KS3 wielkość felg a wrażenia z jazdy

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
TexRan
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

KS3 wielkość felg a wrażenia z jazdy

Postautor: TexRan » 30 paź 2023, 23:53

Jestem posiadaczem KS'ki od lata. Do tej pory jeździłem na letnich 18'ach. Z racji zbliżającej się zimy zmieniłem sobie całe kółeczka na 17'tki z zimóweczkami.
Nie ukrywam, że troszkę mało komfortowo się jeździło na letnich i przewidywałem, że zimóweczki z racji większego profilu powinny być pod tym względem lepsze. Wydaje mi się, że jest troszkę lepiej ale dodatkowo mam wrażenie że jeździ się tak jakby delikatniej, bardziej płynnie. Lepiej mi się rusza, mniej mi szarpnie (jeszcze się do końca nie przestawiłem z wcześniejszego samochodu). Pewnie ten większy profil ma wpływ na jazdę po łukach i np nagłej zmianie kierunku ale nie powinno być aż tak to odczuwalne.
Ogólnie rozważam jak będzie już czas zakup opon całorocznych i właśnie 17'tek. Jakoś na tych lepiej mi się na razie jeździ.

A jakie są Wasze wrażenia? Czy ktoś też ma inne średnice felg dla opon letnich i zimowych i może coś powiedzieć. Z ciekawości poznam Wasze opinie na ten temat.

Gawon
Uzależniony
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: KS3 wielkość felg a wrażenia z jazdy

Postautor: Gawon » 01 lis 2023, 00:33

Mam lato 18" i zima 17" z XL jakoś dużej różnicy w samej jeździe nie widzę jeśli chodzi o komfort, inaczej kręci się kierownicą bo jedne są 235 a drugie 215 do tego inne ET przez co środek obrotu nie wypada na środek felgi

TexRan
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: KS3 wielkość felg a wrażenia z jazdy

Postautor: TexRan » 01 lis 2023, 01:04

Wg zaleceń producenta dla felgi 17 szerokość opony to 225. Z tego co pamiętam to u mnie takie są.

Awatar użytkownika
Lionel2000
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2022, 20:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,7 CRDI

Re: KS3 wielkość felg a wrażenia z jazdy

Postautor: Lionel2000 » 14 lis 2023, 22:35

Opony o wyższym profilu z reguły powinny dawać lepszy komfort resorowania.
Twoje odczucia są jak najbardziej prawidłowe gdyż opony zimowe (zwłaszcza nowe) są miękkie więc wszystko pracuje bardziej płynnie,
bo więcej wytłumi opona.
U mnie zimowe są za to głośniejsze na autostradzie a ostatnio to większość moich wojaży.
To co mówisz niech będzie pełne treści. I niech nie wychodzi z twoich ust żadne słowo zawieszone w próżni i pozbawione znaczenia.
Św. Ambroży

TexRan
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: KS3 wielkość felg a wrażenia z jazdy

Postautor: TexRan » 14 lis 2023, 23:44

To na tych podstawowych 16 calowych było by jeszcze bardziej miękko.
Na letnich jeździło się tak bardzo sztywno ale stabilnie. Ale i tak moim zdaniem te 17 są najbardziej uniwersalne, łączące kompromis między komfortem a bezpieczeństwem. Jedno wiem na pewno : zimówki są sporo głośniejsze. W przyszłości jak będzie potrzeba to planuję zakup wielosezonów, będę też zwracał uwagę na głośność bo to się pewnie przełoży na komfort akustyczny.

Gawon
Uzależniony
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: KS3 wielkość felg a wrażenia z jazdy

Postautor: Gawon » 26 lis 2023, 21:35

Wiadomo że zimowe będą głośniejsze, mają dużo szersze rowki odprowadzające w poprzek, do tego duża ilość lameli.

TexRan
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: KS3 wielkość felg a wrażenia z jazdy

Postautor: TexRan » 26 lis 2023, 21:48

Teraz się już przyzwyczaiłem do tych zimówek. To jak znowu będę miał założone letnie to będzie dla mnie szok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap