zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Postautor: Zajonc » 22 lut 2011, 17:03

pytanko do tych którzy interesowali się tematem koła zapasowego w nowym sportagu... wiem, że do wersji podstawowej dają tylko zestaw naprawczy, czy do wyższych standardów wyposażenia jest oblig że się dostaje koło zapasowe?? jakoś bardziej by mi chyba pasował ten schowek z przegródkami na miejscu koła zapasowego niż sam zapas... jest prawo wyboru czy KMP może coś narzuca??
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Postautor: soul » 22 lut 2011, 17:36

Dostajesz to co jest w komplementacji dla danej wersji.
Inne auto z fabryki nie wyjedzie.
Zawsze możesz zapas wsadzić do garażu czy piwnicy.
Obrazek

Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

Re: zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Postautor: Zajonc » 22 lut 2011, 22:30

no właśnie :( tylko czy po wyjęciu koła da radę dokupić ten fajny zestaw przegródek wsadzany na jego miejsce... bo ot tak wrzucić gaśnicę, trójkąt itp w dziurę po kole to jakoś nie przystoi
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Postautor: Meduzes » 23 lut 2011, 10:52

koło zapasowe zajmuje bardzo dużo miejsca... przez to przestrzeń bagażowa mocno na tym traci ... mnie osobiście również podobały się przegródki ale wybrałem wersje wyposażenia XL więc seryjnie dawali mi koło zapasowe :( i teraz dylemat: czy praktyczność bagażnika i przestrzeń ?? czy zabezpieczenie sytuacji awaryjnych z zapasowym kołem ??

Pytałem w salonie czy istnieje możliwość zamówienia wersji XL z przegródkami: odpowiedz brzmiała NIE 8-) więc nie mając wyboru pozostałem z kołem zapasowym 8-)
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Postautor: jerry » 23 lut 2011, 11:23

Przydałby się jakiś patent z wyrzuceniem zapasu na zewnątrz - tylna klapa jak w RAVce, tyle, że tam tylna klapa otwiera się na bok lub rozwiązanie jak w Citroenach - koło zapasowe pod samochodem, ale u nas ucierpiałby na tym prześwit.
Pozostaje w takim razie mocowanie zapasu na tylnej klapie. Czy ktoś widział taki patent na klapie otwierającej się do góry?
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Postautor: dealer » 01 mar 2011, 21:59

dla mnie akurat pełnowymiarowy zapas miał wpływ na + przy zakupie samochodu.
przegródki pewnie się pojawią w necie.
za jakiś czas pewnie coś pospawają z kwasówki podobne do tego http://gorzowwielkopolski.olx.pl/merced ... d-43180071
koła do samej klapy raczej nie przykręcisz bo jednak jest ciężkie.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
maciek
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 18 gru 2010, 14:24
Czym jeżdzę: kia sportage 2007 2.0 CRDi 16V 140KM 2WD ACTIVE CZARNA
Lokalizacja: OŚWIĘCIM

Re: zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Postautor: maciek » 26 maja 2011, 12:48

Jestem za kołem zapasowym,zawsze to bezpieczniej gdy ktoś zaparkuje nam w bagażniku .Widziałem koło mocowane na konstrukcji przykręconej do zawiasu(z boku auta) ,jak chciałeś uchylić bagażnik wystarczyło ,otworzyć ramkę z kołem,jak drzwi :idea:


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap