Opony Nokian

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Opony Nokian

Postautor: recento » 15 kwie 2011, 00:07

Kupiłem juz opony zimowe Nokian , bo juz nie za bardzo liczę na jazde w w lecie /zgodnie z zaleceniami 225/60 R 17, i zgadnijcie , gdzie są produkowane??? :shock:

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Opony Nokian

Postautor: RobaL » 15 kwie 2011, 00:47

Nie mam pojecia jakie to opony, ale skoro takie oczy robisz to stawiam na "Made in Poland" ;)

TomekT
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2011, 10:28
Czym jeżdzę: w oczekiwaniu na
Sportage 1.6 XL

Re: Opony Nokian

Postautor: TomekT » 15 kwie 2011, 05:46

recento pisze:Kupiłem juz opony zimowe Nokian , bo juz nie za bardzo liczę na jazde w w lecie /zgodnie z zaleceniami 225/60 R 17, i zgadnijcie , gdzie są produkowane??? :shock:

W Rosji, choć gdybym był złośliwy to powiedziałbym że w Zylinie, ale to oznaczało by, że klienci czekają na zamówione opony jeszcze z poprzedniego sezonu [hihihi]

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Opony Nokian

Postautor: recento » 15 kwie 2011, 09:37

Brawo .Masz rację " made in Russia " [papa]

TomekT
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2011, 10:28
Czym jeżdzę: w oczekiwaniu na
Sportage 1.6 XL

Re: Opony Nokian

Postautor: TomekT » 15 kwie 2011, 12:53

recento pisze:Brawo .Masz rację " made in Russia " [papa]


Tak przy okazji, teraz jeżdżę na Nokianach w astrze, a właściwie będę zmieniał na nie w sobotę i nie są złe. Z ciekawości muszę sprawdzić gdzie je zrobiono.

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Opony Nokian

Postautor: recento » 15 kwie 2011, 20:19

Ja jezdze już cztery lata na Nokianach / dlatego wziałem zimówki tej firmy/

kurek11
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 18 mar 2011, 21:46
Czym jeżdzę: syrena

Re: Opony Nokian

Postautor: kurek11 » 15 kwie 2011, 23:37

Kolego Nokian-y to fińskie a nie rosyjskie opony, zresztą bardzo dobrej jakości. Ja w Lagunie jak wyjeżdziłem Micheliny kupiłem Nokiany letnie i zimowe i bardzo dobrze sie sprawują. To klasa premium opon.

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Opony Nokian

Postautor: color1 » 15 kwie 2011, 23:46

kurek11 pisze:Kolego Nokian-y to fińskie a nie rosyjskie opony


co nie zmienia faktu, że produkowane są w Rosji... przynajmniej te na nasz rynek.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

kurek11
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 18 mar 2011, 21:46
Czym jeżdzę: syrena

Re: Opony Nokian

Postautor: kurek11 » 15 kwie 2011, 23:57

Masz gdzies znacznik na oponie 'madr in" lub "zdjełano w"? Musze przyznać że zainteresowała mnie ta informacja.

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Opony Nokian

Postautor: recento » 16 kwie 2011, 00:45

/tez jedziłem na Michelinach póżniej przeszedłem na Nokiany/.Te obecne ,które kupiłem maja napis "made in Russia by Nokian Tyres",po prostu firma Nokian ma fabrykę w Rosji i to wszystko,

kurek11
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 18 mar 2011, 21:46
Czym jeżdzę: syrena

Re: Opony Nokian

Postautor: kurek11 » 16 kwie 2011, 11:43

Patrz nie byłem aż tak dociekliwy. Sprawdzę u siebie, zimówki mam już w garażu.

kurek11
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 18 mar 2011, 21:46
Czym jeżdzę: syrena

Re: Opony Nokian

Postautor: kurek11 » 16 kwie 2011, 12:01

Dodam jeszcze że jeśli mam takiego samego jak Ty producenta ,to odpuszczę sobie w przyszłości te opony.

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Opony Nokian

Postautor: recento » 16 kwie 2011, 14:14

Zobaczyłem swoje letnie nokiany jest " made in Finland",moze do Suvów robia w Rosji,ale mnie to nie przeszkadza .Kijanki robią na Słowacji i co? Z tego co czytam na forum to horror,w miare jak nabijaja kilometry ,coraz to nowe podzespoły wysiadają. [zly1]

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Opony Nokian

Postautor: RobaL » 16 kwie 2011, 18:18

recento pisze:" made in Russia " [papa]


Heh, przy obecnej globalizacji to czy to w Polsce robione czy w Rosji czy innej Hiszpanii pewnie nie ma znaczenia. Ruskie moga miec nawet nowoczesniejsze fabryki od naszych ;) Byle nie bylo made in China, bo roznie to bywa http://pclab.pl/news45507.html [hihihi]

recento pisze:Ja jezdze już cztery lata na Nokianach / dlatego wziałem zimówki tej firmy/


No ja tez tak mam, ze jak cos sie dobrze sprawuje to juz nie chce niczego innego. Z opon to juz na roznych wynalazkach jezdzilem od Debicy, przez Barumki, Fuldy, Klebery a ostatnio Micheliny i Pirelli ale jak w zeszlym sezonie zalozylem Bridgestone Ponteza to nie moge wyjsc z zachwytu. Micheliny na kostce potrafily robic rozne niespodzianki, Pirelli - mialem wrazenie, ze sa strasznie miekkie (i pewnie byly bo szybko sie zuzyly) i nie tylko na mokrym ale i na suchym potrafily sie uslizgnac a Bridgestony trzymaja jak na szynach. Czy to mokre, czy suche, czy kostka, czy jakis piasek jeszcze po zimie, po prostu :winner: Nie wiem na czym dostane kijanke, ale jak bede myslal nad zmiana opon to Pontezy beda mialy absolutny priorytet, o ile w ogole sa w takim rozmiarze i nadaja sie do mniejszych SUVow.

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Opony Nokian

Postautor: recento » 16 kwie 2011, 19:50

no właśnie te rozmiary ,akurat kijanki w specyfikacji mają dosc dzikie rozmiary i dokładne dobranie opon dla 17 jest trudne tzn.225/60/R17 , a idealne dobranie alufelg 7,0x17 podobnie ,wiekszośc to 7,5 x17/

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Opony Nokian

Postautor: aBARTh » 17 kwie 2011, 10:00

Jeśli chcesz opony mega trzymające w naszych warunkach klimatycznych na sezon "Letni" wypróbuj Uniroyal Rainsport 1 lub 2. Z racji swojego kierunkowego bieżnika troszkę huczą, ale na mokrym nie ma bata. Mówie to z doświadczenia.
Inna sprawa mój kumpel, który startował w rajdowym Pucharze PZM używał też RainSport'ów szczególnie na szutrowe i zabłocone nawierzchnie. Kiedy znalazł sponsora (firmę dystrybującą opony TOYO) oni zastrzegli, że musi jeździć na ich oponach. Więc je założył na Rajd Krakowski.. i to był ostatni rajd jego VW Polo GTi A5, bo w średnim zakręcie Toyo poprostu puściły i wydachował przez przód. Teraz ten kumpel nie chce słyszeć o oponach Toyo.

kurek11
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 18 mar 2011, 21:46
Czym jeżdzę: syrena

Re: Opony Nokian

Postautor: kurek11 » 17 kwie 2011, 21:35

recento pisze:Zobaczyłem swoje letnie nokiany jest " made in Finland",moze do Suvów robia w Rosji,ale mnie to nie przeszkadza .Kijanki robią na Słowacji i co? Z tego co czytam na forum to horror,w miare jak nabijaja kilometry ,coraz to nowe podzespoły wysiadają. [zly1]

Mnie to akurat przeszkadza .Byłem tam kilka razy zawodowo i powiem oględnie że nie mam zaufania do ich organizacji pracy. Co do informacji na forum. Słyszałeś pewnie o tzw. grupie reprezentatywnej (okreslenie statystyczne). Liczba osób wypowiadjących się na tym forum jest na tyle niska w stosunku do liczby wyprodukowanych samochodów że możemy tutaj mówić jedynie o odosobnionych opiniach. Wydaje się dużym nadużyciem stwierdzenie że samochód jest dobry lub zły na podstawie kilku opinii.

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Opony Nokian

Postautor: recento » 18 kwie 2011, 08:13

Nie zgodze się z Tobą co do tzw . grupy reprezentatywnej,osoby wypowiadajace sie na forum to w większości starzy " wyjadacze " potrafajacy wyłapać kazdy nieprawidłowy dzwiek w pracy silnika czy samochodu.Natomiast grupa reprezentatywna bedzie jezdziła ,i nawet jak coś bedzie żle to będzie 'myślała "..ten typ tak ma .."W sobote rozmawiałem z dealerem i potwierdził wądę łączników amortyzatorów przednich ,niedługo napewno będa aktualizować mapę wtrysków itd.itd. Dzięki takim osobom ,które po prostu "czuja samochód", Sportek może szybciej bedzie wyleczony z "chorób wieku dzieciecego".

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Opony Nokian

Postautor: AldenteSaba » 18 kwie 2011, 09:05

kurek11 pisze:
recento pisze:Z tego co czytam na forum to horror,w miare jak nabijaja kilometry ,coraz to nowe podzespoły wysiadają. [zly1]

Słyszałeś pewnie o tzw. grupie reprezentatywnej (okreslenie statystyczne). Liczba osób wypowiadjących się na tym forum jest na tyle niska w stosunku do liczby wyprodukowanych samochodów że możemy tutaj mówić jedynie o odosobnionych opiniach. Wydaje się dużym nadużyciem stwierdzenie że samochód jest dobry lub zły na podstawie kilku opinii.


W tej kwestii zgadzam się z kurek11. Specyfika FORUM jest taka, że te wypowiedzi należy jednak traktować jako pojedyncze opinie. Grupa reprezentatywna powinna być wybrana z użyciem jakiegoś klucza i wtedy można jej wypowiedzi jakoś systematyzować. Natomiast spójrzcie na nicki na forum. Zarejestrowanych jest na dzis 1463 użytkowników, a wypowiada się kilkudziesięciu (z tego 3/4 jeszcze nie ma samochodu [zly2] )a ci proszący o pomoc, wypowiedzi i wsparcie są to koledzy mający jakiś problem. Coś mu stuka, puka albo piszczy. Natomiast cała reszta z tego prawie 1,5 tysiąca, która już jest szczęśliwymi posiadaczami aut, spokojnie nimi jeździ i nie pisze nic. Poczyta sobie o problemach innych i cieszy, że ich autko śmiga bez bólu.
Czyli wszystko jak na naszych wyborach parlamentarnych. Tak naprawdę może być i 90% dobrych egzemplarzy, ale słychać tylko te 10%. które się wypowiedzą i czytając tylko ich wypowiedzi (no bo innych nie ma) to faktycznie "auto jest BEEEE".

ale w innej kwestii recento ma racje:
"]
recento pisze:osoby wypowiadajace sie na forum to w większości starzy " wyjadacze " potrafajacy wyłapać kazdy nieprawidłowy dzwiek w pracy silnika czy samochodu.

Na drodze widuje sie takich co jadąc na zupełnym kapciu, gdzie z opony sypia się flaki, a klekot niesie się przez 3 skrzyżowania, zadowoleni jadą dalej. No cóż.

Awatar użytkownika
Socomek
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 13 kwie 2011, 16:18
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL 1.6
Lokalizacja: Rashyn

Re: Opony Nokian

Postautor: Socomek » 27 kwie 2011, 19:19

Swego czasu przy poprzednim samochodzie śmigałem tylko na nokianach i byłem zadowolony :))

Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

Re: Opony Nokian

Postautor: morgun » 12 maja 2011, 13:00

całą zimę przejeździłem na nokianach WRG2 XXL 225/70 . sprawowały się bardzo dobrze więc również polecam:)


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap