesteiny są u nas jeszcze niedoceniane i czasami można znaleźć w dobrej cenie, natomiast w Niemczech już od jakiegoś czasu w ich (!) prasie motoryzacyjnej często znajdują się w czołówkach testu, a to już jest ewenementem (czasem wygrywają nawet z Conti). Co do tempa ich zużycia chwilowo się nie wypowiem, bo letnie na których czasem podróżuję jeszcze bieżnik posiadają.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: kijaS » 12 paź 2011, 20:06

Tu jeden teścik zimówek do SUVów:
http://www.auto-swiat.pl/1-test-opon-zimowych-rozmiarze-21565-r-16-sprawdzilismy-ktore-zatancza-lodzie
Są akurat Nokiany, wygląda, że do miasta i na trasę byłyby niezłe, trochę gorzej wypadają na śniegu. Ale to każdy musi ocenić gdzie i w jakich warunkach podróżuje najczęściej. Nie ma opon idealnych, kóre i na śniegu i na suchym będą idealne. To zawsze kompromis producenta, aby i tu i tu było przyzwoicie.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: bartdobr » 12 paź 2011, 20:45

Ja to jakoś nie mam zaufania do takich testów, trochę to dla mnie jest naciągane+sponsorowane. Ważne jest by opona była nowa. Zużycie połowy bieżnika oraz starsze niż 4 lata nie powinny już jeździć w zimie.
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: kijaS » 12 paź 2011, 21:21

Z grubsza jednak jakąś bazę takie testy stanowią. Też jestem zdania, aby bezgranicznie im nie ufać.
Co do zużytych opon się zgodzę, jednak wolałbym jeździć na 4-ro letnich Michałach, GoodYearach lub Contich (ale mówimy o pełnym bieżniku) niż nowych chińczykach. Myślę, że na mokrym nawet laik byłby w stanie wychwycić różnicę w zachowaniu takich opon po kilku próbach ruszenia i hamowania. Miałeś kiedyś Ładę na ruskich balonach? Chińczyki są trochę lepsze. Przejedź się, sprawdź, ale nie kupuj. Kup lepiej markowe, które przeleżały 4 lata w magazynie.
Edytka podpowiada: pewnie dostaniesz jakiś rabat, może cenowo zbliżysz się do Made in PRoCh
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: bartdobr » 13 paź 2011, 08:27

Opony prawidłowo przechowywane w magazynie starzeją się kilka-kilkanaście razy wolniej niż te założone na aucie i nie jeżdżące, a wystawione tylko na działanie warunków atmosferycznych (artykuł w jednej z gazet motoryzacyjnych).
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: kijaS » 13 paź 2011, 18:37

Może jestem zmęczony, ale nie kumam. Najpierw piszesz, że starsze niż 4 lata są be, a potem, że jak leżą, to się nie starzeją tak szybko i właściwie to są gut. Ktoś mi to wyłuszczy, cobym potrafił zajarzyć?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: bartdobr » 13 paź 2011, 19:49

Spoko, temat opon potrafi zmęczyć :) Eksploatacja opon zimowych powinna się skończyć po 4 sezonach i/lub przy bieżniku 4 mm. Tak mówią producenci i testerzy [hihihi] Opona leżąca w sklepie starzeje się wolniej.
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: MarekA » 14 paź 2011, 13:59

Zaczął sie już "szał" z zakupami opon . Chciałem kupić z linku który podałem w poniedziałek - we wtorek już nie było opon a mieli 132 szt Nokianów na stanie - według słów sprzedawcy ( to jakaś hurtownia) w poniedziałek sprzedali ponad 1000 szt
Ceny podnoszone są z dnia na dzień - wczoraj zamówiłem Nokiany w innym sklepie za 572 zł - dzisiaj już sa po 600 zł
Rozmawiałem z kilkoma gumiarzami z Olsztyna telefonicznie i poniżej 650 zł nic nie moga zaoferowac oprócz chińskich opon.
To jakaś parnoja :D

Jeden z gumiarzy zachwalał za ok 440 zł chińskie Infinity że ponoć na tle konkurencji sa bardzo dobre szczególnie te w dużych rozmiarach. Twierdzi że miał wiele róznych chińczyków i te sa porównywalne np. z Nokianami . Pewnie trochę prawdy w tym jest bo jak chińczycy maja nową linię , stosują dobre komponenty i pilnują jakości to czemu by mieli robić gorsze niż rosjanie


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap