Inne koła inna jazds

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
robin151
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2020, 19:20
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2L diesel 4x4

Inne koła inna jazds

Postautor: robin151 » 06 mar 2020, 16:42

Witam serdecznie jestem tu nowy, a od tygodnia posiadaczem sportage 2012 z 2 litrowym dieslem 4x4.
Mam taki problem przy zakupie były założone 16 koła zimowe (4 takie same) auto fajnie się prowadziło, wczoraj założyłem 18 letnie (z przodu inne i z tyłu innej marki rozmiary te same) i przy ruszaniu tak jakby buksowały te koła miałem wrażenie jakby nie były dokręcone i przy szybkim depnięciu podczas jazdy to samo wrażenie jakby buksowały. Byłem u znachora i powiedział, że muszą być identyczne koła tej samej marki. Zgadza się?

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Inne koła inna jazds

Postautor: AldenteSaba » 06 mar 2020, 21:01

Niestety znachor ma rację. Jeśli przy ośce inny tył i inny przód da radę to przy 4x4 wszystkie muszą być takie same i najlepiej w takim samym stanie, a nie przednie nowsze a tylne starsze.

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Inne koła inna jazds

Postautor: damian94 » 07 mar 2020, 00:46

Które koła to orginalny rozmiar? Jak to ustalisz to sprawdź czy drugi komplet jest ma odpowiedni rozmiar jako zamiennik. Co znachor miał na myśli mówiąc "identyczne koła tej samej marki"? Chodzi o opony czy całe koła? Opony muszą mieć jednakowy bieżnik na jednej osi. Jeżeli 18" nie są uszkodzone to obstawiałbym, że nie są odpowiednim rozmiarem dla Twojego auta. ( źle dobrany zamiennik do orginalnych 16" )

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Inne koła inna jazds

Postautor: AldenteSaba » 07 mar 2020, 18:57

Ilość cali nie ma znaczenia. To, że na jednej osi muszą być takie same opony to tylko przepis (którego osobiście nie stosowałbym w żadnym samochodzie) i do tego nie obowiązuje we wszystkich krajach. Samochody z 4x4 to inny „gatunek” i muszą mieć takie same opony na wszystkich kołach inaczej będą „głupieć”.


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap