Opony letnie premium czy średnie

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
ddarek_ch
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 31 sie 2020, 21:45
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDi 4WD 103kw 140KM 2008 vin je...

Opony letnie premium czy średnie

Postautor: ddarek_ch » 14 mar 2021, 09:32

Hej

Przymierzam się do kupna opon letnich. Do tej pory jeździłem na oponach premium, ale z uwagi na epidemię i nieduże przebiegi zastanawiam się teraz, czy nie spróbować opon z półki średniej (np. Falken). Możecie podzielić się swoim doświadczeniem? Moje użycie wygląda następująco:
- przebiegi na sezon letni to tak 7k na sezon letni,
- na sezon 2 dłuższe wakacyjne przejazdy (po 2000 km) z pełnym obciążeniem gdzie masa autka dochodzi do 2 ton,
- jazda spokojna, dziadkowa, połowa po autostradach,
- generalnie trochę nie widzę jakości opon premium, nie wiem może jest wolniejsze zużycie bieżnika, ale przy moich niedużych przebiegach, spokojnej jeździe to może nie jest takie ważne,
- opony z półki średniej często są cichsze niż premium.

Cena nie gra roli, to zakup na parę ładnych lat. Ważniejsze bezpieczeństwo i głośność opon.
Zastanawiam się nad Falkenami Ziex ZE310 Ecorun z indeksami C A 67db.

Mam wrażenie też, że opony to trochę loteria, że czasami, mimo marki premium, trafi się na gorszy jakościowo produkt. Opony premium mają gwarancję, ale szkoda czasu na reklamację, a ta nie musi być pozytywnie rozpatrzona.

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Opony letnie premium czy średnie

Postautor: damian94 » 15 mar 2021, 03:00

Ja przy wyborze opon robie tak: najpierw szukam z indeksami najbliżej A ( idealne maja AA ) i najniższym db. Potem porównuje ceny i opinie. Często jest tak, że opony firm uważanych za topowe są dużo droższe a mają indeksy dalekie od A a głośność powyżej 70db.

Awatar użytkownika
bombaj
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 09 wrz 2021, 22:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage GT line 1.7 2WD 141 KM

Re: Opony letnie premium czy średnie

Postautor: bombaj » 20 lis 2022, 00:58

Moge polecić do 19" Hankook Ventus Evo3 245/45 102 V - dobrze się kleją od wiosny aż do późnej jesieni. Troszkę spalanie na plus ok. 0.5 l/100 km. ale tragedii nie ma w porównaniu do Conti Sport3.


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap