17" Jakie zimówki???

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
Domcio
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 30 kwie 2017, 07:20
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: Domcio » 19 lis 2017, 13:24

sklepopon.com
ale cena już jest inna (była jakaś promocja)

krulik
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2017, 13:11
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 TGDI Business Line 7DCT AWD '17,
Citroen C4 '06

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: krulik » 21 lis 2017, 22:15

Ehh, rozpisałem się wcześniej i wywaliło błąd przy publikacji posta. Także tym razem w skrócie:
Po obejrzeniu wielu testów CC+ zdecydowałem się jednak na tradycyjne zimówki biorąc pod uwagę fakt, w jakich warunkach opony będą użytkowane. Padło na Kumho WP51 (zapłaciłem około 350zł/szt).
Na drugi dzień po założeniu przetestowałem - trasa w góry, wieczorny opad śniegu, jazda po nieodśnieżonej lokalnej drodze. Zarówno w trasie (mokry asfalt), jak i na lokalnych, nieodśnieżonych drogach auto jechało jak przyklejone. Jestem bardzo zadowolony! Do tego na asfalcie są naprawdę ciche.

Kieszko
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 04 sie 2014, 14:58
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: Kieszko » 23 lis 2017, 07:50

Na początku chciałem zakupić opony Kormoran, gdy cena błyskawicznie z dnia na dzień podskoczyła do 1400 zł trochę za dużo jak za opony ze strefy ekonomicznej. Zamówiłem z oponeo opony Zeetex ww. - były jeszcze po 267,50/szt. Dostałem we wtorek i po ogledzinach, w środę odesłałem. Koszt 1070 zł plus 160 zł. wymiana w serwisie Kia Słupsk jako że auto ma czujniki to nie chciałem przypadkowego uszkodzenia i dodatkowych kosztów. Zamówiłem sprawdzone Hankook'i Winter i*cept evo2 W320 w serwisie Kia. Koszt 1928 zł. za wymiane nie biorą kasy i przy okazji zrobili aktualizacjie navi.

krulik
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2017, 13:11
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 TGDI Business Line 7DCT AWD '17,
Citroen C4 '06

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: krulik » 23 lis 2017, 13:50

Kieszko pisze: Zamówiłem z oponeo opony Zeetex ww. - były jeszcze po 267,50/szt. Dostałem we wtorek i po ogledzinach, w środę odesłałem. Koszt 1070 zł plus 160 zł.


Osobiście jeżdżę na letnich Zeetex'ach (w Citroenie C4) od dwóch lat i opony są naprawdę bardzo OK jak za te cenę. Dodam, że auto "robi" rocznie około 35-40K km, więc całkiem sporo. Zastanawiałem się nad zakupem zimowych Zeetexów do Sportage, ale jednak dla pewności wybrałem coś bardziej sprawdzonego.

Wiktor 5
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 05 mar 2017, 17:52
Czym jeżdzę: Ks IV 1.6 GDI

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: Wiktor 5 » 24 lis 2017, 11:51

Co było z tymi zeetexami nie tak?Zastanawiam się nad kupnem takich zimowych.Wh1000. Czy ktoś ma jakieś opinie na ich temat? Zaznaczę że auto porusza się w normalnych warunkach z prędkością do 140 km /h.

Kieszko
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 04 sie 2014, 14:58
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: Kieszko » 24 lis 2017, 21:11

Z moich ogledzin spostrzegłem, że jest babardzo miekka guma bieżnika przy panującej temperaturze 5 st. Podzwoniłem jeszcze do kilku zakładów wulkanizacyjnych z pytaniem czy są problemy z wyważeniem. Ludzie znali temat i nie otrzymałem pozytywnych opinii. Dodatkowo wspominali, że się szybko ścierają. Poszukałem na innych forach i dowiedziałem się, że potrafią pękać po najechaniu na krawężnik. Tyle mi starczyło.

Wiktor 5
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 05 mar 2017, 17:52
Czym jeżdzę: Ks IV 1.6 GDI

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: Wiktor 5 » 24 lis 2017, 21:51

Rozumiem. Zastanawiajaca opinia. Mam jeszcze na oku kpl opon kumho Winterkraft wp51. Może to już coś lepszego, z tym że kumho to używki z 2016 r 8 mm bieżnika a zeetexy nowe. Lecz kumho tańsze o 2 stówki od nowych zeetexów.Acha i jeszcze kormorany po 330 zeta za sztukę. Mętlik w głowie dobrze że jeszcze śniegu niema.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: Thomaster » 24 lis 2017, 23:51

Tak sobie czytam i zastanawiam się czy trochę nie przesadzacie :?: Nowe auta, a opony jak do starego civica chcecie montować (chińczyki, używki)... Rozumiem, że w przypadku suv'ów cena za oponę nie jest mała, ale to jeden z najważniejszych elementów pojazdu i według mnie jedna z niewielu rzeczy na której nie tyle nie warto co nie można oszczędzać.

Wiktor 5
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 05 mar 2017, 17:52
Czym jeżdzę: Ks IV 1.6 GDI

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: Wiktor 5 » 25 lis 2017, 00:23

Kolego ja mam roczny przebieg max 10 tys km w tym zimą może ze 2.Nie mam zamiaru wywalac niepotrzebnie kasy na coś co będzie stało lub leżało w garażu. W swoim przypadku rozważam także opony całoroczne i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie, lecz nie takie jak twoje tylko duużo tańsze, jakie opony średnio budżetowe przy tej okazji polecacie. Acha, nie mierz wszystkich swoją miarą.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: Thomaster » 25 lis 2017, 02:15

Nie mierzę swoją miarą - wychodzę z prostego założenia, że opona to jedyne co łączy auto z drogą i to w dodatku na niezbyt dużej powierzchni. Moim autem robię podobne roczne przebiegi. To czy ktoś leje najtańszy olej, świece zmienia co 200kkm, a zamiast zimowego płynu do spryskiwaczy leje denaturat kompletnie mnie nie obchodzi - nie moje auto. Od opon zależy jednak nie tylko bezpieczeństwo kierowcy pojazdu ale też innych użytkowników drogi czy pieszych.
Może jestem przewrażliwiony, ale opisywałem juz kiedyś na forum moją kilkudniową przygodę z oponami bieżnikowanymi, z którymi kupiłem jedno z aut którym jeździłem poprzednio - wracając autem do domu po zakupie nie udało mi się wyhamować z prędkości ok. 40km/h na sporej odległości przed przejściem dla pieszych. Na szczęście nic się nikomu nie stało, ale niedawno podobną sytuację miał kolega z pracy, który nabył auto z praktycznie nowymi chińczykami. On nie miał tyle szczęścia i obecnie oczekuje na orzeczenie sądu czy oddadzą mu prawo jazdy...
Poza tym opon nie zmienia się co roku. Według mnie przy przebiegach rzędu 10kkm rocznie sensowniej jest raz zainwestować w dobrej klasy opony całoroczne (jest temat na forum w którym użytkowicy dzielili się opiniami o nich) i spokojnie przelatać na nich z 5 lat niż wybrać opcję trochę tańszą i jeździć z duszą na ramieniu...

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: 11201mariusz » 25 lis 2017, 14:33

Amen :-)

Kieszko
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 04 sie 2014, 14:58
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: Kieszko » 25 lis 2017, 15:26

Mariusz nie do końca amen. Pamiętam, że jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Ilu użytkowników tyle opinii. Odnośnie opon całorocznych cytat zaciągnięty z jednej ze stron
"Przed oponami całorocznymi stawia się nierealne zadanie połączenia optymalnych właściwości w niezwykle zróżnicowanych warunkach, a to nie jest możliwe. W niskich temperaturach opony całoroczne nie zapewnią przyczepności takiej, jak zimowe, a na suchej i rozgrzanej nawierzchni nie będą hamować tak skutecznie, jak letnie. W dodatku miękka mieszanka gumy w okresie letnim ulega szybszemu zużyciu, a bieżnik z lamelami generuje większy hałas i opory toczenia. W związku z tym opony całoroczne nigdy nie będą w stanie zapewnić bezpieczeństwa na poziomie opon stworzonych z myślą o konkretnej porze roku” – twierdzą eksperci z Motointegrator.pl.

Ich zdaniem jedyną zaletą używania ogumienia całorocznego przekładającą się na bezpieczeństwo jest to, że dzięki niemu kierowca jest lepiej przygotowany na nagłe zmiany aury i niespodziewane opady śniegu"

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: Thomaster » 25 lis 2017, 15:51

Gdybym robił 30-40kkm rocznie napewno posiadałbym dwa komplety opon. Przy przebiegach 10-15kkm postawiłem na dobrej klasy opony całoroczne i nie żałuję. Na przykłądzie obecnie przeze mnie używanych CrossClimate'ów mogę powiedzieć, że nawet w gorące dni są cichsze niż poprzednie letnie Hankooki. Lepiej też trzymają sie drogi. O prowadzeniu na mokrym nie wspomnę bo w testach pod tym względem biją nawet typowo letnie opony. Opisywałem wcześniej problem jaki napotkałem z moimi dotychczasowymi zimowymi Nokianami - przy temperaturach w okolicy zera i mniej zachowywały się wzorowo, ale przy temperaturach powyżej +5stopni robił się dramat.
Eksperci twierdzą to co twierdzą w odniesieniu do opon tej samej klasy. Logiczne jest, że typowo letni Michelin z górnej półki będzie prowadził się lepiej latem niż CrossClimate. To samo odnośnie porówniania do typowo zimowej opony klasy premium. Jednak w porównianiu całorocznego CrossClimate do zimowych kormoranów czy innych zetexów jestem przekonany, że zwycięzcą będzie Michelin.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: listomek2014 » 25 lis 2017, 16:00

Dokładnie kieszko opona letnia na Lato zimowa na zimę to tak jak z butami w trampkach raczej nie w zimę
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: 11201mariusz » 25 lis 2017, 17:23

Moje amen dotyczyło modeli premium całorocznych, np CrossClimate bo ku nim się coraz bardziej przekonuję np na podstawie testów i opinii. Co do zimowych na zimę a letnich na lato, fakt, ale gdy robię 15 tyś rocznie, mieszkam nad morzem gdzie śnieg był ostatnio w 2009 r. to walka przy wymianie, drugi komplet gum z alusiami w piwnicy - zajmujący jej połowę powierzchni, dwa komplety 5 letnich opon / od nowości / to koszt rzędu 4000 - 5000 zł, mówię o markowych gumach, do tego felgi drugie lub alusie i coraz bardziej skłaniam się do całorocznych Michelinów. Na wyjazdy na narty np Austria, to mam łańcuchy niezłe i jeźdżąc autostradami i głównymi dorgami, raczej odśnieżanymi te całoroczne są chyba najlepszym rozwiązaniem. Fakt że Nokiany zimówki na których wyjechałem z salonu są rewelacyjne, co do Hankooków fabrycznych też nie mam uwag ale wkurza już mnie kolejki do wymiany no i zajmowane miejsce przez drugi zestaw, a same wymiany licząc 60 zł x 10 razy w ciągu 5 lat dają jedną oponę jak gdyby w gratisie przy całorocznych, ale każdy jeździ na tym na czym czuję się bezpieczniej :-)

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: Thomaster » 26 lis 2017, 00:54

Dla osób rozważających zakup opon całorocznych podsyłam dwa ciekawe linki:

można poczytać m.in. o tym o czym pisałem wcześniej - owszem opony typu "all seasons" słabiej wypadają w testach od opon typowo zimowych czy letnich, ale porównywane są z reguły z oponami tej samej marki.

Jako ciekawostka poniżej zdjęcie z testów opon zimowych Auto Świat - zobaczcie gdzie uplasowały się kormorany, kumho czy zeetexy...

Test opon auto swiat.JPG
Test opon auto swiat.JPG (81.19 KiB) Przejrzano 15428 razy

Wiktor 5
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 05 mar 2017, 17:52
Czym jeżdzę: Ks IV 1.6 GDI

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: Wiktor 5 » 26 lis 2017, 07:09

Panowie zdecydowałem się jednak na całoroczne. Teraz pytanie czy rozmiar kół 235/60/17 będzie dobrym pomysłem i czy wejdzie na oryginalne felgi? Czy ktoś ma założone u siebie takie lacze? Jak to wpłynie na silnik, zużycie paliwa?No i oczywiście co z gwarancją?

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 457
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: geegles » 08 gru 2017, 19:07

Założyłem fele 17" na zimę ze Sportka SL do QL, zamiast letnich 19". Trochę ulung wyszedł, ale przynajmniej hajs się zgadza. Gdyby ktoś miał podobny pomysł:

Obrazek
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Wiktor 5
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 05 mar 2017, 17:52
Czym jeżdzę: Ks IV 1.6 GDI

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: Wiktor 5 » 09 gru 2017, 10:55

No i jestem po zakupie opon Platin rp100 allseason. Opona niemiecka, cena b.dobra, opony nowe. Dla mnie wystarczą.

lexy
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 23 paź 2013, 14:12
Czym jeżdzę: 2.0CRDi

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: lexy » 12 gru 2017, 12:25

podepnę się pod temat zimówek - czy takie nadadzą się do jazdy takiej w miarę normalnej głównie po mieście?

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: 17" Jakie zimówki???

Postautor: listomek2014 » 12 gru 2017, 13:32

Do miasta będą dobre ale jak wyjedziesz poza :niewiem: czy nie będziesz musiał używać słuchawek
W krwi benzyna zamiast Serca turbina


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap