Wszystko o kołach 17"

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Wszystko o kołach 17"

Postautor: jarmk » 09 wrz 2018, 08:54

Będąc w salonie KIA, rozmawiając wstępnie o moim zamówieniu na samochód, dowiedziałem się, że:
- nowy samochód odbierany z salonu zawsze jest na oponach letnich,
- nie zaleca się do SPORTAGE felg stalowych,
- na zimę można stosować rozmiar mniejszy, czyli alufelgi 16".

Czy rzeczywiście tak jest...?
Obecnie w Oplu na lato mam alusy, a na zimę stalowe felgi i co sezon przekładam całe koła. Myślałem, że do SPORTAGE też tak zrobię, a tu dowiaduje się, że się nie zaleca i najlepiej na zimę żeby kupić drugie alusy z oponami zimowymi..

Ciekaw jestem co by powiedzieli, gdybym zażyczył sobie obiór auta na oponach wielosezonowych...?
Nigdy nie miałem, a opinie w necie są różne na ich temat... dlatego też chciałbym Was spytać co sądzicie o oponach wielosezonowych/całorocznych 17" ..? Ma ktoś, używa, nie są głośne...?
To, że zimy są łagodne, że zależy kto gdzie mieszka (góry, niziny), że zależy czy jeździ się po mieście, czy w trasach - to czytałem..

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Wszystko o kołach 17"

Postautor: listomek2014 » 09 wrz 2018, 09:46

Rzeczywiście auta wyjeżdżają na letnich Ale ty możesz kupić sobie opony wielosezonowe i zawieść im a oni przełożą jeszcze przed odbiorem auta co do felg są stalowe i możesz kupić nikt ci nie zabroni
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wszystko o kołach 17"

Postautor: jarmk » 09 wrz 2018, 10:56

Tak też myślałem i zdziwiłem się co mówią o tych stalowych felgach..
Pytam o te stalowe felgi, bo szkoda mi alusów na zimę. Poza tym niszczą się podczas ściągania i zakładania dwa razy do roku opon..

A jeździ ktoś może z Was na wielosezonówkach..? Nie są głośne latem ?

TT | S9+

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Wszystko o kołach 17"

Postautor: listomek2014 » 09 wrz 2018, 17:44

Tylko koszt tych stalówek to ok.1tys + - a alu można kupić już za jakieś 1.5tys decyzja należy do ciebie a temat opon to są wątki o tym poszukaj
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wszystko o kołach 17"

Postautor: jarmk » 09 wrz 2018, 20:37

Tak, przemyślę to jeszcze - alusy czy stalowe felgi.. o ile nie zdecyduje się na opony całoroczne.

Widziałem wątki o oponach, jednak dyskusji o głośności całorocznych nigdzie nie znalazłem, chyba, że jestem ślepy... :)
Czytałem natomiast gdzieś w necie, że są one głośniejsze latem od opon typowo letnich i ciekaw jestem czy to prawda..

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Wszystko o kołach 17"

Postautor: listomek2014 » 09 wrz 2018, 21:13

Ja nie pomogę bo używam 2 kpl kół
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wszystko o kołach 17"

Postautor: diselboy » 09 wrz 2018, 21:18

też mam 2 kpl. w obu autach, i są to alusy. Na ori z Kijanki nawlekłem zimówki, do lata kupiłem felgi, podobnie mam w Alfie tyle, że tam zimówki odziedziczyła na alusach ze Stilo.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wszystko o kołach 17"

Postautor: Thomaster » 10 wrz 2018, 07:50

jarmk pisze:Tak, przemyślę to jeszcze - alusy czy stalowe felgi.. o ile nie zdecyduje się na opony całoroczne.

Widziałem wątki o oponach, jednak dyskusji o głośności całorocznych nigdzie nie znalazłem, chyba, że jestem ślepy... :)
Czytałem natomiast gdzieś w necie, że są one głośniejsze latem od opon typowo letnich i ciekaw jestem czy to prawda..


Wszystko zależy od tego jaką oponę wybierzesz - generalnie są dwa rodzaje: opona całoroczna na bazie opony letniej lub opona całoroczna na bazie opony zimowej. Pomimo deklarowanych wartości głośności opon również spotkałem się z informacjami, że opony budowane na bazie zimówki są głośniejsze. Jako że lubię ciszę w aucie wybrałem Michalin CrossClimate i jestem mega zadowolony. Przejeździłem już na nich dwa lata - teraz będzie trzecia zima. Aż sam jestem ciekaw czy w miarę ścierania się bieżnika stracą swoje zimowe właściwości - do tej pory nic takiego nie zaobserwowałem.


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap